Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

ziko369

Dzisiejsza trasa 😈

masza19

Tylko muszę coś dobrać nie za pierdyliony ale solidnego pod 190cm i 120kg...  :-\
(miejsce do zamocowania defibrylatora mile widziane  ;D )

rudy-102

Cytat: masza w Styczeń 11, 2021, 17:54(miejsce do zamocowania defibrylatora mile widziane  ;D )
Jak trochę pojeździsz to nie będziesz potrzebował. :)

masza19

Szansa 50/50.
Co będzie pierwsze - utrata kg czy zawał  ;D

rudy-102

:)

Tylko nie kupuj elektryka bo wtedy to ani zawału, ani utraty kg ;)

masza19


ziko369

Stawiam na utratę kilogramów 😋

traumeel

Cytat: masza w Styczeń 11, 2021, 17:34
Muszę w końcu wymienić asfaltowego trekkinga na coś, czym da się jeździć po lasach, których mam w zasięgu mnóstwo w przeciwieństwie do ścieżek spalinowych (tzn rowerowych)...
To moje zadanie na wiosnę!

Na Twoim miejscu nie czekałbym do wiosny. Z rowerami na rynku jest bardzo słabo i nie zanosi się, że z wiosną będzie lepiej. Szukaj już.

masza19

Rowery wykupili?  :o

ziko369

A i kociewskie bezdroża się znalazły😋

masza19

Masz błotniki?  >:D

ziko369

A fuj...nie znoszę błotników 😈

masza19

Pokaż w takim razie bluzę na plecach  >:D >:D >:D
Lisi ogon?  ;)

ziko369

Tak wygląda gravel, który jeździ tak jak MTB😈😈😈🇵🇱

ziko369

Cytat: masza w Styczeń 11, 2021, 19:02Lisi ogon? 
Lisi ogon oczywiście jest na 4d 😂

traumeel

Cytat: masza w Styczeń 11, 2021, 18:36Rowery wykupili? 
I wykupili i podaż szwankuje. Popytaj sprzedawców w sklepach.
Niektóre modele treka i speca możesz zamawiać z terminem dostawy 2022.

masza19

Swojego gianta kupiłem w... 98  :o Od tamtej pory kupowałem jedynie rowery dziecięce. Nie było problemów.
Ostatnio kupiłem córce Rometa górskiego dwa lata temu.
Fakt, że w sklepach nie spotkałem nigdy roweru odpowiedniego rozmiarem dla siebie.
Zapaleńcy twierdzą, że nie kupię, że nalepży albo samemu albo specjalistom zlecić złożenie na miarę.

ziko369

Kurde, kawał byka z Ciebie, może być faktycznie problem 🤔

masza19

W US szukałbym rowera w w sklepach typu 5-10-15  ;D ;D ;D

dyletant

Cytat: masza w Styczeń 11, 2021, 17:54
Tylko muszę coś dobrać nie za pierdyliony ale solidnego pod 190cm i 120kg...  :-\
(miejsce do zamocowania defibrylatora mile widziane  ;D )


Moze spróbuj elektryka. Rama wzmocniona, miejsce na def jest i nawet zasilanie. Przy twoich gabarytach na jako priorytet postawilbym chęć obcowania na świeżym powietrzu a potem dopiero analogowosc.

Cale życie byłem ortodoxem i pradu nie uznaje ale gdy zobaczyłem w czeskim Singletreck pod Smrkem jak po pary 60 radośnie przemierzają całkiem nieplaskie ścieżki zrozumiałem, ze to jest pewnego rodzaju dar postepu dla naszych skolatanych dusz gdy cialo nie jest juz takie idealne. Cos jak wejsc na Mont Everest z butla z tlenem😉.

Chociaż nadal pozostaje konserwatystą to doceniam nowe możliwości - patrz przypadek GB.

dyletant

Cytat: ziko369 w Styczeń 11, 2021, 17:53
Dzisiejsza trasa 😈
Trochę zazdraszczam. To moje macierzyste rejony. Swego czasu nie jeden wypad z grupą Rajd Według Mnie. Kazdy kto mial pomysl i chęci poprowadzic wstawial pomysl ns trase termin zbiorki i sruuuu na wspólne wypady.

masza19

dyletant, staram się póki co nie być mięczakiem :) Płynie we mnie analogowa krew. Dam rady sote pedałami  ;D Do tej pory nie uginam sie przed rowerem, tyle, że mam trekkinga i on ogranicza mnie w wyborze tras ze względu na szerokość i rodzaj opon.
Na felgi roweru trekkingowego nie ma terenowego ogumienia i stąd zamiar zmiany. Problem, że większość rowerów górskich jest dla mnie za mała...
Raz zaczepiłem gościa, który był większy ode mnie i miał zajebiście dużego Treka. Zapytałem... Składak jak się okazuje...

dyletant

#1497
Poszukaj moze cos ze stajni Cube np Analog ;)

Amortyzator to raczej kiepski ale maja nawet rozmiar XXL 23 cale na 29er

https://skiteam.pl/rowery-2021/14510-rower-cube-402100-analog.html#/kolor-black_petrol/rozmiar-21_cal

GB

#1498
Cytat: masza w Styczeń 11, 2021, 23:09
dyletant, staram się póki co nie być mięczakiem :) Płynie we mnie analogowa krew. Dam rady sote pedałami  ;D Do tej pory nie uginam sie przed rowerem, tyle, że mam trekkinga i on ogranicza mnie w wyborze tras ze względu na szerokość i rodzaj opon.
Na felgi roweru trekkingowego nie ma terenowego ogumienia i stąd zamiar zmiany. Problem, że większość rowerów górskich jest dla mnie za mała...
Raz zaczepiłem gościa, który był większy ode mnie i miał zajebiście dużego Treka. Zapytałem... Składak jak się okazuje...
Giant powinien pasować. Mam ramę L i jest dość duża. Myślę, że spokojnie mogłaby być M. Mój wzrost to 186 i zaczynałem od 110kg. Wydaje mi się XL powinien być ok.

Ważna kwestia to jeszcze geometria roweru - czyli do czego ma służyć. Szosa, grawel, cross, trail, all mountaim czy DH. To też będzie determinowało czy ma być z zawieszeniem i jakim oraz o wielkości ramy.

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

Dokładnie, konieczna jazda próbna 😈