Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver


Cytat: konrado77 w Kwiecień 19, 2018, 12:52
Ja odbiorę osobiście we Wrocławiu, parę rzeczy przy okazji kupię. A na małe co nieco dla grafika z chęcią się dołożę.
Jaki jest orientacyjny czas wykonania obudów po złożeniu zamówienia?
Parę dni. Podaj mi na priv Twoje nazwisko, uzgodnię z panem Robertem że sam to sobie odbierzesz. Kup sobie podświetlany wyłącznik: http://www.modushop.pl/1069,przelacznik-bistabilny-16-black-p16-b-n-12-.html
Jest pięć kolorów światła do wyboru, ja wybieram pomarańczowy, bo świeci tak samo jak żarzenie lamp.

malg

my tez mamy taki wyłącznik sobie zafundować ?
- oczywiście kolor światełka w/g własnego gustu

malg

Pomyśłałem że mozna te wyłaczniki razem zamówić z obudowami
Bedzie jedna przesyłka

Co ty McG na to ?
No ale nie chciałbym zrzucać na ciebie wszystkiego

McGyver

Wyłączników możecie poszukać w lokalnych sklepach. U mnie są, i to taniej niż tam.
Obudowy już zamówiłem, więc wyłączniki proszę sobie organizować samodzielnie.

malg

Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 20:16
Obudowy już zamówiłem,
nie podałes konta na priv aby wpłacać kasę, przynajmniej ja nie widzE u siebie wiadomości


McGyver

Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 12:34Robimy zbiórkę. Koszt jednej gotowej obudowy z nadrukami na facjacie i zadku oraz z wszystkimi otworami w obu panelach to 548zł. Wysyłkę do mnie biorę na siebie, natomiast dorzućcie po jakieś ~15zł na wysyłki do Was. Kto ma życzenie może się dorzucić do zakupu bastard malta dla grafika który zaprojektował nam nadruki.

Kolega GregWatson jest proszony o określenie się czy chce obudowę z otworami czy sam ją będzie dziurawił.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

malg


malg

@McGywer
pytanko o kondensatory Toichi do naszego PRE

czy te będą dobre:
https://www.ebay.com/itm/01-Pair-02-pcs-of-Toichi-Tone-Factory-Tcap-CU-Copper-Foil-0-5uF-630V-signal-c/282889185647?hash=item41dd82696f:g:dD8AAOSwElpardZo

czy 0.5uF bedzie ok,
wielkosc zmierzyłem - wejdą na ścisk, zasłonią R4,R6



McGyver

Owszem, z technicznego punktu widzenia. Aczkolwiek jeszcze nie wiem jak to gra bo moje wciąż wiszą na cle.

malg

Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 22:53
Owszem, z technicznego punktu widzenia. Aczkolwiek jeszcze nie wiem jak to gra bo moje wciąż wiszą na cle.
no to poczekam, najwyżej ktoś zgarnie - trudno

malg


McGyver

Tych tanich cynowych nie miałem.
Miałem natomiast wielokrotnie AN miedziane. Już do nich nie wrócę.
W porównaniu z budżetowymi polipropylenami to jest szok, barwa jest niezrównana. Gładkość i czystość, wcześniej czegoś takiego nie było. Ale...
bas jest po prostu wolny. Brakuje dynamiki, wykopu.
A góra... jest gładka do samego końca. Problem polega na tym, że ten koniec następuje zdecydowanie zbyt wcześnie. Zaokrąglenie góry jest ewidentne. 
Istnieją lepsze kondensatory za zbliżoną cenę.

malg


McGyver

Dwie osoby z listy dokonały wpłat za obudowy. Dziękuję. Czekam na pozostałe osoby.
BTW, dostałem chińskiego gotowego klona M7 do tuningu. Ja bym to zrobił inaczej. Foty i komentarze jak NIE robić pojawią się wkrótce.

rudy-102

Cytat: malg w Kwiecień 21, 2018, 23:40
W Piatek doszlo trochę elemntów:

Widzę, że wziąłeś kondensatory Würth. W Niemczech mają opinie bardzo stabilnych i długowiecznych. Niestety nie znalazłem żadnej opinii z zakresu audio. Będziesz jednym z pierwszych :).

malg

wlutowałem kondy

w zasilaniu:
C1, C2 - 330uF/450V - Jianghai Longlive (miały być maksymalne jakie sie zmieszczą)
C3 - 2700uF/25V Würth (miał być maksymalny jaki sie zmieści)
C4- Würth

na sygnałowej
C3,C4 - Würth

malg

McGywer:
Pytanie o kondensator 2.2uF foliowy (C9) na płytce zasilania,
mam  CROSS-CAP Janzen Audio, 2.2uF/400V
jak go wstawię to  nie przesadzę  ?




malg

kolejny krok


i kolejne pytania:
1. czy diody 120V i 130 V wlutować z dowlonej strony czy jest jakiś przymus
2. w miejsce "104" - C6, wlutowałem 33nF z filtra z wariata - może byc ?

McGyver

Cytat: malg w Kwiecień 22, 2018, 20:261. czy diody 120V i 130 V wlutować z dowlonej strony czy jest jakiś przymus
Nie rozumiem pytania, ale przymus to raczej rzadko występuje. Nie jest zabronione zrobić źle, tyle że działać toto nie będzie.
Cytat: malg w Kwiecień 22, 2018, 20:262. w miejsce "104" - C6, wlutowałem 33nF z filtra z wariata - może byc ?
A coś bliżej? Gdzie jest to miejsce? Nie mam pamięci absolutnej.

malg

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 20:31
Cytat: malg w Kwiecień 22, 2018, 20:261. czy diody 120V i 130 V wlutować z dowlonej strony czy jest jakiś przymus
Nie rozumiem pytania, ale przymus to raczej rzadko występuje. Nie jest zabronione zrobić źle, tyle że działać toto nie będzie.
mam diody 120V i 130V,  chodzi o to czy dioda 120V musi być np z lewej strony, czy to wszystko jedno,
czy  dobrze włożyłem kierunek przewodzenia - zdjęcie


Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 20:31
Cytat: malg w Kwiecień 22, 2018, 20:262. w miejsce "104" - C6, wlutowałem 33nF z filtra z wariata - może byc ?
A coś bliżej? Gdzie jest to miejsce? Nie mam pamięci absolutnej.
przy stabilizatorze - zdjęcie


malg

tutaj:
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2000.msg186185#msg186185
pokazałes jak wlutowac diody 1N5818 i SBYV27

czy dobrze rozumiem ze 1N5818 sa po stronie  konektora CN2 ?