Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Poproszę o jakąś opinie o tym gramofonie jeśli ktoś cos wie. Dziekuje

http://www.ebay.fr/itm/172898095636


[zmiana tytułu wątku]

rudy-102

Całkiem fajny gramofon. Ma go właściciel sklepu z płytami do którego często zaglądam.
Półautomat, DD, lekkie ramię - chyba tylko do wkładek MM, nie możliwości ustawiania VTA, azymut daje się nastawić. Bardzo ładnie wygląda. O brzmieniu ciężko mówić bo w każdym systemie zagra inaczej, ale jest więcej niż OK. Za taką cenę kupiłbym gdybym potrzebował.

frywolny trucht

Signal to noise ratio: better than 70dB
Wow and flutter: no more than 0.035% WRMS

Czyli VG+ ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

#3
No właśnie go kupilem
Jak dla mnie będzie super za jakiś czas dokupie sobie phono LAR I będzie dobry zestaw albo może phono luxman[emoji1] narazie będę korzystał z phono C/A 651p.
W tym gramofonie jest chyba możliwość zmiany ramienia na inne luxmana ale i tak myślę że na moją głuchote ten gramofon będzie dobry.
Niea to jak zacząć dobrze urlop
Tylko mam nadzieję że ten gramofon jest lepszy niż mój PJ debut III.

rudy-102

Cytat: amati74 w Październik 02, 2017, 14:07Tylko mam nadzieję że ten gramofon jest lepszy niż mój PJ debut III.
To akurat nie jest problemem. Jeli nie jest popsuty to jest lepszy.
Jaką wkładkę masz teraz w PJ?

amati74


amati74

Ale zamierzam ja przenieść do luxmana o ile to mozliwe

amati74

Napisane że stan bardzo dobry
I pani napisała że za pakuję go bardzo starannie żebym się nie martwił

magus

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2017, 14:06
Signal to noise ratio: better than 70dB
Wow and flutter: no more than 0.035% WRMS

Czyli VG+ ;)

Dziwne ... niedawno kros skrytykowal gramofon z wartościami:

Signal to noise ratio: 78dB
Wow and flutter: 0.025% wrms

Jako "niski model", jestli dobrze pamiętam.

To w końcu wierzyc w te dane, czy nie?

amati74

Czy mój goldring będzie pasował do tego ramienia?

cdt

W razie czego drut i się zgra  ;) - widziałem na forum takie porady  ;)  Będzie pasować . Fajny drapak . Do tego Jelco 10 cali i możesz zapomnieć o poszukiwaniach . O ile wszystko jest sprawne . Gratulacje

rudy-102

Cytat: amati74 w Październik 02, 2017, 14:29
Czy mój goldring będzie pasował do tego ramienia?
Tak. Nie ma problemu. To jest normalne półcalowe mocowanie.

amati74

Trzeba będzie zmienić kable RCA bo wtyki troszkę wiekowe
Ciekawe jak same kable się maja I jaka jakość w końcu to Japończyk

rudy-102

Ale w tym modelu to super prościzna i bardzo łatwe dojście.




amati74


frywolny trucht

Cytat: magus w Październik 02, 2017, 14:21Signal to noise ratio: 78dBWow and flutter: 0.025% wrmsJako "niski model", jestli dobrze pamiętam.To w końcu wierzyc w te dane, czy nie?

To 78 dB osiągnięto wg normy DIN-B.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2017, 15:32
Cytat: magus w Październik 02, 2017, 14:21Signal to noise ratio: 78dBWow and flutter: 0.025% wrmsJako "niski model", jestli dobrze pamiętam.To w końcu wierzyc w te dane, czy nie?

To 78 dB osiągnięto wg normy DIN-B.
A co to proszę kolegi znaczy Din-B czy to coś złego czy dobrego

frywolny trucht

Nie wiem, ale sądząc po zdjęciach gramofonu, pozwoliła solidnie odpłynąć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Amen

Piąteczka, ja z tydzień temu kupiłem PD-290 sklejonego z OM-ką i jestem bardzo zadowolony, tylko na solidniejszą igłę (OM-20) czekam. Grubość talerza delikatnie uspokaja mnie podczas zbierania/oszczędzania na Ad Fontesa :)
Ciekawe jak się w tym Twoim headshell demontuje.
Na pewno będziesz zaskoczony zarówno wagą talerza (całkiem leciutki) jak i całego gramofonu. Wszystko jest np dużo lżejsze od w połowie plastikowego Technicsa SL-1900.
Początkowo po zdjęciach myślałem też, że ta górna część plinty to metal, jak np w Pionkach PL12 czy CEC'ach 2000, ale niestety. Jest to jakaś sklejeczka. I j.w. - fajnych ramion na ebayu do niego nie brakuje.
Super, gratuluję zakupu i miłego użytkowania życzę.

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2017, 15:38
Nie wiem, ale sądząc po zdjęciach gramofonu, pozwoliła solidnie odpłynąć.
Frywolny co masz na myśli bo nie rozumiem, coś zakręcony jestem chyba po tym zakupie

amati74

#20
Cytat: cdt w Październik 02, 2017, 14:40
W razie czego drut i się zgra  ;) - widziałem na forum takie porady  ;)  Będzie pasować . Fajny drapak . Do tego Jelco 10 cali i możesz zapomnieć o poszukiwaniach . O ile wszystko jest sprawne . Gratulacje
Podziękuję jak przyjdzie przesyłka [emoji1]
BTW a które ramię Jelco miałeś na myśli jakieś konkretne?
Znaczy się że jest możliwość modyfikacji?

frywolny trucht

Cytat: amati74 w Październik 02, 2017, 15:55Frywolny co masz na myśli bo nie rozumiem, coś zakręcony jestem chyba po tym zakupie

Magus kupił stary gramofon JVC. Podstawowy model. Za 150 zł. Na vinylengine podali dość wyżyłowane parametry techniczne.
Trochę mnie zdumiała konfrontacja wyglądau z parametrami, zajrzałem do danych technicznych producenta, a tam stoi, że stosunek S/N- 78 dB zmierzono wg normy DIN-B. Nie wiem czy to jakiś pomiar ważony, czy nie , ale już samo to potrafi wyciągnąć różne parametry z tego samego gramofonu:

-78dB (IEC 98A weighted) - ważony
-58dB (IEC 98A Unweighted)- nieważony
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2017, 16:46
Cytat: amati74 w Październik 02, 2017, 15:55Frywolny co masz na myśli bo nie rozumiem, coś zakręcony jestem chyba po tym zakupie

Magus kupił stary gramofon JVC. Podstawowy model. Za 150 zł. Na vinylengine podali dość wyżyłowane parametry techniczne.
Trochę mnie zdumiała konfrontacja wyglądau z parametrami, zajrzałem do danych technicznych producenta, a tam stoi, że stosunek S/N- 78 dB zmierzono wg normy DIN-B. Nie wiem czy to jakiś pomiar ważony, czy nie , ale już samo to potrafi wyciągnąć różne parametry z tego samego gramofonu:

-78dB (IEC 98A weighted) - ważony
-58dB (IEC 98A Unweighted)- nieważony
Hmm [emoji848]

Amen

Dobry będzie  8) Luxman (jak to gdzieś wyczytałem) raz że miał swoją technologię w temacie gramofonów, dwa nie robił sprzętu dla przeciętnych Janków. Ja np mam obecnie taką parkę, się pochwalę...
Gra bardzo ładnie i moim subiektywnym zdaniem plinta w tych luxmanach jest przekozacka, a jeszcze ramię w Twoim modelu wygląda na solidniejsze. Nie mniej chętnie poczekam i prześledzę opcjonalną relację z wymiany ramienia :)

amati74

#24
Klasyczna ładna parka[emoji3]

Co do wymiany ramienia to jeszcze czas narazie pocieszenie się jak przyjdzie przesyłka jak podłącze swoją wkładkę, potem zobaczymy