Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Aaaaaaa, ten piprztnik przy płycie czołowej to chyba balance....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Pierścień zewnętrzny jest na wałku. Niemiecka technologia ;)

Mikut1982

Znajomy sprawdzał go w de.   Z tamtąd przyjechał.   I tak jak pisalem zapłaciłem 45zł..  więc jak za darmo.  dzis go sam sprawdze.  Tak to raczej jest balans.   Dzis to rozpracuje. .

Mikut1982

Dziala ale nie wszystkie kolumny z nim grają.   Identycznie jak beomaster na germanach.   

Mikut1982


Mikut1982


Kangie

Stary sprzęt ma duszę. Szkoda tylko że brakuje napisów typu "Warschau", "Polen"...

Mikut1982

Pokretła delikatnie zabrudzone.😉

paul_67

Naprawdę podziwiam Cie za to,że Ci się chce :) Dziś czeka mnie małe przemeblowanie ze sprzętem co łączy się z odsuwaniem, rozłączaniem, czyszczeniem...Dobrze,że jeszcze słuchać muzyki mi się chce i wciąga mnie to jak za młodu :)

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

pewno że mi się chce..  znów mam czyszczenie. Ale przynajmniej wiem że nikt tu nic nie grzebał.

Mikut1982


Mikut1982

Tylko szkoda że obudowa plastikowa..  widac że ktoś uwielbiał papierosy.    Nalot jest wszędzie.   Wstawie fotke jak to wszystko ogarne.  Front da się spolerować. 

Mikut1982

I jest podwójna rolka.  Volume-balans

Mikut1982

Skala stoi w miejscu, ani  drgnie. Jakieś rady,   wd 40 lub smar, co proponujecie.

grzegorz.chudek

Ze skalą to kwestia co ją blokuje - jak kondensator strojeniowy (element gdzie blaszki się wsuwają do środka) to bym spróbował czymść psiknąć i go rozruszać. Może być też zapieczona ośka od przesuwania linki skalowej. Sama linka jest elastyczna czy sztywna i raczej do wymiany?

Mikut1982

Psikłem już i nic.  Zresztą i tak na tych falach nic nie słucham.. jest gorszy problem.. pod wejsciem gramofonowym gra ale na nim nie da się słuchać..  a wejscie magnetofonowe działa ale strasznie cicho. 

Mikut1982

Wyczyściłem radio.  Ale wżery na pokretłach zostały..  rezygnuje z dalszego szukania usterki.

Mikut1982

Znajomy znalazł przyczyne.  Dziekuje mu za to, ja bym nie dał rady.  To przełacznik nie łaczy..  jak sie go wciśnie to gra normalnie.

Mikut1982

Telefunken opus studio 2650

Mikut1982

#273
Nowy nabytek.
1964-68
15kg

vasa

Z gramofonem pod klapką?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.