Menu główne

Biegamy

Zaczęty przez rudy-102, Październik 08, 2015, 22:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Tak sobie czasem, przy okazji w innych wątkach o bieganiu wspominamy. Jest nas biegających conajmniej kilkoro więc teraz niech już będzie wątek o bieganiu.
Może uda się zmobilizować kilku nowych.

rudy-102

Cytat: Two-FacedGirl w Październik 08, 2015, 21:50
Cytat: rudy-102 w Październik 08, 2015, 21:28
Cytat: Two-FacedGirl w Październik 08, 2015, 21:22
Przeczytałam i umarłam ;)
http://indywidualista.pl/2012/07/21/niesamowita-historia-cliffa-younga/
To ja się podniecam moim kilkukilometrowym truchtem,a tu takie akcje :o

Polecam książkę Christophera McDougalla "Born To Run". Nabiera sie po niej "apetytu".
Dzięki! Nie omieszkam się zapoznać, potrzebuję większej motywacji... :)

Znalazłem polskie tłumaczenie.


miniabyr

Ja biegać uwielbiam!Muszę się zmobilizować ,bo nie robiłem tego od czasu upałów i potem kontuzja stopy ,która trwa do dnia dzisiejszego  >:( . Qfa zawsze coś pod górkę . A mam taka piekną trasę biegową na 10km. Jak się zmacham to jestem szczęśliwy.  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Październik 08, 2015, 23:01
Ja biegać uwielbiam!Muszę się zmobilizować ,bo nie robiłem tego od czasu upałów i potem kontuzja stopy ,która trwa do dnia dzisiejszego  >:( . Qfa zawsze coś pod górkę . A mam taka piekną trasę biegową na 10km. Jak się zmacham to jestem szczęśliwy.  ;D
Bo bieganie jest zajebiste. Piszcie to może się zmobilizuję.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: miniabyr w Październik 08, 2015, 23:01Jak się zmacham to jestem szczęśliwy.  ;D
Dokładnie. To jest to. Ja nie potrafię bez biegania. Dla mnie to czysta medytacja. Stresy idą w buty :).

MAC


rudy-102


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

Ja tam nie wiem. Po co biegać, jak można spokojnie sobie podejść i się człowiek nie zmęczy przy tym...
Jak to było w "Powrocie do przyszłości III"? "Że co? Biegać dla przyjemności???" :P

Two-FacedGirl

Cytat: il cattivo w Październik 09, 2015, 12:20
Ja tam nie wiem. Po co biegać, jak można spokojnie sobie podejść i się człowiek nie zmęczy przy tym...
Jak to było w "Powrocie do przyszłości III"? "Że co? Biegać dla przyjemności???" :P

Nie tak wcale dawno temu wydawało mi się, że bieganie to najnudniejsza dyscyplina sportu, takie sobie przebieranie nogami raz szybciej raz wolniej, a i krajobraz tak się wolno zmienia, nie to co na rowerze :D ;).  Kiedy sama zaczęłam biegać (krótkie odcinki po pracy, truchcik taki) polubiłam bieganie.
Dzisiaj 3 km po leśnych pagórkach, fajnie było, choć trochę zimno, chyba przydały by się cieplejsze gacie :-[ :)
Pozdrawiam

Wireless

No właśnie - ja tak samo mam, jak dwulicowa ... nie mogę się przełamać ... do biegania mam takie samo podejście, jak do koszenia trawy ...
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Uważam, że bieganie jest nudne i za bardzo obciąża mi kręgosłup, z którym i tak mam czasem problemy.
Wolę inne sporty, a próbowałam wiele :)
A po 5 kilosach zdycham (prawie nie biegam, dlatego tak słabo).

rudy-102

Cytat: Keef98 w Październik 10, 2015, 21:42za bardzo obciąża mi kręgosłup
To akurat jest bzdura. Bieganie idealnie wzmacnia mięśnie kręgośłupa jednocześnie likwidując w nich napięcia.

Two-FacedGirl

Cytat: Keef98 w Październik 10, 2015, 21:42
Uważam, że bieganie jest nudne i za bardzo obciąża mi kręgosłup, z którym i tak mam czasem problemy.
Wolę inne sporty, a próbowałam wiele :)
A po 5 kilosach zdycham (prawie nie biegam, dlatego tak słabo).

Teoretycznie bieganie nie powinno obciążać kręgosłupa, już bardziej stawy jeśli mamy z nimi problemy, lub mamy większą masę. Zdychanie po 5 km? Może zbyt dużo na początek?
Jako totalny laik w bieganiu zaczynałam wg tego planu
http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-biegaczy

Wiem, że wydaje się dziecinne prosty, ale świetnie rozwija wytrzymałość organizmu, oraz niweluje skutki uboczne czytaj niechęć do biegania w dniu następnym :)
Pozdrawiam

Wireless

No OK - Dwulicowa - zacznę próbować od jutra wobec tego, wg tego planu ... zobaczymy, czy mi się nie odechce :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Kiedyś biegałam regularnie przez 2 tygodnie, według tego planu, ale mnie znudziło.
Po bieganiu dorobiłam się kontuzji przez którą ledwo mogłam wstać z łóżka.
P.S. Mięśnie brzucha i kręgosłupa mam dość silne.

Two-FacedGirl

Cytat: wireless w Październik 10, 2015, 22:31
No OK - Dwulicowa - zacznę próbować od jutra wobec tego, wg tego planu ... zobaczymy, czy mi się nie odechce :)
Ha! Świetnie, trzymam kciuki co by się nie odechciało  :)
Pozdrawiam

rudy-102


Wireless

Cytat: rudy-102 w Październik 10, 2015, 22:42
Cytat: Two-FacedGirl w Październik 10, 2015, 22:26wg tego planu
http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-biegaczy
Ten plan jest do doopska. No chyba, że ktoś waży 120 kg to jest OK.

Lub, może nie 120kg, ale nie za bardzo lubi biegać, a chce się przekonać ... będę się starał :)
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102


Wireless

Byle tylko endorfiny zaczęły się produkować, to już jakoś by poszło ... na rowerze to działa, i człowiekowi zdaje się, że cały świat może przejechać i się nie zajedzie ... z bieganiem do tej pory mi nie wychodziło :)
Pozdrawiam, Wireless

Two-FacedGirl

Humm są osoby, które pomimo dobrej wagi i kondycji mają problemy z bieganiem (męczą się, nabawią kontuzji,  bądź też mają problemy z krążeniem w nogach) ten plan podnosi wytrzymałość organizmu, jednocześnie nie obciążając go nadmiernie (brak zakwasów następnego dnia). Małymi krokami idziemy do celu i mamy ochotę na więcej . Oczywiście, że można skoczyć na głęboką wodę i od razu przebiec  5km (od tego jeszcze nikt nie umarł :)) ale czy będzie nam się chciało biec następnego dnia, czy pokonają nas zakwasy?
Pozdrawiam

Wireless

Jak na razie, to bieganie kusi mnie jedną rzeczą - jest znacznie bardziej ekonomiczne od jeżdżenia na rowerze, tzn. biegając się szybciej zajadę, bo na rowerze to i po 70-80 km mam dalej ochotę jeździć po np. 2-godzinnym odpoczynku - a na to często po prostu czasu nie ma ...no i to ciągłe czyszczenie i smarowanie ... eeeechh - no dużo tej roboty "wokoło-rowerowej" jest - jak się ma dużo wolnego czasu, to jest to bardzo OK, ale tak np. w dzień roboczy, po pracy, to już mi się nie chce .... z bieganiem to tylko buty założyć i - wg tego planu - godzinkę pociągnąć - wyrobię się :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Podziwialem biegaczy w Bieszczadach. Tak tak, my tu się wspinamy a obok koleś z koleżanką wybiega sobie swobodnym truchtem bez oznak zmęczenia. To jest kondycja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Browar, papieros (na tarasie) i kilka płyt ac/dc na talerzu.
Obiadek - mule z wińskiem. I fajek (na tarasie) i kolejne ac/dc na talerzu.

Bieganie... też mi coś... 

Nabiegałem się za autobusami jak miałem 15 lat