Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bipo

Na podstawie powyższych wpisów układa mi się poniższa lista wkładek:
1. Denon 103r na ciężkim ramieniu
2. Ortofon M2 black
3. Ortofon 2M Bronze

Na pierwszym miejscu z tego co koledzy napisali do zakupu jest  Denon 103r, nikt nie napisał złego słowa o tej wkładce.
Rozumiem, że jak bym miał kupować to od tego pana Jukiego z ebay? Mam nadzieje że to sprawdzona osoba i nie miał z nim nikt problemów.
Ponadto mam nadziej, że czytaliście jakiej muzyki słucham i czego oczekuje od brzmienia podając dane wkładki. .. :-)
Ps. O tej Ortofon  Black mam mało informacji w stosunku do Denona 103r...

GregWatson

Cytat: Bipo w Lipiec 08, 2018, 14:11Rozumiem, że jak bym miał kupować to od tego pana Jukiego z ebay? Mam nadzieje że to sprawdzona osoba i nie miał z nim nikt problemów.

Jak najbardziej sprawdzona. Ja dostałem od niego w przeciągu 7 dni roboczych. Nasza poczta tak nie pracuje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bipo

#3702
Po tygodniu wertowania i czytania opinii na różnych forach do fonciaka wybór pada na dwie wkladki:
1. Denon dl103r zakup u Pana Jukiego (ciężkie ramię dopasowane przez p.Andrzeja )
2. Goldring 2500: ale strasznie mało informacji i opini jak są to pozytywne.
Prę amp: LAR Lps 1 : w cenie do 2tys same pozytywNe opinie.
Myślicie że ten zestaw będzie ok. Może ktoś miał te wkładki i ma porównanie.
Pytanie czy jak będę miał ciężkie ramię to kiedyś będę mógł  zmienić wkładkę na lżejsza czy będzie to będzie związane z podmianka ramienia na lżejsza - tak pytam dla zaspokojenie ciekawości. .. :-)

Therion

Za żadną cenę Goldringa, bo bedziesz sie bujał z nim jak ja! Bierz 103R, przynajmniej bedziesz miał fun ze słuchania. Prostszy tez jest w ustawieniu (proste scianki). Goldrinng to zmora. Zamulony, zaoblony, więc trudno go ustawić.

LAR jest ok
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Cytat: Therion w Lipiec 11, 2018, 11:11Zamulony, zaoblony, więc trudno go ustawić

jak namowi Piterskiego, to ustawi;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: Therion w Lipiec 11, 2018, 11:11Za żadną cenę Goldringa, bo bedziesz sie bujał z nim jak ja! Bierz 103R
Słuchaj mądrych ludzi :)
Cytat: Therion w Lipiec 11, 2018, 11:11LAR jest ok
A jak się już pobawisz nowymi zabawkami to pożyczę Ci do niego trafo i znowu będziesz gonił króliczka :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Goldringi z tej serii promuje sam El Constructore, bowiem akurat w jego systemie i w jego pomieszczeniu - te wkładki grają naprawdę bardzo przyjemnie. Byłem i słuchałem :)
Dobrze jednak Koledzy doradzają, w bardziej zrównoważonych systemach Goldring 2500 może troszkę przymulać... no, ale niektórzy to lubią i nazywają "prawdziwie analogowym brzmieniem".
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Jakub

Cytat: Old Man Kensey w Lipiec 11, 2018, 16:16w jego pomieszczeniu

W tym wyłożonym kafelkami?

Old Man Kensey

Tak, w tej piwniczce.
Aby nie było, mnie się takie brzmienie bardzo podobało, i do dzisiaj je pamiętam. Wtedy miałem głośniki Focala, więc Electra to wg mnie był (i wciąż jest) super głośnik. W tamtym pomieszczeniu, z kafelkami wokół, niskim sufitem, betonową podłogą, naprawdę dźwiękowo było dobrze - tak to wtedy odebrałem.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

Cytat: Old Man Kensey w Lipiec 11, 2018, 16:28naprawdę dźwiękowo było dobrze - tak to wtedy odebrałem.
Ja też ale wtedy P. Andrzej miał ortofona z epoki a ja przywiozłem 2M bronza . Modę na Goldringa z ADF to chyba @Frywolny zapoczątkował .
Nie mam nic do tej wkładki ale 103R to jednak 103R ;D . Tu się nie ma co zastanawić i denona wieszać

marekw 76

O ile pamiętam to Andrzej miał założone kiedyś dwa Goldringi. Na jednym gramofonie wisiał 1042 i ten grał naprawdę zajebiście a na drugim 2500 i to już nie było fajne. Sam AA mówił, że 1042 to klasa sama w sobie a 2500 cóż... jak powiedział dostał go za jakiegoś złocisza!
Mi wtedy bardzo podobało się brzmienie u niego w piwniczce jednak wtedy grałem na Shure m97xe. Kiedy odbierałem dodatkowe ramię to już tak fajnie nie było ale dodam, że w tzw międzyczasie przesiadłem się na ATOC9 oraz "Frywolnego Filipa" a także zmieniłem wzmacniacz.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

malg

Grałem na AF na Goldringu 2400 a potem na Eroica LX (którą zresztą mam jeszcze)
to nie są takie złe wkłady, kwestia oczekiwań
nie słuchałem 1042
Moim zdaniem do rocka bardziej podejdzie goldring niz denon, ale ja mało słyszałem ;D

Bipo

Dzisiaj rozmawiałem z jedym kolegą,  który ma translator zet 1, pre lar lps1 oraz tego denona 103r. Mówił mi, że gra na tej wkładce juz kilka lat I nie ma zamiaru zmieniać a z lar lps1 dogaduje się dobrze tak , że nie ma do czego sie przyczepić a słucha różnej muzyki. Wiec chyba padnie wybór na denona 103r...:-)

marekw 76

Tylko koniecznie poproś Andrzeja aby odpowiednie ramię przygotował!
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

A ja miałem Goldiego 2500 i Titanic też :) Zamulony? No nie wiem, nie wiem :) Ale fakt, szkoda kapusty. Zresztą zależy jakiej muzyki się słucha. To typowa MM, ma podbite podkompresowane skraje pasma, przy czym ostry szlif pozwala na wyłowienie całkiem wielu detali. Sferyk Denona? No nie wiem, nie wiem ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 11, 2018, 20:04Sferyk Denona? No nie wiem, nie wiem
Mniej kłopotów z kalibracją :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Bliźniaczo podobnie jak przy MF-100 ;) Pozostaje temat podatności...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Nie wiem czemu kolega całkiem rzucił temat Audio Techniki.
Myślę, że to powinien być kandydat bardziej brany pod uwagę niż Goldring.

Cytat: moon w Lipiec 11, 2018, 11:13
jak namowi Piterskiego, to ustawi;)

Ja to się chyba ogłoszę w stosownym dziale i będę pobierał drobną odpłatność za te kalibracje  :P ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

No OK, ale którą AT? MC? Hmmmmm. No nie wiem, nie wiem ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

No na ten przykład AT-OC9.
Słuchałem jej krótko u siebie w domu, słuchałem już znacznie dłużej u Bartolo .
Fakt, że Goldringa słyszałem tylko tego starego u Andrzeja ale on ma specyficzne pomieszczenie i kolumny dość jasne.
Innej też słucham muzyki na pewno nie rockowej aczkolwiek czasem się zdarzy i taka płyta u mnie w domu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Goldringa, można posłuchać u mnie,
ja mam Eroica LX (to MCLO)
ale np 2100 (MM najnizszy model z tej serii) mógłbym spróbować pożyczyć na odsłuch
ale to juz po urlopie czyli po 22 lipca

cdt

Zaraz Koledze w głowie zakręcicie . 103 grała w BBC wszystkie gatunki muzyki i się podobało  :P . Za tą kase co chce Juki to grzech jej nie kupić . Nawet jak przyjdzie kiedyś ochota na zmianę to 103 sobie spokojnie w szufladzie poleży . Aż wróci na nią ochota

Bartolo

Ja to bym chyba wolał zainwestować wiecej w PRE, niż we wkładkę. Poszukać czegoś z "drugiej ręki"... Dobre PRE chyba więcej wniesie.. A wkładkę łatwiej wymienić...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

cdt

Cytat: Bartolo w Lipiec 11, 2018, 23:04Ja to bym chyba wolał zainwestować wiecej w PRE, niż we wkładkę.
Taniej niż 103R to raczej się nie da ;D . A z pre masz całkowicie rację .

vasa

Cytat: Bartolo w Lipiec 11, 2018, 23:04Ja to bym chyba wolał zainwestować wiecej w PRE
Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 23:19A z pre masz całkowicie rację .
Pamietajcie że pre LAR-a ma świetną formę upgrade'u w postaci traf wejściowych.
Jak chłop kupi pełen wypas na dzień dobry to nie będzie miał ochoty gonić go
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.