今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.

Zaczęty przez SVART, Styczeń 18, 2015, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART



Witam wszystkich fanów płyt wydawanych w kraju Kwitnącej Wiśni, gejsz, sake no i pysznego sushi, czyli Japonii ;D.

Nie wiem jak Was, ale mnie ujmuje jakość wydań japońskich płyt, szczególnie chodzi tutaj o winyle i pietyzm z jakim są wydawane. Mam na myśli tak jakość poligrafii (doskonała jakość okładek, gruby papier, o ile nie praktycznie karton, charakterystyczne paski obi, dodatkowe inserty etc.), ale i do tego dochodzi (zwykle) świetna jakość dźwięku, a czasami utwory bonusowe i inne ciekawostki. Osobiście mam ogromny sentyment do tych wydań, ale mam nadzieję, że nie tylko i będzie więcej maniaków dzielących się wiedzą, zbiorami i pasją w tym zakresie :-].

Na początek jedna z moich ulubionych muzycznie płyt - no po prosty genialny jazz! Donald Byrd :).

Zapraszam do dzielenia się zbiorami, informacjami, uwagami, no i marzeniami co do japońskich wydań :-P.

SVART

Donald Byrd ‎– Byrd Blows On Beacon Hill 1956 [Transition ‎– GXF-3124]

SVART

Oraz trochę metalu na inny początek :).

Metallica ‎– Kill 'Em All LP 1983 [Nexus International ‎– K25P 438]

Iron Maiden - same LP 1980 [EMI ‎– EMS-81327]




masza

Ho ho ho...

Prawie połowa moich winyli to japończyki.
Miałem nawet swój temat im poświęcony na AS ale jak został zamknięty podczas pamiętnej majówki tak jest zamknięty do dzisiaj.
No nic. Dobrze, że taki tu powstał to będziemy się dzielić naszymi zdobyczami z kraju kwitnącego buraka :)

Tak się mają u mnie statystyki.

masza


masza

Przy czym ok 150 tytułów z klasyki jeszcze nie skatalogowałem i nie są ujęte w tych statystykach.

SVART

Cytat: masza w Styczeń 18, 2015, 14:40Miałem nawet swój temat im poświęcony na AS ale jak został zamknięty podczas pamiętnej majówki tak jest zamknięty do dzisiaj.

Nie wpadnij czasem na pomysł o "ożywianiu" tego wątku :).

Imponująco! U mnie też na winylu ok. 200 LPs z Japonii, ale klasyki akurat w tych wersjach nie zbieram. Głównie jazz, potem stary hard-rock, no i trochę popu. CD będzie z drugie tyle. Szkoda, że u mnie połowa kolekcji to nie są Japończyki :).

P.s. Jakiegoś programu używasz do katalogowania płyt? Nie wiedzę metalu!!! :)

To wrzucę coś jeszcze, żeby dział żył :).

SVART

Fantastyczny (wg mnie) album:

George Benson ‎– White Rabbit 1972 [CTI Records ‎– GP-3057]

PRZEPRASZAM: za kiepskiej jakości zdjęcia, ale robiłem ja jakiś czas temu na szybko i z telefonu. Stąd wyglądają, jak wyglądają. W rzeczywistości prezentują się świetnie. Zresztą każdy trzymający w ręku choć jednego "Japończyka" wie o co chodzi :).

masza

Cytat: SVART w Styczeń 18, 2015, 14:56Nie wpadnij czasem na pomysł o "ożywianiu" tego wątku :) .

A w życiu  >:(

Cytat: SVART w Styczeń 18, 2015, 14:56
Jakiegoś programu używasz do katalogowania płyt?

Music Collector

Cytat: SVART w Styczeń 18, 2015, 14:56
Nie wiedzę metalu!!! :)

Mam piłkę :)

SVART

A o Herbatnikach pisać masz wyłącznie tutaj, bo inaczej Frywolny da Ci bana :):):).

masza

Z nieukrywaną przyjemnością przestanę tam pisywać :)

PS zwłaszcza, że tu pojawia się coraz więcej życia

SVART

Good job! :)

To już było w metalu, ale z racji wyjątkowości wydania wrzucam jeszcze raz - ku pamięci :). Część druga występuje niezbyt często. Mały rarytas :)





masza

Gdzie kupujesz japończyki?

Ja zostałem zarażony nimi jak Thorogood wyprzedawał sporą kolekcję po jakimś kuzynie.
Teraz głównie pozostał mi eBay bo z alle to się kilka razy naciąłem na śmietnikowy stan i kupuje tam rzadko.
Nowe biorę z ccd club ale te nowe wydania japończyków już tak fajnie nie grają jak stare.

SVART

Głównie też eBay, sklepy w Japonii, Discogos, a z allegro jak piszesz: słabo, bo to często szrot, ale jak jest pewniak, to i za allegro biorę. W sumie nie ma reguły. Od Thoro kupiłem tylko kilka LPs, niestety.

gratefullde

I to jest fajny temat.  Też mam kilka japan ców i będę kontynuował przygodę z nimi. 
Generalnie to zbieram Coltrana w japonskim wydaniu a za moment biorę sie za Pata Metheny.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

Też zbieram Coltrane'a na LPs. Zostało mi jeszcze parę interesujących mnie tytułów. Jak masz fotki, to wklejaj :).

SVART


masza

Jak jesteśmy przy Coltrane to ja mam takie japońskie wydania i poluje dalej:


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


wojtek41

Drugie wydanie ALS, z roku 1967.
Wiem ze bylo. Ale w tak fajnym watku, warto pokazac -)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Zadne tam cuda.) Spokojnie z pokora kompletuje wiydania.  :)