Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Piękne zdjęcia robisz, Bartolo. Zwłaszcza te B&W fajne. Zauważyłem w komentarzu, że zrobiłeś krok od Canona w stronę Sony :). Ja też mam od dawna ochotę na bezlusterkowca FF, notabene Sony nieźle wstrząsnęło sceną premierą A7III. Świetny aparat.

Może kiedyś się szarpnę na A7II, z myślą o starych manualnych stałkach z charakterem, które można wciąż kupić za grosze. A7II rok temu, w promocji z cashbackiem, schodził ceną do 4 tys. zł, pewnie w kolejnych promocjach będzie nawet taniej i liczę na zjazd do circa 3 tys., bo tyle dziś chcą za pierwszy A7. No chyba że zakończą produkcję, to model sprzed bodaj pięciu lat.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

malg

takiego robaczka dziś uratowałem przy czyszczeniu basenu z topieli

nie wiem tylko czy te małe "pchełki" to pasożyty czy młode
chodziły sobie po robaku w najlepsze, załuję że nie zrobiłem filmu
robaczek był zamokniety, ale powycierał sobie czułki, nóżki, zatrzepotał skrzydełkami i odleciał - trwało to około 5 minut

Bartolo

z archiwum.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

brim

Cytat: Moriarty w Wrzesień 16, 2018, 09:54Piękne zdjęcia robisz, Bartolo.


Bartolo to zawodowiec :)

To od razu widać.

malg

a ja takiego ustrzeliłem
ale ten robaczywy swiat jest bogaty  ::) :o

Piterski

Cytat: malg w Październik 11, 2018, 00:00
ale ten robaczywy swiat jest bogaty  ::) :o

Po wojnie Atomowej to tylko one zostaną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Jesień, jesień... ;)
Dwie strony medalu.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

merlin1973

Mam pytanie do ekspertów, - kupić nie kupić ? jest promocja za 99€  :o  to nie pieniądze  ;)
https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/28229-bezkrwawe-safari-czyli-test-praktyczny-sony-hx350
Pozdrawiam S.CH.


gratefullde

Wygląda wszystko dość dobrze. Ale ja lubię aparaty Sony. Właśnie pokazałem żonie i... chyba go kupimy. Mamy alfę ale coś właśnie z dużym zoom by się przydało. No i nie zabija ceną.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Sławek, spokojnie, ja tylko amator jestem. Może Bartolo się pokaże to coś napisze. Na tę opinię bym liczył ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ale do Alfy możesz kupić tani zamiennik z zoomem. Mam 18-200 Sigmę. Da się żyć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 17, 2018, 18:55
Ale do Alfy możesz kupić tani zamiennik z zoomem. Mam 18-200 Sigmę. Da się żyć.

Tak, mam 300 he he ... ale o wygodę chodzi. Tu masz jeszcze dodatkowo szeroki kąt. I nie zmieniasz obiektywu. To jest fajna rzecz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Po co zmieniać coś co ma zakres 18-200? Do portretu? Macro?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 17, 2018, 19:03
Po co zmieniać coś co ma zakres 18-200? Do portretu? Macro?

Do sytuacji. Ja często fotografuję przyrodę dość bliską a zaraz potem żurawia na drugim brzegu jeziora. Dla mnie ma to sens.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bartolo

Ja się nie znam.. Nie używam zoom'ów, nie fotografuję na mikro 3/4, nie robię zdjęć telefonem, i w trybie "auto"...  ;D
Najlepszy aparat to ten który masz "pod ręką"... I taki który Cię nie będzie ograniczać... Większości wystarczy zdjećie zrobione srajfonem, części "kompaktem", a inni chcą coś więcej.. ;) To aparat uniwersalny, banalny w obsłudze, z ustwainymi na stałe filtrami, wyostrzeniem i innymi dosatkami upiększającymi.. ;) Ale do tego słuzy. Ma robić zdjecia, które będą wyglądać jak te robione "full frane" za gróby chajs.. Wiadomo że na weselu zawsze jest wujek Wiesiek, który robi lepsze zdjećia niż fotograf... Fotografia ma dawać frajdę, a aparat to tylko narzędzie. Z którego tzreba wycisnąć jak najwięcej.
To nie aparat robi zdjęcia. ;) Dla mnie największyn minusem jest brak zapisu w RAW'ach.. Ale jak ktoś nie obrabia zdjęć, i zawsze idealnie naświetla, to nie ma potrzeby...
Nie wiem też jak z jakością na wysokim ISO. No i nie ma co liczyc, na pięne "rozmycie" przy portrecie.. ;)
Ale nie ma co dywagować. Trzeba kupić. Za 1500zł nie kupisz nic lepszego.. Co najwyżej porównywalnego, z innymmi funkcjami, ergonomią, i menu.. ;)
Powodzenia.

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Październik 17, 2018, 19:05Do sytuacji. Ja często fotografuję przyrodę dość bliską a zaraz potem żurawia na drugim brzegu jeziora. Dla mnie ma to sens.

Ale ten kompakt startuje od 24 mm. Do profesjonalnego macro? Dobra nie pyskuję. Sam obiektyw Sigmy kosztuje tyle co ten aparat, a jest ciemniejszy. Tutaj test: https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/28229-bezkrwawe-safari-czyli-test-praktyczny-sony-hx350
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

klasyczna ogniskowa do Macro to 90mmm ;) Do tego można zapewne dokupić komplet pierścieni macro, nakręcanych na obiektyw.....
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 17, 2018, 19:20Sam obiektyw Sigmy kosztuje tyle co ten aparat, a jest ciemniejszy.

No i sam sobie odp :) Fajny, jasny obiektyw, dobry zakres i ergonomia. Coś więcej? Za te piniądze?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

A rzeczywiście. Ma gwint od wewnętrznej strony obiektywu. Komplecik akcesoriów: https://pl.aliexpress.com/item/LimitX-Filtr-UV-Os-ona-Czapka-Lenspen-dla-Sony-HX400V-H400-HX350-HX300-DSC-HX400V-DSC/32833840007.html

Można nie lubić filtrów, ja zawsze kupuję UV, żeby chronić szkło obiektywu. Nie mam bańki do pilnowania tych plastikowych kapsli.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

U mnie każdy z filtrów zawsze lądował w wodzie lub innych miejscach... nie mam na nie siły ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#222
OK. Tylko, że tak jak założyłem obiektyw, filtr UV, tak nic nie zdejmowałem :) Nawet nie wiem gdzie się podziewa ten fabryczny, KIT-owy. To stały zestaw. Niestety trzeba dopowiedzieć, że obiektyw ów jest dość ciężki i się wysuwa jak się skieruje aparat ku dołowi, a zapomni zablokować.

Rozmawia sobie grupa kierowców osobówek ( my) z dowódcą zastępu w strażackim wozie bojowym ( bartolo)  ;D Musi być zdegustowany.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: merlin1973 w Październik 17, 2018, 18:19Mam pytanie do ekspertów, - kupić nie kupić ? jest promocja za 99€ 
A gdzie ?

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Październik 17, 2018, 18:19kupić nie kupić ?
Ostatnio musiałem kupić dodatkowy aparat do pracy. Coś podobnego też Sony (chyba 170 euro) oglądałem i pan w sklepie mi odradził bo ponoć kiepskie. W końcu wziąłem kieszonkowego Canona za 350, ale całkiem szczęśliwy z nim też nie jestem. Poprzedni Panasonic/Leica był lepszy.