music hall ikura vd pro-ject the classic / x2

Zaczęty przez krisdebowski, Wrzesień 24, 2019, 22:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

krisdebowski

przymierzam się do  zmiany gramofonu. póki co na placu boju
- project the classic 3000zł igła ortofon  silver
- project x2  4000 zł igła ortofon silver
- music hall ikura 3600 zł igła ortofon blue
- rega planar x3 3500 igła elysys2

muzyka rock, metal, wzmacniacz naim5si, głośniki kudos x2, wzmak do gramfonu nad pp2 do wymiany w przyszłości

co byście doradzali z ww wymienionych ewentualnie cos innego ?

kłopot w tym, ze nie wszędzie wszystkiego można posłuchać.

christo

OK. Zacznijmy od końca. Na początek skreśliłbym Music Halla. Nie widziałem go na żywo ale ze zdjęć wynika, że ma on najsłabsze ramię. To wg mnie to samo ramię co w starych Xpression - aluminiowa rurka. Pro-ject z czasem wyposażył Xpression w ramię karbonowe (Xpression carbon). Tu mamy to pierwsze. Owszem. Jest ładny, przyciąga oko ale mam wrażenie, że nic ponad to.
Rega Planar 3. Już lepiej. Musisz jednak przed zakupem dokładnie go obejrzeć. W necie jest sporo filmów z pływającym talerzem. Na minus dodatkowo brak jakiejkolwiek regulacji ramienia (VTA i Azimuth). Można jednak kupować wkładki Regi, które ponoć idealnie pasują to tego ramienia. Dodatkowo trzypunktowy montaż wkładek regi sprawia, że jedyne czym musisz się martwić to ustawienie nacisku i antyscating. Owszem, można stosować jakieś podkładki aby podnieść nieco ramię; na ebayu widziałem też dodatkowe mocowanie pozwalające na regulację VTA ale to dodatkowe koszty. Osobiście nie trafia do mnie szklany talerz.
Pro-jecty. X2 i the classic mają to samo ramię. NIe jest to wprawdzie 9 CC Evo ale sprawia przyzwoite wrażenie. Dodatkowo pełna regulacja (VTA i azymut), elektroniczna zmiana oborotów (w Redze przekładasz pasek). The classic - pływający, X2 - "twardo stąpający po ziemi". Wybrałbym the classic zwłaszcza, że najtańszy i przypomina thorensa 16x. ale pamiętaj. te dwa gramofony będą miały zupełnie inny charakter brzmienia. Powinieneś je porównać - najlepiej z tą samą wkładką.
Osobiście za te pieniądze szukałbym zadbanego Technicsa 12xx. Takiego jak choćby ten:
https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-1200mk2-nowa-wkladka-ortofon-8454501607
Popytać, obejrzeć, potargować...
Do łojenia w sam raz. A i delikatniejsze dźwięki też potrafi wydobyć.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

The Classic. Szczególnie jeśli da się go wyjąć za trzy koła. Normalnie jest jakby ponad tysiaka droższy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: krisdebowski w Wrzesień 24, 2019, 22:50
muzyka rock, metal, wzmacniacz naim5si, głośniki kudos x2, wzmak do gramfonu nad pp2 do wymiany w przyszłości

co byście doradzali z ww wymienionych ewentualnie cos innego ?
RPM 5.1. Można go później upgradować - inny talerz, oddzielony silnik.
https://www.amazon.de/Pro-Ject-Plattenspieler-Tonabnehmer-pianolack-anthrazit/dp/B002D7VPM0


gratefullde

Trzeba było brać za 250 od Vasy [emoji6]
Qrde, czekam na niego właśnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


rudy-102


rudy-102


amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 25, 2019, 15:20
Tak wygląda.

Cena 1.296,00 €.
Duża różnica w cenie, jakie są lepsze komponenty?

rudy-102

Lepszy talerz.
Lepsza wkładka.
Oddzielny silnik.
Lekko zmienione ramie.

christo

RPM 5 to piękny gramofon ale nie wiem czy uda się go wyrwać poniżej 5 tys. To zaczyna iść w stronę: "jak jeszcze troszkę dołożysz to..." A tak można w nieskończoność.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

OK. Na allegro jest jeden za 4779 z Ortofonem Quintet Red. Powystawowy. Warto pomyśleć.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Cytat: christo w Wrzesień 25, 2019, 20:03
RPM 5 to piękny gramofon ale nie wiem czy uda się go wyrwać poniżej 5 tys. To zaczyna iść w stronę: "jak jeszcze troszkę dołożysz to..." A tak można w nieskończoność.

Dla tego zaproponowałem do zakupu model 5.1. Jest o połowę tańszy.

Lyset

Cytat: krisdebowski w Wrzesień 24, 2019, 22:50

nad pp2 do wymiany w przyszłości






''Ladowarke do telefonu'' zastap w miare dobrym zasilaczem.Poprawi sie dosc mocno.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

rudy-102

A na koniec.  ;)

Ludzie trochę z tym pre eksperymentują i chwalą efekty.

frywolny trucht

RPM 5.1 nie ma przewagi wydzielonego silnika i to się odbija na hałaśliwości. Natomiast jest najlepszy w temacie stabilności obrotów w stosunku do aktualnego RPM Carbon i Classic-a
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krisdebowski

dzięki panowie za sugestie, wczoraj w Pabianicach nabyłem pro-ject the classic. dotychczasowy sprzęt idzie na giełdę. rozglądam się jeszcze za preampem do nowe gramofonu - podpinanie do nad 5si.