Kolumny na biurko

Zaczęty przez zalun, Styczeń 10, 2019, 18:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

zalun

Złożyłem końcówkę PASS ACA z kitu na diyaudio i jestem zadowolony.
Na razie z salonu zabrałem satelitki - Taga Harmony Platinum S-90 SL, gra nawet ale no cóż nie za dobrze.
Ich wymiary mi pasują - a zwłaszcza czerokość (26 x 17 x 15 cm), także pewnie większego głośnika niż 5.25" nie użyję.
Na co je zamienić?

PASS ACA to 2x5W w klasie A

Za biurkiem jest okno, myślę, żeby połowę czymś zasłonić, żeby tak nie odbijało...
Odległość od ściany i szyby 35cm, boczne ściany - ponad 2m


zalun

Tak na razie, po przeglądaniu netu, wygląda na to, że najlepiej pasowałyby Tannoy REVOLUTION XT MINI. Ma przewagę, bo koncentryczny głośnik ma (podobno) bardziej spójny dźwięk gdy blisko ucha...
No i do tego ładny jest.

Jakub

Z koncentrykiem są jeszcze Kefy LS50, i tańsze z serii Q, Q150, i Q350.

frywolny trucht

Tak na chłopski rozum to powinny być kolumny z pochyloną przednią ścianką. Żeby nie waliły w blat odbiciami. Wiem Boenicke W5 :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zalun

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 11, 2019, 16:13powinny być kolumny z pochyloną przednią ścianką. Żeby nie waliły w blat odbiciami
Tagi mają podstawkę 20cm, tweeter tak dobre 40cm nad blatem, mniej więcej tyle samo do końca blatu mają...
Myślę, że to nieistotne - zwłaszcza, że ostanio częściej stoję przy biurku to dałbym je jeszcze z 10cm wyżej.

zalun

Cytat: Jakub w Styczeń 11, 2019, 16:01Kefy LS50
Do
Cytat: Jakub w Styczeń 11, 2019, 16:01Z koncentrykiem są jeszcze Kefy LS50
dopisuję do listy.. to są kolumny 4Ohmowe - Pass sobie z nimi poradzi? No i co z niskimi? Bo Q21 jakoś tak dziwnie opisuje

jajacek1410

Cytat: zalun w Styczeń 11, 2019, 17:10No i co z niskimi?
Moje KEFy mają wyraźny problem na dole. Koncentryk zdecydowanie preferuje średnicę. Bez odsłuchu bym nie brał.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

zalun

Cytat: jajacek1410 w Styczeń 11, 2019, 18:47Bez odsłuchu bym nie brał

To na pewno. Zastanawia mnie tylko, czy próbować przez sklep, cy znaleźć w okolicach Torunia kogoś z Kefami. Ten Tannoy to chyba jeszcze gorszy na dole będzie... Z drugiej strony - to jest zestaw do słuchania przy pracy - szukam bardziej precyzyjnego ustawienia sceny, bas nie ma być do tańczenia. Chociaż biurko mam z regulowaną wysokością i dobrze się czasem poruszać przy programowaniu :)

Jakub

Jeszcze są nowe Fyne Audio f500.

Słuchałem podłogówek i było bardzo dobrze.

zalun

Cytat: Jakub w Styczeń 12, 2019, 11:39Fyne Audio f500
No, ta w papierach ma dobry dół. 89dB też się chyba będzie lepiej zachowywało niż 85 Kefa.

zalun

Cytat: Jakub w Styczeń 12, 2019, 11:39Fyne Audio f500

Zapomniałem, że cwaniaki wystawiają kolumny na sztuki - za drogie te Fyne Audio, Kefy też. Nie chcę 2000 przekroczyć. To nie są główne głośniki...

Fyne Audio f301 też ma ciekawe parametry.

Może coś używanego?

jimmi

Wielokrotnie na biurkach sprawdzaly sie Usher S-520. To ogromny potencjał do malych  pokoi. Cena do jakosci 1-4
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

zalun


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zalun

Dzieki - hifishark zawodzi

jimmi

Cytat: zalun w Luty 03, 2019, 21:14eraz tylko je znalezc ...

Kiedys poradzilem je chlopakowi z audiostereo tez na biurko. Pamietam, ze znalazl w Czechach nowki w jakies fajnej cenie. Odebral osobiscie bo mial blisko od siebie.
Moze po tamtej stronie tez warto poszukac w necie.
Ma je nadal i niezmiennie moj Ojciec z Hegel H100. Warto.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.