Pink Floyd

Zaczęty przez amati74, Listopad 29, 2016, 19:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Nie masz audiofilskich rękawiczek typu "Mickey Mouse" ?  ;D ;D ;D

amati74

No będę musiał nabyć takowe.

Artur

malg

to znaczy ze dziś ze słuchania nici ? ;D

amati74

Nie no dla płyta będzie macana czystymi rękami a okładka jak bułkę przez bibułke

Artur


merlin1973

Jak posłuchasz napisz jakie wrażenie wywarła muzyka z.... ciemnego winylowego krążka  :)
Pozdrawiam S.CH.

amati74

#55
Muszę tą płytę przesłuchać ze 3 razy bo nie łatwo przynajmniej dla mnie ją okiełznać. Gra pięknie muzyka wypełnia cały salon, jest wszędzie dlatego może na razie ciężko mi się skupić i ją ocenić. Tak jak to kiedyś powiedział inżynier Mamoń że to poprzez reminiscencje nie może mu się podobać muzyka którą pierwszy  raz słyszy. Strona A troszkę ciężka ale już strona B od razu trafiła w moj gust. Ta sytuacja dobrze rokuje bo pyta która odkryje przed słuchaczem wszystkie smaczki za pierwszym odsłuchem potem już może nie zadziwić czymś nowym, ciekawym, tym co się odkrywa przez wielokrotny odsłuch, a co powoduje że nagle doznajemy olśnienia że odkryliśmy znów coś nowego w utworach.
Muszę tej płyty posłuchać jeszcze na słuchawkach ze szklaneczką whisky w mroku jesiennego wietrznego wieczora.
Na chwilę obecną powiem że strona B jest niesamowita 110% w moim guście.
Jedno mnie w tej płycie irytuje, dla czego ta płyta 💿 jest taka krótka
Artur

amati74

#56
Koledzy nie oceniajcie mnie zbyt krytycznie jeszcze mam za mało wiedzy muzycznej mogę powiedzieć że jeszcze w pieluchy sikam w tym temacie ale odsłuch czyni mistrza.


Artur

WOY

Rozkoszuj się rozkoszuj, bezcenne uczucie :)
Jak strona B zachwyca, to jesteś na dobrej drodze aby kupić następne.

amati74

Kupię, zaraz po swietach to jest pewne, właśnie moja 5 letnia córcia poprosiła mnie żebym jeszcze raz włączył stronę B i razem słuchamy sobie przy kolacji

Artur

tatachabera

Cytat: amati74 w Grudzień 19, 2016, 20:28żebym jeszcze raz włączył stronę B i razem słuchamy sobie przy kolacji

"Money" :) :) :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

amati74


merlin1973

Znaczy,że słuchasz ją pierwszy raz?  :o
A ja myślałem , że na winylu ją odkrywasz a znasz z CD  ;)
Pozdrawiam S.CH.

amati74

#62
Nie, nie znałem tej płyty jak również i innych płyt tego zespołu . Tak jak pisałem wcześniej w innym temacie  Pink Floyd odkrywam dopiero teraz wcześniej jakoś nie było mi po drodze z nimi, nie mogłem się przekonać ,teraz  prawdopodobnie przyszło to z wiekiem. Zawsze ciekawego mnie dlaczego ludzie tak kochają Pink Floyd i sam na własnej skórze chce się o tym przekonać,  myślę że to przyjdzie mi z łatwością gdy już odsłuchałem tą płytę. Przekladam płytę z jednej strony na drugą i sprawia mi wielką przyjemność słuchanie tych utworów.
Płyt winylowych słuchałem od dziecka i fascynacja nimi nigdy mi nie przeszła nawet po zachłystnięciu się formatem cd który teraz uważam za suchy zimny przekaz. Teraz właśnie odkrywam na nowo muzykę na winylach. To jest dobry powód/moment by odkrywac muzykę od nowa.

Artur

merlin1973

Płyta naprawdę zajeb.... ,zespół nie trzeba reklamować :)
Ja też odkrywam nowe brzmienia, z wiekiem zmieniają się upodobania muzyczne.
Chociaż ja od zawsze słucham rocka symfonicznego ,polskiego jak i zagranicznego:)
Pozdrawiam S.CH.

malg

Zwróć uwagę ze ten zespół ma swój wątek,
więc większość materiału przez niego nagranego na kolejnych albumach jest "znakomita"  :) :)

Może powinieneś pomyśleć o jakimś "Pink Floyd discovery" ;)

amati74

A jest coś takiego na winylach? W cenie nie powalającej z nog
.?

Artur


malg

Ja mam wersję na CD, ale zapytaj profesora Goog......a
Box zawiera 14 studyjnych albumów PF
Ja go kupawałem przed wydaniem "The Endless River" więc tego nie ma
Co do ceny - jak znadziesz w jakimś sklepie
to sobie ocenisz czy cię stać , czy chcesz tyle wydać  ;)


elem

Box CD "Discovery" nie jest już dostępny w sklepach. Nigdy też nie został wydany na LP.

Amati, spokojnie kupuj pojedyńcze płyty :) Jeśli spodobała Ci się DSOTM, to kup poprzednią i następną, czyli Meddle i Wish You Were Here.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: malg w Grudzień 19, 2016, 22:52
Ja mam wersję na CD, ale zapytaj profesora Goog......a
Box zawiera 14 studyjnych albumów PF
Ja go kupawałem przed wydaniem "The Endless River" więc tego nie ma
Co do ceny - jak znadziesz w jakimś sklepie
to sobie ocenisz czy cię stać , czy chcesz tyle wydać  ;)
Dyplomatyczna odpowiedź [emoji12]

Artur


amati74

Cytat: elem w Grudzień 19, 2016, 23:38
Box CD "Discovery" nie jest już dostępny w sklepach. Nigdy też nie został wydany na LP.

Amati, spokojnie kupuj pojedyńcze płyty :) Jeśli spodobała Ci się DSOTM, to kup poprzednią i następną, czyli Meddle i Wish You Were Here.
Tak też zamierzam zrobić.

Artur


malg


amati74

Miałem poczekać do nowego roku ale jak żona zajmie się swietami to może uda mi się kupić wcześniej WYWH

Artur

Gelo5

Cytat: amati74 w Grudzień 20, 2016, 00:14
Miałem poczekać do nowego roku ale jak żona zajmie się swietami to może uda mi się kupić wcześniej WYWH

Artur

Czyli wszyscy to samo: żona, żona, żona :). Kup żonie pirscionek a sobie i dziecku...

amati74

A może zamiast pierścionka  kupię jej nowy gramofon cena będzie podobna bo byle czego ym jej nie kupił, a jak powie że się jej gramofon nie podoba to powiem że ja go przyjme z chęcią zmarnować się nie może, myślę że to dobry pomysł 💡

Artur


Gelo5

No! I prezentów sie nie oddaje - zostają w domu.
Ja teraz też muszę przekonać żonę, że kolumny czas zmienić. Mam już gotowe (stoją w firmie) i nie wiem jak jej to delikatnie wytłumaczyć :) . Ach te baby  ;D, ale co bez nich jest warte życie?