Shure V15 Type III

Zaczęty przez kangie, Marzec 16, 2015, 08:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Takiego porównania szukałem.
Teraz wybór wydaje się prosty. II w tym porównaniu łoi tyłek III aż wióry lecą  :o
Aż wierzyć się nie chce, że to takie różnice.
Tylko czy to prawda?  :o


MAC

Nie chce mi się w to wierzyć...

tomasz_pianista

Ale najpierw musisz idlera kupić żeby tak grało;)
Grupa ratowania poziomu.

MAC

Nie mam powodów póki co do narzekania ;)

elem

#54
Dla mnie jeden i drugi dźwięk jest zły. Ewidentne zniekształcenia i kłopoty ze śledzeniem pod koniec plyty przy głośniejszej wkładce. 
Wkładki mają chyba różne poziomy wyjściowe, tak?  To głosnośc robi tu różnicę.
Krótsze ramię, większa sztywność.
Generalnie nie ma co sie sugerować tym nagraniem,
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

No bo to idler  ;D ;D ;D
:gn:

elem

w komentarzach -  I compensated the level, and I am going with the type III. it has a more open sound, actually more dynamic, and overall more musical. In these comparisons, the ear tends to favor the louder sound.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Luty 17, 2018, 17:47
w komentarzach -  I compensated the level, and I am going with the type III. it has a more open sound, actually more dynamic, and overall more musical. In these comparisons, the ear tends to favor the louder sound.

Czyj to komentarz bo nie widzę? Tego co robił porównanie?

Obie wkładki maja taki sam poziom 3,5mV. W pre maka gość zmieniał tylko wejścia.
Nie wiem jak można tu wyrównać jeszcze poziomy?
Jedyne co było nie fair to II grała z Jico SAS.


edit: Impedancje wyjściową III ma dwukrotnie większą.

GP412

Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

MAC

Niestety nie ma teraz nic ciekawego na eBayu w Europie. Z US nie chcę bo z VATem to przestaje mieć zabawa sens.
Cierpliwie poluję

Therion

a ja mam pytanko z innej mańki:

V15 III - jej brzmienie to jaki poziom jakiejś bardziej znanej wkładki współczesnej? AT440? Wyższy?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

plastik1989

Cytat: Therion w Luty 18, 2018, 19:10
a ja mam pytanko z innej mańki:

V15 III - jej brzmienie to jaki poziom jakiejś bardziej znanej wkładki współczesnej? AT440? Wyższy?
Opinie ludzi mających są takie, ze raczej wyższy. Dużo zależy od tego w jakim stanie jest igła i zawieszenie oraz jakiej jakości zamiennik jeśli wkładka nie posiada już oryginalnej igły. W Krakowie jest jeden audiofil który w latach świetności tej wkładki kupił kilka na zapas do grobu, obecnie ma je spakowane w próżniowych pojemnikach z których pompą wypompowano powietrze, przechowuje w ciemnym miejscu o stałej temperaturze... :-) Raz na kilka lat wyciąga sobie nową i słucha dalej.

BTW Ciekawe ile wkładka w takim stanie byłaby warta na ebayu ;-) Gdyby to sensownie udokumentować (co może nawet byłoby wykonalne, bo nie zdziwiło by mnie gdyby znalazł oryginalne pudełka i rachunki za nie ) to audiofile z Japonii pewnie by poszaleli i pięknie licytowali.. :-) Ale to tylko mrzonki, bo oczywiście żadna sprzedaż nie wchodzi w grę z tego co mi wiadomo.
.

Michał

Ja pierdziu :o
Kocham takich ,,szaleńców"


Therion

Jaką cenę obstawiasz?
4 tys?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Nieeee, chyba nie  :o
Coś tam na nią postawiłem, zobaczymy jak wyjdzie  :)

Therion

Życzę farta.

Ja tę wkładkę pamiętam jako strasznie "twardą" i wyciągającą z płyt mnóstwo trzasków, ale to było ładnych parę lat temu, miałem inny sprzęt i inną świadomość.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

 :o
Twardą?
Ja ją pamiętam jako milusią i bardzo muzykalną.

MAC


Therion

tyle już ją wygrzewasz?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Nie. Tyle zostało do końca aukcji  :)

7h 54m

Therion

3mam kciuki. Jak Ci się uda, to będe niecierpliwie oczekiwał opisu brzmienia i wrażeń.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Też trzymam kciuki, może odkupię w połowie marca....  >:D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Pozostało: 3h 28m  :np:

plastik1989

Cytat: Therion w Luty 19, 2018, 19:29
Jaką cenę obstawiasz?
4 tys?
Pójdzie za polowe tego co obstawiasz - 2tys wg mnie.
.