Yamaha NS1000M

Zaczęty przez szczemirek, Maj 30, 2016, 11:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Pomysł na tuning Yamah NS-1000M wg KENRICK SOUND. Raz, że robią/robili pełną renowację elektroniki, dwa - robią cuda z obudową. Tylko te ceny...

Jak wg Was wyglądają te skrzynki w wykonaniu piano: black, red, green, blue?






Kangie

#51
I trochę wokalu na "zielonce" ;)



...i "czekoladce"




Kangie

Uuu, usunęli filmy o Yamahach NS-1000M na kanale Kenrick Sound. Szkoda, bo pięknie nagrywali dźwięk. Czyżby prawa autorskie do puszczanej muzyki?

Kangie

Może nie dokładnie to samo co sprawdzał u siebie szczemirek, ale popełniłem "reckę" w stylu Tannoy vs. Yamaha.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1316.msg324282#msg324282

Kangie

Tak mam zrobione. Przewody miedziane 2x6mm2 zaciśnięte takim trzpieniem, który na ciasno wchodzi w terminal. Kable dostałem wraz z kolumnami.

miniabyr

Chyba najlepszą opcją jest wykonanie nowej płytki i zamocowanie nowych terminali (z przełożeniem zwrotnicy ) Zachowanie oryginalnej płytki będzie mile widziane kiedy z jakiś powodów będziesz chciał  te kolumny sprzedać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Mam ciut inne gniazda. Fotka kilka postów wyżej.

masza19

Nie zwróciłem uwagi, że ta mała płytka z samymi terminalami jest odkręcana od reszty.
No to nie rób scen, roboty masz mniej niż ja. ja muszę głośnik wywalać, żeby dostać się do terminali.
Do roboty  U+1F44D  :)

Kangie

Masza, za długie. Nie zmieszczę tam ich. Trzeba rżnąć i pomyśleć jak skręcić, żeby znowu nie lutować.
A może wystarczy polutować...

masza19

Oj Kangie, Kangie... Na siłę szukasz problemów. Żeby tylko nie wziąć się do roboty.  :)

Proszę  >:D


paul_67

Może Łukaszowi się nie kce ? I ja to rozumiem :)

Kangie

Jakiś jesienny dół się przypałętał...

Masza, dzięki za pomoc. Będę miał ten temat w głowie.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Tak to ten sam model co ma Kangie, ale nie jestem pewien czy nie grają zewnętrzne, bo po prawej widać kabel głośnikowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

GB, tak.

Piterski, słuszna uwaga!
Life is too short for boring HiFi.