Xindak

Zaczęty przez WOY, Czerwiec 06, 2016, 20:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

WOY

Padł mi po 7 tys. godzin, laser kss 213.
Wszystkie łódzkie serwisy, oferują jakieś chińskie podróbki. Czy można gdzieś kupić ten laser w wersji made in japan ?

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

Matko jedyna a co to za literki po tym 213???

MAC

Andrzej, to sa chinole.

Tu jest oryginał (przynajmniej tak piszą).
Od tej kwoty nie będzie VATu

http://www.ebay.pl/itm/KSS-213D-Original-Sony-Laser-Lens-KSS213D-Optical-Pickup-/120866136657

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP

Cytat: WOY w Czerwiec 06, 2016, 20:29Padł mi po 7 tys. godzin, laser kss 213.

Mam nadzieję że wiesz .... iż pomimo wspólnego oznaczenia 213 te głowice różnią się i mają symbol dodatkowy w postaci  c / b / d ....
Wiem że któreś typy można stosować zamiennie ale nie pamiętam które.


WOY

No właśnie zauważyłem że tych literek po 213 jest sporawo. Dlatego dalej drepczę w miejscu. Dzięki za uwagę:)

WOY

Kupiłem ten laser z odpowiednią cyferką i literką(org. Sony)
Został wymieniony i dalej występują przerwy w nagraniach :(
Ma może ktoś jakieś pomysły ?

muda44

Laser nie został poprawnie ustawiony albo ten co kupiłeś jest wadliwy co zdarza się z tymi laserami .

WOY

Ale czy wówczas nie powinno być cały czas źle ?
Wypisałem sobie na kartce, około 15 zacinających się płyt z czasami w których te zacięcia się pojawiają.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy następnego dnia ponad połowa tych płyt, zagrała idealnie bez zacinania się.
Reszta szwankowała, lecz już w innych miejscach.
Zapisałem ponownie czasy w których pojawiają się te przerwy.
W ciągu kolejnych dni każda z tych wybranych płyt grała bez zarzutu.
Po upływie ok. 110 godz. eksploatacji zacięcia się znowu pojawiają i na tych wybranych płytach i na innych.
I tak w około Macieju jak powiada przysłowie.

christo

Jak na moje oko wygląda to bardziej na problem z mechanizmem a nie laserem. Może warto przeczyścić wszystkie zębatki i przesmarować je na nowo..? to samo dotyczy ośki prowadnicy lasera. Widziałem kiedyś w internecie filmik, na którym laser przesuwał się tylko do pewnego momentu i blokował się. Przyczyną było drobne zanieczyszczenie na zębatce.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910