kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczemirek

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 10, 2016, 21:52Po kilku godzinach grania mogę chyba powiedzieć, że ... ... nie podoba mi się
Jak ja Wam zazdroszczę tego analitycznego słuchu... Echhh

rudy-102

Ee tam. Analityczny? Po prostu nie spodobało mi się.

szczemirek

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 10, 2016, 22:13Ee tam. Analityczny? Po prostu nie spodobało mi się.
OK - możliwości takiej analizy. Dobrze.

kawosz

Mi też się nie spodobał z EV . Mam 5 metrów w jednym kawałku i 3 odcinki po 1 metr .

rudy-102

Cytat: szczemirek w Wrzesień 10, 2016, 22:26
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 10, 2016, 22:13Ee tam. Analityczny? Po prostu nie spodobało mi się.
OK - możliwości takiej analizy. Dobrze.

No co Ty? Ja taniofil jestem. :)

malg


ja gram na  The chord company carnival silverscreen,
długość kabla w każdym kanale 6m

mam trzy pytania:

1. czy powinienem w/g was spróbować beldena 9497

2. jeśli tak,  to czy powinienem zrobić go pojedynczy czy taki jak poniżej pokazał melepeta podwójny ze względu na długość 6m

Cytat: Melepeta w Lipiec 16, 2016, 22:46
Dzisiaj zrobiłem podwójny głośnikowy z tego Beldena. I wlutowałem wtyki bananowe Eagle Hollow Bnana. A mam jeszcze sieciowy z niego zrobiony na wtykach IeGo. Gra obiecująco, ale nie miałem jeszcze możliwości dokładnego porównania do Enerrów.

3. z pewną nieśmiałością zapytam czy ktoś mógłby pożyczyć do odsłuchu ?


kawosz

jak Cie jeden odcinek 5 metrów urządza to proszę .

malg

5m to u mnie na jedna strone - to trochę za mało, dzieki
chyba ze ktos ma jeszcze drugie 5m
to moze z dwóch źródeł uda sie pożyczyć




miniabyr

Ja swojego 9497 zużyłem do ostatniego centymetra( było metrów 10.). 9497 "gra" u mnie jako wewnętrzne połączenie w kolumnach-od zwrotnicy do głośnika. Wszędzie zastosowałem pojedyncze połączenie . Nawet na basie zastosowana jest pojedyncza żyła . Jakoś nie przemawia do mnie brzmieniowo zwiększanie średnicy kabla  składając go d 2 żył. Przynosiło to u Onderja i innych kolegów "muł" na basie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Na krótkich odcinkach przewodu w zwrotnicy czy w kolumnie zwiększenie grugości poprzez dodanie drugiego przewodu,  czyli zmniejszenie rezystancji oraz zmiana pojemności (na pewno nie dwukrotna, bo tylko teoretycznie dwukrotna) może przynieść zupełnie inne skutki, niż ta sama operacja z przewodem o długości 6 m składając go z dwóch skrętek skręconych ze sobą
oczywiście skutki w brzmieniu (tak naprawdę w zmianie charakterystyki, to co pózniej przekłada się na wrażenia słuchowe)

Poza tym jak napisałem chciałbym to spróbować i dlatego pisałem o możliwości pożyczki
   

malg

To nikt nie ma tych 5m metrów dodatkowych do pożyczenia ?
Przepraszam ze tak oficjalnie pytam, bo mam naprawdę chęc spróbowac tego Beldena.
aby zrobić podwójne kable musiałbym kupić (nie od razu ) 30 metrów. Pomożecie ?

gratefullde

Tak.  Podaj nr konta.  ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

 nie zrozumieliśmy sie - nie chce zapomogi, tylko pożyczyć drugie 5m kabla,
jak zagra to go kupie w odpowiednim momencie,
gratefullde wielkie dzięki ale nie oto chodziło, jestem zaskoczony Twoją propozycją.

gratefullde

Cytat: malg w Wrzesień 11, 2016, 18:31
nie zrozumieliśmy sie - nie chce zapomogi, tylko pożyczyć drugie 5m kabla,
jak zagra to go kupie w odpowiednim momencie,
gratefullde wielkie dzięki ale nie oto chodziło, jestem zaskoczony Twoją propozycją.
To był żart ;)

A dlaczego?  Ano dlatego,  że trudno znaleźć kogoś kto ma tyle tego kabla na stanie.  Poza tym jest relatywnie tani. Można umoczyc niewiele ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg


malg

ale skompiradło jestem  ;) ;) ;)

jednak kawosz zaproponował swoje 5m wiec pomyślałem ze drugie 5 tez uda mi sie pozyskać do testu

gratefullde

Dobra, dałem czadu, sorry ;)

Może ktoś jednak ma ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

nie ma sprawy  :)
to ja nie skumałem żartu

rudy-102

Cytat: malg w Wrzesień 11, 2016, 16:44To nikt nie ma tych 5m metrów dodatkowych do pożyczenia ?
Mam trzy kawałki po 4 metry. Jeśli Ci pasuje mogę podesłać, tylko nie wiem czy ci się opłaca. Mieszkam w Niemczech i wysyłka do Polski to 14 euro. Jeśli chciałbyś oddać to pewnie podobnie kosztuje w drugą stronę.

rudy-102

Zrobiłem następny eksperyment. Puściłem Beldena równolegle do moich kabli, tylko, że we wzmacniaczu podłączony jest on do oddzielnych gniazd. Jest być może nawet troszeczkę wyraźniej niż zazwyczaj. Może nawet na coś się przyda :).

malg

jak mam wydać 28 euro na przesyłki to poczekam jeszcze na inne propozycje - ale dzieki za chęci

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 29, 2016, 19:18
Dam focie jutro.

Ja chyba nie bardzo wychwytuję te subtelności. Jednak wydaje mi się, że przekaz stał się bardziej energetyczny, dynamiczny taki wiesz, z większym drivem to gra. W sumie fajnie. Ale to takie pierwsze wrażenia. Coś więcej gdy pogram kilka dni i wrócę do poprzedniej sieciówki, wtedy zazwyczaj wszystko zaczyna być jasne.
No i jak tam sieciówka na beldenach? Warto się zabawić?

Melepeta

Właśnie zmierzyłem. Mam wolne 4,8m. Pasuje?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

malg

5m od kawosza i 4.8m od melepety
20 cm różnicy - przy tej  długości nie powinno być większej różnicy w kanałach

kawosz, melepeta
reflektuje - dzieki, pewnie na pare dni, powiedzmy do końca tygodnia

skąd wy jesteście, ja z okolic Warszawy. jeśli Wy tez to podjadę
jeśli nie, to wyślę adres na priv i opłacę oczywiście przesyłkę

jeszcze raz dzięki


Melepeta

Lublin, ale wpadnij pogadamy, posłuchamy
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.