Tańcząc z lampami ...

Zaczęty przez jt211, Lipiec 26, 2015, 16:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

jt211

 Tytuł  może i trochę przewrotny ale co tam było nie było lampy to wdzięczne partnerki.
Parę fotek mojego DACa na AD1865 bez oversamplingu. Prościej się nie da CS8414 i AD1865.
DAC nie ma filtra cyfrowego i filtra analogowego. Czyli nic mu fazą nie kręci 
Do pinów wyjściowych AD1865 podpięte są tak naprawdę dwa osobne wzmacniacze lampowe SE na lampie DHT 71A.
W sumie dokupiłem do tego Cudaka bo tak go nazywam tylko trafa zasilające, płytkę cyfrową, zasilacze grzejników 71A TentLabs i 4 Salasy. Reszta ,,była" w warsztacie i nie uciekła na drzewo.
Jak gra ? Dla mnie wystarczająco abym już nie szukał . Cyfrę mam pozamiataną.
Może  Mirek24 skrobnie jak to gra ja raczej jako konstruktor mogę być nieobiektywny.
Płytka cyfrowa zajumana z Audio Nota reszta to efekt własnego tańczenia z lampami 

pmcomp

#1
Z tego co słyszałem zero konda w torze.
Jak rozumiem to układ całkowicie zbalansowany?

O dźwieku też się nasłuchałem, musze kiedys posłuchać, najlepiej w swoim systemie.
Nie dasz się Józek zaprosić na kawe albo cus mocniejszego do Warszawy? Słuchanie w Twoim systemie nie da mi żadnego porównania niestety.

Lepiej napisz skąd zajumałes te dwie szuflady ;) ?

Pozdro

BOBSAPP

Cytat: jt211 w Lipiec 26, 2015, 16:30Parę fotek mojego DACa
Niezłe cacko...
Może się mylę ale czy on posiada zasilacz lampowy - podwójny w osobnej obudowie ?

pmcomp

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 26, 2015, 16:50
Cytat: jt211 w Lipiec 26, 2015, 16:30Parę fotek mojego DACa
Niezłe cacko...
Może się mylę ale czy on posiada zasilacz lampowy - podwójny w osobnej obudowie ?

Owszem choć się zastanawiam czemu ma 4 lampy. Dwie nie wystarczą?
Czemu te dwa elektrolity siedzą na zewnątrz? Nie właziły do obudowy zasilacza?

Poza tym to co najciekawsze Józek ukrył w puszkach. Przyznaj się co tam za trafa siedzą?

Pozdro

jt211

#4
Układ jest niebalansowany.
Zasilacz osobny z dwoma lampowymi do 71A.
Te 4 identyczne to dwa zasilacze lampowe.
Trzeci toroid zasila cyfrę via Salasy.
Schematu nigdy po za głową nie było.

jt211

Cytat: pmcomp w Lipiec 26, 2015, 16:56
Cytat: BOBSAPP w Lipiec 26, 2015, 16:50
Cytat: jt211 w Lipiec 26, 2015, 16:30Parę fotek mojego DACa
Niezłe cacko...
Może się mylę ale czy on posiada zasilacz lampowy - podwójny w osobnej obudowie ?

Owszem choć się zastanawiam czemu ma 4 lampy. Dwie nie wystarczą?
Czemu te dwa elektrolity siedzą na zewnątrz? Nie właziły do obudowy zasilacza?

Poza tym to co najciekawsze Józek ukrył w puszkach. Przyznaj się co tam za trafa siedzą?

Pozdro

Bias 71A jest z Hawkera to aku żelowy a te elektrolity to ostatni myk są równolegle do aku ale odłączane heblem.
Szuflady to od kuzyna w prapoczątkach tańcow czego w nich nie było :)
Trafa wyjściowe to stare Stancor czort wie od czego 4700R/1000R/40mA.

jt211

Fikuśne zdjęcie całości pod prądem.
Trzy kable łączą zasilacz z DACem.

MAC

AD1865 to zajefajna kość.
Delektuję się nią już chyba ze dwa lata albo i dłużej i nie szukam niczego innego.
Wcześniej miałem Audio Note 2.0 Signature i jak postawiłem przy nim tego DACa to jeszcze tego samego dnia AN został wystawiony na eBayu. Poszedł następnego dnia do... Moskwy :)

pmcomp

Co tam zaznaczyłes na żółto?

Pozdro

gratefullde

Ja mam tak z Protagonistem. Gra mi on i nic więcej nie chcę. Choć pewnie są takie lepsze, inne ale....  to ten mój najładniej śpiewa...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A to mi Włodek zaznaczył rezystory do wymiany.
Poszły jakieś foliowe czy coś takiego po 15 funtów za sztukę

jt211

Cytat: masza w Lipiec 26, 2015, 18:26
A to mi Włodek zaznaczył rezystory do wymiany.
Poszły jakieś foliowe czy coś takiego po 15 funtów za sztukę
Pewnie Vishay foil jak u mnie :)

MAC

Cytat: jt211 w Lipiec 26, 2015, 18:49Pewnie Vishay foil jak u mnie :)
Coś takiego.
Nie pamiętam bo dawno było.

jamówię

A co tam Józek na standach stoi?

jt211

Cytat: jamówię w Lipiec 26, 2015, 20:28
A co tam Józek na standach stoi?
Reference 3A Studio Master niestety Royal Master były poza pojemnością portfela.

jamówię

Cytat: jt211 w Lipiec 26, 2015, 20:39
Cytat: jamówię w Lipiec 26, 2015, 20:28
A co tam Józek na standach stoi?
Reference 3A Studio Master niestety Royal Master były poza pojemnością portfela.


One mają zwrotke?

jt211

Cytat: jamówię w Lipiec 26, 2015, 20:53
Cytat: jt211 w Lipiec 26, 2015, 20:39
Cytat: jamówię w Lipiec 26, 2015, 20:28
A co tam Józek na standach stoi?
Reference 3A Studio Master niestety Royal Master były poza pojemnością portfela.


One mają zwrotke?
I tak i nie mają konda na wysokotonówce nic poza tym.
Helmud wstawił Mundorfa Supreme a ja Vit Q PIO z Teflonem.

pmcomp

Cytat: masza w Lipiec 26, 2015, 18:26
A to mi Włodek zaznaczył rezystory do wymiany.
Poszły jakieś foliowe czy coś takiego po 15 funtów za sztukę

Czyli to te "prądowe" na wyjściu. Muszą być najlepsiejsze.

Pozdro

jt211

Chciałbym pokazać wzmacniacz który jest nazwijmy to ,,creame de la creame" lampowych SETów.
To jednostopniowe monobloki na 8608/EL5070 która jest kuzynką bardziej znanej E55L.
Moc no cóz nie mierzyliśmy ale pewnie po mocnym rozbiegu około 2.5 W.
Zasilacz LCLC z prostownikiem rtęciowym 83 i diodą telewizyjną 6AX3 teraz zmieniona na 6CE3 zapewniającą soft start.
Jak do tej pory to mój najlepszy wzmak lampowy i co najlepsze ma najbardziej muzykalny bass z tych które miałem.
To trochę dowód na to że SET jest tak dobry jak dobry jest jego zasilacz.
Oczywiście nie zagra bez odpowiednich głośników ale moje Reference 3A Studio Master daja radę. Nie jest to DIY Pass XA jeżeli chodzi o moc ale wolę czar SETa niż power XA.
Mój Cudak i te Maluchy wcale nie takie małe to efekt mojej współpracy z kolegą Pawłem ,,Netrol" z AS.
Schemat nie był potrzebny do SETa na jednej lampie :)
Z racji mocy można to uznać raczej za sport ekstremalny.

kangie


jt211


jamówię

Fajnie to wygląda,jak się ma kiepełę do takich spraw,to ma się doskonałe granie,skrojone na miarę.

jt211

Cytat: jamówię w Sierpień 10, 2015, 11:18
Fajnie to wygląda,jak się ma kiepełę do takich spraw,to ma się doskonałe granie,skrojone na miarę.
Tak cały system jest na miarę że tak powiem.Nie będę kłamał że nie miałem obaw o moc Maluchów ale nie jest żle. W sumie nie ma tu zwrotki. Cudak ma wyjścia 2.5V albo 5V.Nie jest to normalny system a bardzo łatwo o przester bias na 8608 to tylko około 4.7V. jako rezerwowa lampa w razie niewypału była 6EW7.Dochodzi do tego pasywny TVC na Silkach. Teraz pora chyba na kablologię. Te siwe grube IC to Tara Labs Air1 Digtal XLR 2m przecięty na pół, pozbawiony ekranu i zamieniony na RCA.

jamówię

2,5 watt to nie potęga,ale jak wiadomo liczy się jakość a skoro Twoje monitory nie kapryszą,to grać i cieszyć się życiem :)

jt211

Korzystając z tego że Maluchy powędrowały do warsztatu na parę dni.
Mam nadzieję że to ich już ostatnia taka wizyta polegająca na wymontowaniu paru przełączników do sprawdzania różnych konfiguracji szczególnie kondensatorów w zasilaczu i sposobu podłączenia ich do lampy 8608.
Na fotce widać najlepiej grającą podstawkę pod Maluchy czyli monoblok DIY Pass XA.
Moc około 50W czystej klasy A  :) Lamp niestety w tych podstawkach brak  ;)