Jakość nowych tłoczeń.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 14, 2018, 23:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Powiedzcie mi proszę, czy tylko ja mam takiego pech, czy rzeczywiście w ostatnim czasie płyty wydawane są bardzo niechlujnie. Nowe płyty są brudne, zakurzone, śladu paluchów to prawie normalka. Pół biedy jeśli to tylko brud, ale zdarzały mi się płyty na których paluchy widać nawet po umyciu. Ktoś obsmarował brudnymi rękami matrycę. Takie rzeczy przecież kiedyś się nie zdarzały.
Kilka dni temu pisałem o nowej płycie Melody Gardot, a dzisiaj rozpakowałem następną nową płytę i znów niespodzianka. Van Morrison "Versatile". Doskonała płyta, ale przd umyciem wyglądał tak:


rudy-102

Większość brudasów to tłocznia Lodenice CZ.

MAC

Ostatnio paluchy zobaczyłem rozpakowując nową MOFI  :o

nikhil

Dobrze że jest to tyko brud który łatwo zejdzie, gorzej jak są to kopertówki jak na mojej Fates Warning spowodowane przez tragiczną kopertę wewnętrzną. Bardzo ostre krawędzie. Mam zawsze obawy jak kupuje nówki.

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Koperty wewnętrzne to następny przykry temat. Czasem wydaje mi się, że projektowane są przez osoby które nigdy nie słuchały płyt. Im wydaje się, że jak jest grube, świecące i ładne to już wystarczy.

elem

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2018, 08:40grube, świecące i ładne

To działa na 90% kupujących. My jesteśmy przewrażliwioną niszą :) Tak Ci powie każdy księgowy, marketingowiec i handlowiec z komercyjnej wytwórni. W tych firmach pracują ludzie, którzy pierwszy raz słyszą, że to jest jakis problem.
Ilość reklamacji mieści się w założonym przedziale, czyli dla nich jest wszystko ok.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Czyli powinienem z tego powodu reklamować połowę nowych płyt.
Ja reklamuję jak płyta ma wadę. Do brudu i bezsensownych kopert niestety jakoś się przyzwyczaiłem bo z tym można sobie poradzić.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jakiś piekarz tłoczył tę płytę. Mąką posypywał. Tak upierdzelona mi się dotąd nie trafiła. Do ścinków poprodukcyjnych też się już przyzwyczaiłem  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2018, 23:20
Powiedzcie mi proszę, czy tylko ja mam takiego pech, czy rzeczywiście w ostatnim czasie płyty wydawane są bardzo niechlujnie. Nowe płyty są brudne, zakurzone, śladu paluchów to prawie normalka. Pół biedy jeśli to tylko brud, ale zdarzały mi się płyty na których paluchy widać nawet po umyciu. Ktoś obsmarował brudnymi rękami matrycę. Takie rzeczy przecież kiedyś się nie zdarzały.
Kilka dni temu pisałem o nowej płycie Melody Gardot, a dzisiaj rozpakowałem następną nową płytę i znów niespodzianka. Van Morrison "Versatile". Doskonała płyta, ale przd umyciem wyglądał tak:
Ja ostatnio kupiłem w belfascie taka zjeb.... Płytę z ECM porysowana I brudna

amati74

Ja poszedlem do sklepu i ja wymieniłem a następną rozpakowalem przy sprzedawcy.

kazan

To co ostatnio oferuje się nam naiwniakom (bez urazy) nowymi wydaniami to kpina z klienta . Nie twierdzę , że wszystko ale z 20 moich ostatnich nabytków 10 nadaje się do zwrotu a 5 to totalny śmietnik !
... i nie chodzi bynajmniej o jakość tłoczenia , materiału muzycznego , masteringu ... a o stan "nowych" (!) winyli , produktów za niejednokrotnie kupę kasiory !
Krzywe , falujące krążki to niemal pewnik w nowych wydaniach a stan powierzchni winyli to już jakiś skandal  >:(
Nowe Toto - 40 Trips Around The Sun , skądinąd świetne według mnie wydanie i taki oto kwiatek :

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

kazan

Żeby nie być gołosłownym Madeleine Peyroux ‎– Careless Love wyd. Rounder
Ta mimo , że nie wygląda może tak źle na fotce to smaży jak najlepsza frytkownica w mieście
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

kazan

Spieszę z wyjaśnieniem - te akurat nie są od Tomka  ::)  , którego przy okazji pozdrawiam ofkors  :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

traumeel

Tak sobie patrzę i jako żywo jakbym cofnął się w czasie do lat 70. i PRL-u. Jak to dobrze, że nie mam żadnego winyla!

Choć z CD też bywa nie lepiej. Swego czasu zdębiałem po rozpakowaniu nowego krążka Zaz kupionego w Saturnie. Przy reklamacji przekonałem się naocznie, że wszystkie pozostałe egzemplarze dostępne w sklepie (ok. 10szt.), które mi rozpakowano, były w podobnym stanie!

Rozumiem: jeden krążek - pech. Ale cała partia wyglądająca jak zmiecione przez sprzątaczkę z podłogi?!
Tego nijak nie ogarniam.

krzysiek

A ja chyba od pół roku nie kupiłem żadnego winyla. Słucham ciągle streamingu. Ile to mniej stresu :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

koszalekopalek

Cytat: kazan w Maj 15, 2018, 18:29
To co ostatnio oferuje się nam naiwniakom (bez urazy) nowymi wydaniami to kpina z klienta . Nie twierdzę , że wszystko ale z 20 moich ostatnich nabytków 10 nadaje się do zwrotu a 5 to totalny śmietnik !
... i nie chodzi bynajmniej o jakość tłoczenia , materiału muzycznego , masteringu ... a o stan "nowych" (!) winyli , produktów za niejednokrotnie kupę kasiory !
Krzywe , falujące krążki to niemal pewnik w nowych wydaniach a stan powierzchni winyli to już jakiś skandal  >:(
Nowe Toto - 40 Trips Around The Sun , skądinąd świetne według mnie wydanie i taki oto kwiatek :




Jak żyje, a troche żyję i trochę nowych winyli kupiłem i nigdy nie trafił mi się taki przypadek, aby nowa płyta wyglądała tak jak twoim zdjęciu.
Ten egzempalrz jest po prostu kompletnie zniszczony, tutaj raczej zachodzi przypadek, że kto zapakował zniszczony egzemaplarz.

elem

Niestety, znam sklepy, które refoliują płyty zwracane przez klientów. To oczywiście można poznać, jak się miało do czynienia z oryginalnym produktem. Ale trafiły mi sie tez płyty takie jak to Toto, które przyszły prosto z fabryki. Chyba ktos upuścił na podłogę a potem włożył w koszulkę. Częsta wada to lekkie wykrzywienie. Cały nakład Dietera Ilga taki był.
wymieniałem 4 płyty jednemu z kolegów - wszystkie nadaja sie do prostowania. Może kiedyś kupię sobie prostownicę Furutecha :) Wady nowych płyt bardziej bolą. Gdy kupi się używaną i "smaży", to się da jakoś przeżyć.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Sądzę, że Empik, MM i Saturn tak robią, zdarzyły mi się ze śladami łap, lekkimi papierówkami, ale takiego cyrku jeszcze nie widziałem. Te płyty wyglądają jakby w curling nimi grano. W jakim sklepie je nabyłeś?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2018, 20:47Sądzę, że Empik, MM i Saturn tak robią
Brawo Sherlocku ;) Również niemieckie  JPC, 3 razy sie u nich naciąłem, pewnie Rudy zwracał ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: elem w Maj 15, 2018, 20:52Brawo

Dziękuje :)

Cytat: blackholesun w Maj 15, 2018, 19:11
A ja chyba od pół roku nie kupiłem żadnego winyla. Słucham ciągle streamingu. Ile to mniej stresu :P

I tak trzymaj. Może będziesz miał normalniejsze dzieci. U mnie jedno marzy o Sierra Cosworth, a drugiej podobają się pojazdy Układu Warszawskiego. Wartburgi, 125p czy Lada 2107. Najlepiej first press  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kazan

Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2018, 20:47W jakim sklepie je nabyłeś?

Dodax Na szczęście tu się ogarniają z reklamacjami
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

kazan

A druga z Amazona , tu sobie poczekam
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

Cytat: elem w Maj 15, 2018, 20:52
Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2018, 20:47Sądzę, że Empik, MM i Saturn tak robią
Brawo Sherlocku ;) Również niemieckie  JPC, 3 razy sie u nich naciąłem, pewnie Rudy zwracał ;)

Na dziewice z odzysku u nich jeszcze nie trafiłem. Kilka razy reklamowałem pofalowane, ale to była raczej wina producenta.

il cattivo

Reklamowałem kiedyś płytę winylową w MediaMarkt. Wydanie dwupłytowe, jeden z krążków miał jakieś dziwne skazy, które dawały się we znaki podczas odsłuchu.
Obsługa wysłuchała moich żali, po czym postanowiła przyjąć reklamację. Przyniesiono inny egzemplarz albumu z półki, otwarto i wręczono mi nowy egzemplarz drugiego krążka (czyli strony C i D).
Z kolei mój trefny egzemplarz, czyli połowa wydania, trafił wprost do albumu-dawcy a potem od razu na regał do dalszej sprzedaży. Oczywiście w cenie regularnej 😀