wiertarko-wkrętarka

Zaczęty przez paul_67, Październik 03, 2018, 10:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Wyjsciem jest pneumatyka. Ja właśnie kupiłem to [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Październik 03, 2018, 22:24
Wyjsciem jest pneumatyka. Ja właśnie kupiłem to

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zamiast ciągnąć druta ciągniesz rułę  :P

gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 03, 2018, 22:28
Cytat: gratefullde w Październik 03, 2018, 22:24
Wyjsciem jest pneumatyka. Ja właśnie kupiłem to

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zamiast ciągnąć druta ciągniesz rułę  [emoji14]
To był oczywiście żart. Kupiłem to w innym celu ale faktycznie ma możliwość podłączenia narzędzi pneumatycznych, co chcę wypróbować, z ciekawości [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


jajacek1410

Cytat: paul_67 w Październik 03, 2018, 22:14
Zebrało mi się parę rzeczy do polerowania: pleksi, lakier, aluminium i do tego głównie obecnie będzie mi potrzebna.Ręcznie można wyzionąć ducha :)
wkretarką? Do tego raczej flexa z regulacją obrotów

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek


paul_67

Wiertarko-wkrętarką jak najbardziej się da.I wywiercić można i coś skręcić 😊

paul_67

Cytat: jajacek1410 w Październik 03, 2018, 22:35
Cytat: paul_67 w Październik 03, 2018, 22:14
Zebrało mi się parę rzeczy do polerowania: pleksi, lakier, aluminium i do tego głównie obecnie będzie mi potrzebna.Ręcznie można wyzionąć ducha :)
wkretarką? Do tego raczej flexa z regulacją obrotów


[/quote

Cytat: jajacek1410 w Październik 03, 2018, 22:35
Cytat: paul_67 w Październik 03, 2018, 22:14
Zebrało mi się parę rzeczy do polerowania: pleksi, lakier, aluminium i do tego głównie obecnie będzie mi potrzebna.Ręcznie można wyzionąć ducha :)
wkretarką? Do tego raczej flexa z regulacją obrotów


Do tego co mam do zrobienia średnio się nadaje.

paul_67

Zakup dokonany.Dziękuję za radę.

paul_67

Bavaria doszła i powiem Wam,że robi robotę.Wykonanie niczego sobie,gumowana rączka,dioda podświetlająca (trochę dziwnie umieszczona, ale zobaczymy w praktyce) całość dobrze leży w dłoni, choć myślałem, że będzie lżejsza.Jedyny mankament, tak na szybko, to trochę krótki kabel sieciowy, ale to nie jest problem.

paul_67

Tak to wygląda


paul_67

Rzeczywiście, to nie mógł być przypadek, ale dobrze,że na tej tańszej wersji nie dali napisu "Makite". Widziałem już takie cuda :)

dino

Makita od dwóch lat zeszła z poziomu profi na poziom chiny.
Chyba zostało już tylko Hilti ewentualnie Milwaukee (chociaż oni tez już kombinują).
Mój elektryk kupił 2 lata temu nowy 18V zestaw wkrętarek i wiertarek. Po tygodniu pobiegł regenerować baterie do starej Makity.

McGyver

Cytat: dino w Październik 05, 2018, 23:21Makita od dwóch lat zeszła z poziomu profi na poziom chiny.
Chyba zostało już tylko Hilti ewentualnie Milwaukee (chociaż oni tez już kombinują).
Mój elektryk kupił 2 lata temu nowy 18V zestaw wkrętarek i wiertarek. Po tygodniu pobiegł regenerować baterie do starej Makity.



Dlatego w niektórych przypadkach warto rozważyć olanie marki, olanie siedmioletniej gwarancji obwarowanej zastrzeżeniami, i kupić jakiegoś taniego woła roboczego. A jeśli się spiėrd[/size]őli, to zwyczajnie bez żalu wywalić do śmieci i od razu kupić drugi egzemplarz, bez czekania aż szanowny serwis topowej marki po dwóch tygodniach oczekiwania (i przerwy w pracy) raczy wydać opinię że ...

paul_67

Cytat: dino w Październik 05, 2018, 23:21Makita od dwóch lat zeszła z poziomu profi na poziom chiny.
Ja swoją kupiłem jakieś osiem lat temu i chyba jeszcze jest z tego dobrego okresu bo złego słowa nie  mogę na nią powiedzieć.
Teraz chciałbym nabyć nieduży zestaw bitów, wybór padł na Makita, ale teraz już nie wiem...Czego używacie?

paul_67

https://allegro.pl/zestaw-bitow-35szt-kaseta-bit-4932352068-milwaukee-i6628043541.html
O tych, jeden z klientów napisał krótko :"słaba jakość".Mam wiertła Milwaukee i są bardzo OK.Czy już wszystko zeszło na psy?


rudy-102

Wiertła i bity to najczęściej re brand. Firma zamawia tam, gdzie akurat taniej i daje własne opakowanie. Jak kupisz komplet firmy uważanej za "profi" to powinna być podobna jakość u wszystkich. Jeśli nie pracujesz na budowie, tylko potrzebujesz do domowych potrzeb to nie musisz moim zdaniem szukać najlepszych.

paul_67

W domku sobie pokręcę z częstotliwością różną, ale na pewno nie codziennie.Mam już jakieś, ale chciałbym nowe i żeby mi starczyły dłużej niż na skręcenie jednej szafki.

Jakub

Ja mam zwykłe bity z Dextera (wkrętarkę też). Ostatnio przykręcałem deski tarasowe, jakieś 600 wkrętów do drewna 10cm. Bit się nawet nie wyszczerbił.

Samą wkrętarką wierciłem dziury w klinkierze [montowałem kratki wentylacyjne na kominie), dziury pod obrazki i półki w porothermie, skręciłem komplet mebli kuchennych, inne meble, taras drewniany, i w zasadzie co kilka dni jej do czegoś używam.

Wkrętarka podobna do tej:

https://m.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wiertarko-wkretarki/wiertarko-wkretarka-dexter,p449640,l161.html

Moja jest niebieska i miała dwie baterie li-ion w zestawie.


Jakub


jajacek1410

Cytat: paul_67 w Październik 06, 2018, 07:15nieduży zestaw bitów
Stanley. Do tego uchwyt magnesowy. Też Stanley.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

paul_67

Wypolerowałem na próbę uchwyty szafek w kuchni ze stali nierdzewnej.Kto się śmiał, że chce w-wk polerować??? ;)