Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

 ;D ;D ;D  Oj będzie się działo . Lechu zapewnił mi rozrywkę o której nawet nie śniłem . Zobaczymy co z tego wyjdzie ale na chwilkę będę mieć phono z półki wręcz astralnej ! CDN i qfa nie mogę się tego doczekać !!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

#5827
Mam sprawne wszystkie swoje wkładki ! SPU i KUZME 
GRYPHON do mnie jedzie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2021, 19:31GRYPHON do mnie jedzie !
Hm... Wielkiego doświadczenia ta firma w analogu nie ma ale uj tam wi, mogę się mylić.

miniabyr

#5829
Cenowo to ta sama półka co mój Modwright PH150. Różnica to że mój jest lampą z trafami stepup a Gryphon  Sonett jest na krzemie. Podłączyłem i "grzeje się " bo wygląda jak nówka sztuka. Na szybko takie o nim informacje znalazłem!https://www.audiofast.pl/pl/gryphon-audio/sonett .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

a może Masza nie masz racji...? W audio najciekawsze są pytania, znajdowanie odpowiedzi jest takie łatwe jak pomyłki, które ciągle popełniamy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Lechu dzięki za możliwość posłuchania !  ;D
Wiecie nie będę obiektywny ,bo lubię  phono na krzemie ! Na razie słucham .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Cytat: michał_flaga w Marzec 22, 2021, 20:26
a może Masza nie masz racji...? W audio najciekawsze są pytania, znajdowanie odpowiedzi jest takie łatwe jak pomyłki, które ciągle popełniamy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój duet z Pawlem jest bez wątpienia udany... albowiem już kilka razy poddałem pod wątpliwość tezę, która miała być prawdą absolutną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomasz_pianista

#5833
.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

#5834
.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

No ale taka Theriaa Rcm w środku ma "szrot" według wielu audiofili . Nie ma drogich komponentów to nie gra . jak to mawiał śp Stary Audiofil " gdzie czerwona Wima tam dźwięku ni ma " koniec cytatu . Niestety  w realu to niekoniecznie się przekłada na zły dźwięk . Ja akurat uważam ,że Triaa to jedno z lepiej brzmiących urządzeń jakie miałem . A jak wiecie w tym wątku sporo się działo .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Nigdy więcej nie przywiozę do Pawła sprzętu, który budzi emocje z powodu ceny. To phono jest ostatnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomasz_pianista

#5837
.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Cytat: michał_flaga w Marzec 22, 2021, 21:07Nigdy więcej nie przywiozę do Pawła sprzętu, który budzi emocje z powodu ceny. To phono jest ostatnie.

Mam nadzieję, że to w żartach. Jeśli jestem popsuj-zabawą to przepraszam.
Grupa ratowania poziomu.

michał_flaga

Jesteś.... W sklepie, w którym pracuję mam wzmacniacze i DAC po 70.000 i 100.000, kolumny po 150.000 i monitory za 55.000... odzwyczaiłem się patrzeć na cenę, nauczyłem się słuchać. Pieniądze grają, ale brzmi muzyka... bardzo często jedno mija się z drugim, co nie przeszkadza ludziom cieszyć się tym ze to gra lub nie... Nikt z nas tego nie kupi i mało kto posłucha, bo dostęp do tego nie jest łatwy. Polecam eksperymenty - głównie na sobie. Bo można się wiele nauczyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomasz_pianista

Wybacz:) wywaliłem te wcześniejsze posty, nie szukam żadnych wojenek, to raczej ciekawość. Rozumiem Twój punkt, myślę, że Ty mój też w jakimś stopniu. Słuchajcie dalej, pozdrawiam! :np:
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Nic nie jest oczywiste  i na prawdę można się zdziwić. Odwieczny problem co lepiej gra lampa czy tranzystor ,od jakiegoś pułapu cenowego /czy zaangażowania technicznego przestaje miec znaczenie .Gra po prostu tak ,że w końcu wsłuchujemy się w najważniejszą rzecz w tym calym zamieszaniu czyli w muzykę ,bez wiercenia  i chęci natychmiastowej zmiany na coś innego !
Myślę ,że pokuszę się za jakiś czas napisać o swoich wrażeniach na temat dźwięku jaki produkuje tej Gryphon. Na razie zmieniam płyty .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 22, 2021, 21:28
Wybacz:) wywaliłem te wcześniejsze posty, nie szukam żadnych wojenek, to raczej ciekawość. Rozumiem Twój punkt, myślę, że Ty mój też w jakimś stopniu. Słuchajcie dalej, pozdrawiam! :np:
Tomasz wyluzuj. Jest ok!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#5843
Lechu dlaczego zadnia część mojej osoby wiecznie mnie prześladuję . Już jedną Dupę mamy wyeksponowaną! Mojej nie trzeba  ;)  Ja pitolę wiecznie na klęczkach .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Niczego nie kasujcie, gdy coś napiszecie! i nie piszcie czegokolwiek, co trzeba będzie kasować. Wartością jest dyskusja, a nie jej brak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Przesłuchałem B. Holiday ,Jarrett (jezzzu jak on wyje i od 40 lat nie umiem się do tego przyzwyczaić  ) , Breakout, Radiohead. Lecą sobie całe płyt które brzmią ..........normalnie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś mam chwilkę przed południem i dalszy ciąg drapania z udziałem Gryphon . Grubo i różnorodnie ,mniej jazzowo !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Być może to jest największą wartością fajnego elementu toru audio - umiejętność koncentrowania się odbiorcy na muzyce. Tak było z kablami JORMA, tak być może jest z tym PHONO. Pomijając jego powierzchowność i inne cechy związane z aspektem materialnym, on po prostu pozwala się cieszyć muzyką. Włączenie kilku kolejnych płyt powoduje uśmiech i chęć słuchania. Wiem, że każdy zdolny elektronik zrobi takie phono sam w domu, takie, a nawet lepsze. Użyje droższych podzespołów i zaproponuje ładniejszą obudowę. Udowodni także, że wybrana przez niego topologia jest bardziej optymalna... I bardzo dobrze, bo z tego wynika postęp, to jest źródłem oszczędności i różnorodności świata. 

masza19

Cytat: michał_flaga w Marzec 23, 2021, 08:32Wiem, że każdy zdolny elektronik zrobi takie phono sam w domu, takie, a nawet lepsze.
Ba! Nawet ci najzdolniejsi wprowadzą ostry cień szumu tła  :D

michał_flaga

Osoby, które mnie czytają w innym miejscu wiedzą≤ że staram się zachować jakąś równowagę i rozsądek... a przy tych poszukiwaniach znajduję czasami takie piękne cytaty:
Value always resides in the eye of the purchaser
- Wartość zawsze tkwi w oczach kupującego