Wspólne zdalne sterowanie do wzmacniacza zintegrowanego i końcówki mocy

Zaczęty przez spalon, Styczeń 18, 2015, 14:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Od kilku dni mój system wzbogacił się o końcówkę mocy Arcam Alpha 10P podłączyłem ją pod wzmacniacz zintegrowany Arcam Alpha 10 . Wszystko działa jak należy czy inaczej tak jak tego oczekiwałem .
Mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jak można podłączyć wzmacniacza zintegrowanego i końcówki mocy by można było wyłączać te dwa elementy pilotem .
Wiem że z tyłu wzmacniacza i końcówki są małe gniazda prawdo podobnie ( wyglądają jak na małego jacka ) i że można je łączyć by wtedy sterować pilotem od wzmacniacza zintegrowanego .
I tu mam prośbę i pytanie jaki to jest kabelek z jakimi wtykami ?


spalon

No właśnie nic takiego nie mogę znaleźć jak ma taki kabelek wyglądać , znalazłem taką informacją że łączy się gniazdo w integrze control out z remote in w końcówce

spalon

Szukałem żeby chodź zdjęcie takiego kabelka gdzieś było czy to faktycznie mały jack mono a nie chcę sam kombinować by nie uszkodzić czegoś .

masza

Miałem coś podobnego w Cambridge Audio i to właśnie wyglądało na pojedynczy przewód z minijackiem mono.

spalon

Mi się też wydaje że wizualnie to powinien być mały jack mono / mały jack mono szukam tylko potwierdzenia więc może masz rację , nie mam takiego kabelka ale może coś takiego znajdę lub złoże .
Dziękuję za pomoc

masza

Może odkręć jeszcze obudowę i przyjrzyj się temu gniazdu na PCB czy to faktycznie jest mono.

spalon


spalon

Dziś udałem się do sklepu z częściami / kablami elektronicznego gotowego kabelka z wtykami mono nie mieli ale mieli przedłużacz z wtykiem jack mono / gniazdko jack mono więc wziąłem do tego dokupiłem wtyk jack mono odciąłem gniazdko dolutowałem wtyk podłączyłem i wszystko w porządku działa jak należy .


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Tak właśnie jest jak myśleliśmy ale nie byłem na 100% pewny dla tego bardzo dziękuję za pomoc

spalon

Tak zgadza się mały kabelek a tyle radości i to nie tylko mojej ale również Pani która obok mnie leży