Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

traumeel

Cytat: dyletant w Styczeń 11, 2021, 23:16maja nawet rozmiar XXL 23 cale na 29er
Parę lat jeździłem na Cube 23 cale przy wzroście 189 cm. Skrócony mostek z lekkim wzniosem, kiera rizer. Mimo to nie był do końca wygodny. Wg mnie 23 to rozmiar dla kogoś sporo powyżej 190.

rudy-102

To trochę zbyt uogólnione. To zależy jaki typ roweru. Moja szosówka ma rozmiar ramy 58 cm, mój treking 55. Oba są dla mnie (182 cm) bardzo wygodne. Mój syn (191 cm) ma trekinga w rozmiarze 61. Dla niego jest super, ale ja czuję się jakby ktoś mnie na wielbłąda posadził.
Podejrzewam. ze rower mtb nie musi koniecznie być taki wielgachny.
Niektóre sklepy internetowe maja konfigurator ramy. Wpisujesz tam jaki typ roweru cię interesuje, a potem podajesz rozmiary o które poprosi program. Na końcu wychodzi optymalny rower.

GB

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2021, 11:24
To trochę zbyt uogólnione. To zależy jaki typ roweru. Moja szosówka ma rozmiar ramy 58 cm, mój treking 55. Oba są dla mnie (182 cm) bardzo wygodne. Mój syn (191 cm) ma trekinga w rozmiarze 61. Dla niego jest super, ale ja czuję się jakby ktoś mnie na wielbłąda posadził.
Podejrzewam. ze rower mtb nie musi koniecznie być taki wielgachny.
Niektóre sklepy internetowe maja konfigurator ramy. Wpisujesz tam jaki typ roweru cię interesuje, a potem podajesz rozmiary o które poprosi program. Na końcu wychodzi optymalny rower.

W tym sęk, że są różne rowery MTB i  geometrie ramy, a co za tym idzie jej wielkość będzie zależała, jaki typ mtb się wybierze.

Bardzo dużym skrócie:

1. Jeśli chcemy podjeżdżać i zjeżdżać w górach to dobrze aby był to typ: trail, all mountain - po polsku ścieżkowiec - pozycja na nim jest bardziej wyprostowana.

2. Enduro większe skoki zawieszenia, jazda po dziurach - od czasu do czasu podjazd, choć będzie trudniej na podjazdach niż 1, a lepiej na zjazdach niż w pkt 1.

3. Downhill / zjazdowy - duży skok zawieszenia, pozycja wyciągnięta - nie nadaje się do podjazdów - tylko wyciągiem lub kolejką - stabilny podczas zjady po wymagających terenach. Coś jak na zdjęciu.

Ja polecam 1.

PS.
To tak samo jak w audio. Czym bardziej w las tym więcej drzew.

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

#1503
Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2021, 11:24Podejrzewam. ze rower mtb nie musi koniecznie być taki wielgachny.
Oczywiście że nie, mój kolega z pracy czasem mi dokucza, że mój to jakiemuś dzieciakowi buchnąłem.
Jego zdaniem jest dla mnie za mały. Tylko, że on swoim, większym, dojeżdża do pracy po normalnych drogach, a ja jeździłem po bezdrożach i mniejsza rama ratowała mnie w sytuacji wywrotki lub przy pokonywaniu trudniejszych przeszkód.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Rower powinien być raczej mniejszy niż większy, napewno ten do MTB.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Styczeń 12, 2021, 11:50
Rower powinien być raczej mniejszy niż większy, napewno ten do MTB.
Tak jak napisałem wyżej, zależy jaki mtb. Głęboko posunięta specjalizacja.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dyletant

Z rowerami jest jak z samochodem."Kazdy" i tak skonczy (lub chciałby jeździć) w  SUVie. Masza pisal o zmianie trekinga nacos co se lepiej poradzi na piasku a nie o pochyłościach +-10%.

Geometrie sa przeróżne i to co bylo kiedys dzis moze byc nie aktualne. Więc trza wybrać model i przymiezyc swoją fizyczność.  :)

GB

Cytat: dyletant w Styczeń 12, 2021, 14:16
Z rowerami jest jak z samochodem."Kazdy" i tak skonczy (lub chciałby jeździć) w  SUVie. Masza pisal o zmianie trekinga nacos co se lepiej poradzi na piasku a nie o pochyłościach +-10%.

Geometrie sa przeróżne i to co bylo kiedys dzis moze byc nie aktualne. Więc trza wybrać model i przymiezyc swoją fizyczność.  :)
Na piasek to fat bike.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Piszę o leśnych ścieżkach na Mazowszu. Żadnych większych górek od podjazdu pod krawężnik KFC nie przewiduję  ;D
Jutro objadę kilka sklepów rowerowych w sąsiedztwie i się poprzymierzam.

GB

Cytat: masza w Styczeń 12, 2021, 14:48
Piszę o leśnych ścieżkach na Mazowszu. Żadnych większych górek od podjazdu pod krawężnik KFC nie przewiduję  ;D
Jutro objadę kilka sklepów rowerowych w sąsiedztwie i się poprzymierzam.
Jak ze wszystkim, trzeba usiąść pokręcić pedałami i wybrać. Ścieżkowy hard tail powinien wystarczyć.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

#1510
Rower rowerem...
Przede wszystkim trzeba chcieć jeździć a nie kupić rower jak ten przysłowiowy SUV...co by nim do kościoła w niedzielę jeździć...

Mam gravela i go uwielbiam, jeżdżę po każdym terenie, w każdych warunkach, nawet DH po kaszubskich, wcale nie małych, górkach 😈

Powiecie, niemożliwe!, a jednak 😋

GB

Cytat: ziko369 w Styczeń 12, 2021, 16:10
Rower rowerem...
Przede wszystkim trzeba chcieć jeździć a nie kupić rower jak ten przysłowiowy SUV...co by nim do kościoła w niedzielę jeździć...

Mam gravela i go uwielbiam, jeżdżę po każdym terenie, w każdych warunkach, nawet DH po kaszubskich, wcale nie małych, górkach [emoji48]

Powiecie, niemożliwe!, a jednak [emoji39]
Z ciekawości zapytam: do czego innego nadaje się SUV, jak nie do jazdy do kościoła?

PS.
Gravel fajny rower, ale downhill na Gravelu to już duży hard-core, albo świetne umiejętności.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

Hard oczywiście niewąski, w górach pewnie bym się już nie odważył 😜

frywolny trucht

Nie chcę się mądrować, ale jak rower elektryczny ma pedały to zawsze da się ich przydusić, tak? Czyli- masz ochotę doznać rasowego skurczu łydki- da się ;) W bonusie są różne tryby wspomagania pedałowania przez silnik elektryczny. Na minusie- zwiększona masa/ poręczność i cena.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ziko369

#1514
Kolejny piękny dzień 🇵🇱ależ ja to kocham robić 😈
Jak nie kochać w tak pięknym terenie😋
Ależ dzisiaj była piękna pogoda 😀

masza19


rudy-102

Cytat: ziko369 w Styczeń 13, 2021, 15:41Kolejny piękny dzień
👍🚴🏻

Czy to jest bidon z izolacją?


Ja zaraz wsiadam na rolki. U mnie nie da się dziś jeździć na zewnątrz.

traumeel

Krótko o problemach z zaopatrzeniem w rowery: od 8:53.


ziko369

#1518
Cytat: rudy-102 w Styczeń 13, 2021, 17:11Czy to jest bidon z izolacją?
Niestety nie😕

Jutro regeneracja na sankach z dziećmi i małżonką 😀
W piątek kolejna przejażdżka 🚵

rudy-102

#1519
Ostatnio kupiłem sobie takiego kubasa i sprawdza się całkiem dobrze.


https://www.camelbak-store.de/CAMELBAK-Hot-Cap-Thermobecher-600ml

rudy-102

A wczesniej to tak jeździłem.


rudy-102

Tak też daje radę. 🙂

ziko369

Na moich ulubionych dziurach to se ned🤣

rudy-102