Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Myślę, że Mini Utopia by się u mnie sprawdziła, nie za duża i nie za mala.
Może coś z nowszych kolumn, no ale skończy się pewnie na restauracji tych co są i już będzie pozamiatane ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

Dostałem stołki do EV, trochę się nimi już pobawiłem i zdecydowanie wolą 3,5w sun audio 2a3 niż tranzystorowe halcro dm68 grają kapitalnie.

miniabyr

Szatann  zdejmij maskownice i posłuchaj !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Wyglądają elegancko. Zapytam gdzie masz do nich zwrotnice?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

Zwrotnice są wewnątrz kolumn.
Myślę, że na pierwszy ogień zmienię kable na - no właśnie na jakie ? Mam wolnego beldena 9497.

Piterski

Na zewnątrz, czyli całkiem luzem czy gdzieś jest przymocowana?

Co to jest takiego w tym zielonym kapturku?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

Zwrotki są wewnątrz, kolega Goky będzie wiedział co to jest ten zielony kapturek ja też nie mam pojęcia.

Piterski

Przepraszam nie doczytałem, moja rozmiarowo jest znacznie większa i też się zastanawiałem czy jej jednak jakoś nie umieścić wewnątrz kolumny. Obawiam się tylko o wpływ wibracji stąd koncepcja zewnętrznej zwrotnicy.

Goky co to jest ten zielony katurek?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Chyba raczej kondensator, tak mi się wydaje?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Tak, to kondensator


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Melepeta

Cytat: szatann w Czerwiec 03, 2020, 07:02Myślę, że na pierwszy ogień zmienię kable na - no właśnie na jakie ? Mam wolnego beldena 9497.
Mam nim okablowane Pioneery. I nie ciągnie mnie do zmian.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Ja mam okablowaną kolumnę oraz wyprowadzenia z zwrotnicy kablem Duelund AWG 20 . To miedziany drut w bawełnianej ,olejowanej koszulce . Jest znakomity . Zastosowałem go do wszystkich głośników . Na bas nie dawałem podwójnie - próbowałem  zdwoić go ,ale powodowało to dudnienie i rozlazłość tej częstotliwości . https://www.hificollective.co.uk/wire/duelund-awg20-solid-copper-wire-cotton-oil-insulated.html
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Ja mam jantzeny wewnątrz , a już do kolumny leci sznurówka w oleju od duelunda [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

goky


miniabyr

W ramach odstresowania od syfu w pracy przeglądam komponenty do zwrotnic z myślą o zrobieniu z tych pozostałych drugiej zwrotnicy do Delt.  Ta epopeja związana z szukaniem brzmienia dla EV Delta jest zakończona ,jednak zawsze z tyłu głowy mam to, że nie udało mi się kupić (finanse) tych słynnych kondensatorów na bas Miflex'a z serii KPCU . Gdybym się na nie zdecydował ,to wszystkie kondy  w mojej zwrotnicy byłyby jednego typu KPCU . Ok finansów nie przeskoczę (przypomnę że te dwa kondensatory kosztowałyby ok.20.000 zł) więc spróbowałem metody "dla biedoty"  ;)  czyli bocznikowania . Na basie mam Miflex'a MKP o wartości 90uF i równolegle przyspawałem do niego kondensator 0,22uF z serii KPCU . Czyli mam teraz namiastkę jakości jaka dają kondy z serii KPCU na wszystkich pasmach mojej kolumny ! Z jakiegoś powodu nigdy bocznikowanie w mojej zwrotnicy nie przynosiło zadawalających rezultatów . To nieprawdopodobne jak mała wartość doklejona do większej potrafi zmienić dźwięk! "Doklejałem " do wartości 90uF kondensatory o różnej budowie MKP ,PIO  i wszystko co mi wpadło w rękę . Efekt zawsze był wątpliwy . Co ciekawa najwięcej zmian nie było na basie tylko na średnicy . Nie wiem dlaczego tak sie dzieje ,ale powtarzało się to zawsze - zbocznikowany kondensator na basie a zmiany słyszalne  na średnicy.
Dałem szanse jeszcze raz tej metodzie . Gram tak juz kilka dni i po raz pierwszy nie mam odruch natychmiastowego usunięcia bocznika - bas jest ok ,ale całe czary mary dzieja sie na średnicy . Kurde jaka ten zabieg zmienia rozłożenie instrumentów na scenie! Po rozłączeniu bocznika robi się lekki bałagan i brzmienie robi się lekko ociężałe . To co mi się nie podoba kiedy jest bocznik to odczucie zmiany dynamiki - mam wrażenie ,że jest mniej wyczuwalna . Osłucham sobie ten bocznikowy patent kilka tygodni a później wrócę do wersji bez bocznika . Zobaczę co mi sie będzie bardziej podobać i co zrobi " przyzwyczajenie " do jakiegoś stanu . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Lubię eksperymenta....
Czasem dziwne rzeczy nagle się podobają... 😀😀😀
Ale czasem mówią, te eksperymenta, nie ten kierunek....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Cytat: miniabyr w Czerwiec 05, 2020, 21:55przypomnę że te dwa kondensatory kosztowałyby ok.20.000 zł
:O :O :O

miniabyr

Cytat: Kangie w Czerwiec 05, 2020, 22:05
Cytat: miniabyr w Czerwiec 05, 2020, 21:55przypomnę że te dwa kondensatory kosztowałyby ok.20.000 zł
:O :O :O

Ja naprawdę chciałem je kupić a miflex zrobił dla mnie wycenę tej wartości . Problem pojawił się ze strony produkcji . Ten kondensator miał mieć rozmiar 51 cm /12 cm (średnica) i firma trochę się przestraszyła . W ofercie obecnie ma z serii KPCU najwyższą wartość 18uF -to jest wartość kondensatora który zrobili dla mnie na zamówienie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie


goky

A co ci zostało ? Może bym co zaadaptował ? Bo zamówienie na zwrotki do delt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Paweł  Kondensatory na zwrotnicę   ZN Mundorf  1,5 ;9,4 ; 18,8 - wartości  składane z kilku kondensatorów; Mundorf M cup 100uf ;Mundorf  elektrolityczny Mcup Plain 4x 47 uf . V -cup (srebrny) 2x 10uf  Cały set rezystorów Miles na wszystkie częstotliwości (nowe ) I sporo innego planktonu
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Goky ja ma kilka radzieckich zielonych i brązowych, nie spożytkuje ich więc z mogę je zbyć za umówioną kwotę lub dać w ramach rozliczenia za renowacje skrzynki do Luxmana lub Delt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

Oddam moje delty jak jest ktoś zainteresowany zapraszam do kontaktu.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.