Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

Jak do końca tygodnia nic dobrego i tańszego nie znajdę to je (III) kupię.
Chociaż uważam, ze wywalanie tyle kasy na nogi pod plintę to głupia głupota...  :-\

tomasz_pianista

Na aliexpress jest strasznie dużo takich gadżetów. Szukaj jako audio feet albo coś.

Niektóre nawet solidnie wyglądają.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Ok Dzięki za podpowiedź !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

Cytat: masza w Marzec 30, 2021, 20:27Jak do końca tygodnia nic dobrego i tańszego nie znajdę to je (III) kupię.
Chociaż uważam, ze wywalanie tyle kasy na nogi pod plintę to głupia głupota... 
Może poszukaj nóżek od SL 1200 są zajebiste bo musiały dużo wytrzymywać.
https://djlab.pl/product/nozki-stopki-technics-sl-1210-sl-1200-foot/?v=9b7d173b068d ciut drogie :(
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

190 za 1 szt?  :o
No to zmieniam zdanie o cenie IsoAcoustics  ;D

miniabyr

Maciek ja mam to teraz przed oczami . Jeśli cena się utrzyma, to nie widzę innej alternatywy (poza Aliexpress) do isoacoustic. Wyglada solidnie i ma regulację wysokości . Jak do tego dodać tłumienie, to dostanę wszystko co potrzebuję.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Paweł, sprawdź sobie ProAudioBono 8, albo FiniteElemnete. Obie konstrukcje na ceramicznej kulce.
Mogą sporo ,,namieszać".
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

michał_flaga

[PL]
Wpływ tłumienia na dźwięk: szafek audio i plint gramofonów
[EN]
The-effect-of-damping-on-sound-racks-and-turntable-plinths
... od 26 marca na tym forum powstało 6 stron ciekawej dyskusji na temat eksperymentów z tym, co w temacie powyżej.
LINK: https://www.whatsbestforum.com/threads/the-effect-of-damping-on-sound-racks-and-turntable-plinths.30325/

Jutro zaczynam własne eksperymenty z tłumieniem plinty. Mój 401 pozyskał wczoraj sklejkową plintę z jednej warstwy o grubości 18 mm, mam też lekarski stetoskop (dotychczas służył w zupełnie innym celu) - zamierzam też zaangażować kilka innych, równie ciekawych pomysłów do odkrywania... czegokolwiek. Kupiłem już piłki do squasha, mam przygotowane też inne materiały tłumiące. Zdjęcie poniżej pokazuje, jak można się bawić... co nie znaczy, że będę robił wszystko sam. Jestem w zasadzie wielkim przeciwnikiem "dłubania w gównie" i pokazywania światu odkryć, jako tych, które mają zmienić bieg historii.


 


moon

Cytat: michał_flaga w Marzec 31, 2021, 13:46Kupiłem już piłki do squasha

jeden rodzaj czy rozne?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

michał_flaga

Dwie skrajne ,,prędkości"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Dobra zabawa się zaczyna . Dziś podłożyłem IsoAcoustics pod odtwarzacz cd . To najłatwiejsze organizacyjnie miejsce pod które mogę sprawnie i bez demolowania stolika położyć stopki . Podmienione zostaną  propozycje KBL Sound . Mam je od wielu lat i jeśli miał bym je gdzieś ulokować to właśnie pod odtwarzaczem cd . Ale ponieważ ja nie lubię rozwiązań z trzema elementami bo uważam ,że producent  sprzętu wymyśli i zaprojektował nogi w miejscach gdzie być powinny, to podkładanie i stawianie ciężkich urządzeń na trzech elementach w miejscach zupełnie przypadkowych, może nie być trafionym rozwiązaniem . Mój odtwarzacz stoi na desce ze  sklejki i dopiero pod tą deską są dodatkowe elementy tłumiące . U mnie tak jest  i już . Czy Isoacoustics wniesie coś ? Nie wiem posłuchamy i może coś usłyszymy . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Cytat: miniabyr w Marzec 31, 2021, 18:41Ale ponieważ ja nie lubię rozwiązań z trzema elementami bo uważam ,że producent  sprzętu wymyśli i zaprojektował nogi w miejscach gdzie być powinny, to podkładanie i stawianie ciężkich urządzeń na trzech elementach w miejscach zupełnie przypadkowych, może nie być trafionym rozwiązaniem
I kompletnie zaprzecza temu mój electro  ;D
Fabrycznie stoi na trzech vibroizolatorach kulkowych przy wadze 23kg.

miniabyr

No ale fabrycznie i tak został zaprojektowany !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

KBLe dają się zamontować w urządzeniu i są regulowane?

miniabyr

Nie, nie są regulowane. Po prostu ciężkie puszki + olej  w środku .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Czyli bez względu na werdykt Twojego pojedynku, pod plintę gariatryka kble nieteges...

miniabyr

KBL  u mnie ma już miejsce -cd . Teraz słucham sobie Davisa i zapewne jeszcze kilka płyt zdążę przesłuchać zanim oddam stopki Lechowi ,ale ja mam już konkretne przeznaczenie tych isoacoustics bez względu czy cos innego może zgrać lepiej lub nie. Dodatkowa KBL znacznie więcej kosztuje niż IsoAcoustic Gaia III
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Wszystko szczerbatego kosztuje więcej niż cokolwiek innego  >:D

miniabyr

#5893
Jakoś  u mnie lepiej sprawdzają się pod cd ustroje KBL Sound . Ale zaznaczam ,że one nie stoją bezpośrednio pod urządzeniem tylko są pod deską na której stoi odtwarzacz . Docelowo IsoAcoustics będzie wkręcone w plintę od gramofonu . A mam nadzieję ,że w niedalekiej przyszłości będzie to projekt związany z Garrard'em 
Iso Acoustic pod cd powodował ,że dźwięk "robił" się bardziej miękki  . Ale zaznaczam ,że nie pod cd szukam konkretnego rozwiązania.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Aby rozgonić trochę smutki rozganiam je  Coltrane. Taki jazz z głównego nurtu końca lat 50'. Świetnie wchodzi . Mono. Wydanie japońskie z 77' . Nagranie oryginalne to 1959 rok .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Na próbę dociążyłem headshel (w dość prymitywny sposób ) ok 6 gram . Mieszczę się spokojnie w bezpiecznym rezonansie dla ramienia +headshel + ortofon spu royal n. I w sumie fajnie wyszło. Takie dowalenie  6 gram spowodowało że dźwiękowo dostałem bardziej tłusty przekaz. Tego też się spodziewałem . I chyba takie granie bardziej mi się podoba . Ramię w Pioneer PL-70 Mk2 jest przystosowane do udźwignięcia wkładki+ headshel do 32 gram ! SPU naprawdę potrzebuje szyny kolejowej -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ale mnie wzięło na płyty których dawno, naprawdę dawno nie słuchałem . Teraz na dobranoc ,prawie do poduszki SPU drapie po polskiej płycie . Jakoś nigdy nie podchodziło mi brzmienie tej produkcji a dziś wieczór przysłowiową szczękę zbieram z podłogi . I wcale nie uwazam ,że płyta jest wybitnie zrealizowana ,choć właśnie teraz odkrywam jej nowe elementy , wybrzmienia i smaczki których kiedyś nawet nie podejrzewałem że istnieją. Łał jak pięknie brzmią nylonowe struny tego gitarowego duetu ! Płyta nieprzekombinowane ,dwóch muzyków , ich umiejętności i prawdziwa analogowa technika rejestracji muzyki . I to wszystko z naszego rodzimego podwórka ! Oryginał i z epoki  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ziko369


miniabyr

Testuje na próbę nogi IsoAcoustics Gaia III . U mnie wylądowały pod podstawą dla gramofonu Pioneer PL 70MKII . Platforma to wyrób Tomka i jego firmy KASOTO -surowa sklejka ,tylko olejowana wygląda super a na dodatek zmniejszyła mi poziom wibracji znacząco ! Ta zmiana jest odczuwalna i to bardzo pozytywnie . Jest ten przekaz bardziej precyzyjny i "winyl" gra mi  bardziej do przodu . Teraz na próbę zostały zamontowane nóżki . Jestem ciekawy czy coś wiecej się wydarzy ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#5899
 :) To nie audiofilskie czary mary a zwykła fizyka . Nogi IsoAcoustic Gaia III  użyte jako izolacja pod platformę na której stoi mój Pioneer Pl 70 robią to ,co mają zrobić. Naprawdę przekłada się to na zmianę tego ,co wydobywa się z głośników . To jest dość trudne aby zmiany  opisać w jednoznaczny sposób ,ale na pewno mam odczucie spokoju i ładu w dźwięku .
Nie sądziłem ,że w tak prosty sposób mogę jeszcze coś więcej spróbować wycisnąć z mojego systemu, ale jak widać nie jest to ostatnie słowo tego systemu . Próba pod gramofonem wydawała mi się oczywistym miejscem aby wyraźnie to zaobserwować i usłyszeć ! Wiecie co , chyba warto to stosować . Audiofilska biżuteria ale z naukowym rodowodem ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !