Winyle - picture disc, dziwne kształty i inne nasze cudaki

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 25, 2014, 18:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Płyty winylowe bywają różne i nie jednego są w stanie zaskoczyć. Bywają przeważnie czarne ale są i białe oraz kolorowe. Bywają różnych kształtów a jakie Wy macie?

Oto parę z mojej kolekcji.

Picture disc czyli płyty z obrazkami.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ale bywają też kolorowe lub przezroczyste:
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Single też mogą być kolorowe i rozmaitych kształtów.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41


GregWatson

.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Ostatnio kolega pochwalił mi się swoim nowym nabytkiem. Najnowsza płyta Jacka White'a ("Lazaretto") została wydana na płycie winylowej ze wszelkimi (chyba) możliwymi "bajerami". Jedyne, co jest w niej normalne, to kolor :)
Płyta z jednej strony gra od środka, z drugiej od zewnątrz, końce stron są zapętlone.
Na labelach znajdują się zapisane ścieżki (na jednym w prędkości 45 rpm, na drugim 78 rpm).
Jakby tego było mało, na stronie A jest grawer, który przy odpowiednim oświetleniu powoduje powstawanie holograficznych, kręcących się aniołków. Mózg staje, nie widziałem czegoś takiego do tej pory.
Poniżej link do Discogs:

http://www.discogs.com/Jack-White-Lazaretto/release/5764967

Niestety nie miałem aparatu, więc posiłkuję się zdjęciem z internetu:


jajacek1410

Do tego w którymś miejscu są dwie ścieżki równoległe. Trafiasz losowo.
Napotkałem gdzieś opinię, że bajerów masa, tylko brzmieniowo słaba realizacja. Tym nie mniej może się skuszę za jakiś czas.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Ja też. Miałem zamiar kupić, ale troszkę się zniechęciłem.

Jakub

Mam tę płytę. Jest do dupy. Stracone pieniądze. Lepiej brzmią pliki mp3 w zestawie do pobrania, a samo odtwarzanie jest maksymalnie upierdliwe. Trudno trafić w początek strony A, bo ściąga igłę na ten durny grawer i haruje ramieniem na boki. Reszta "bajerów" też niczemu nie służy. Mogli się skupić na jakości tłoczenia a nie na pierdołach.

il cattivo

Czyli przerost formy nad treścią niestety... Hipsterski gadżet. Kurde wybaczcie, uczepiłem się swetrów ;)
Jednak jako ciekawostkę przyrodniczą też chętnie bym kiedyś nabył, w przyzwoitej cenie oczywiście.

Jakub

Poligrafia jest za to ładna. Papier jest taki jakby aksamitny.
Niestety dżwiękowo to jest mocno średnio. Szkoda, bo wydawałoby się, że White, będąc właścicielem tłoczni, postara się żeby ten album wyrywał z kapci.

frywolny trucht

Nie mój, ale cudak pierwszej wody. Jest tego w sumie więcej. Cała linia płyt winylowych do przypalania trawy :)
Sculpture - TOAD BLINKER



frywolny trucht

A propos. Znalezione w sieci  ;D
I już wiadomo dlaczego szumi i trzeszczy...


frywolny trucht

Bardzo dobrze nagrane dwa picture disc. Jak usiąść przy głośniku- da się wychwycić szum własny nośnika, ale w czasie normalnego odsłuchu, rzecz pomijalna. W dodatku to jest nagranie live więc ciągle ktoś na sali szumi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Fajny pająk :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.