Promocja na fajny kabel sieciowy Viborg

Zaczęty przez Moriarty, Lipiec 29, 2019, 18:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Jeżeli ktoś z Was przymierza się do przyzwoitej sieciówki za rozsądne pieniądze, to chyba właśnie jest okazja. Bardzo przyzwoity kabel Viborga - firmy, którą już zdążyliśmy docenić za solidne wtyczki chociażby - z ekranem z miedzianej plecionki, izolacją teflonową itd., oczywiście miedzianymi przewodami - jest do kupienia w promocji za mniejsze pieniądze, niż kosztują w detalu same rodowane wtyczki, w które jest zaopatrzony :P.

Obniżka wynosi 35 proc. Do tego dochodzi natychmiastowy rabat plus odpis za kupon, wysyłka gratis, i summa summarum można wyrwać ten ładnie konfekcjonowany kabelek za 375 zł.

Tu oferta:
https://www.aliexpress.com/item/32849040926.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67714c4dHXBELj

...a tu dla porównania cena samych tych wtyczek w detalu:
https://www.aliexpress.com/item/32840138262.html?spm=2114.search0204.3.116.4af128c4tybfm8&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_expid=7ce03fc5-785e-4331-a376-0d31bd6417aa-18&algo_pvid=7ce03fc5-785e-4331-a376-0d31bd6417aa
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Bartolo

A jak ta sieciówka ma się do słynnych YARBO...? 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

cortes

Cytat: Moriarty w Lipiec 29, 2019, 18:16Obniżka wynosi 35 proc. Do tego dochodzi natychmiastowy rabat plus odpis za kupon, wysyłka gratis, i summa summarum można wyrwać ten ładnie konfekcjonowany kabelek za 375 zł.

Tu oferta:
https://www.aliexpress.com/item/32849040926.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67714c4dHXBELj

Ktoś z Was kupował na alieexpress? Chodzi mi o kwestię cła i bezpieczeństwa transakcji?

Moriarty

#3
Cytat: Bartolo w Lipiec 29, 2019, 18:32A jak ta sieciówka ma się do słynnych YARBO...? 8)

Nie mam bladego pojęcia! :P Ale dowiem się pewnie za jakieś trzy tygodnie! >:D
Postanowiłem bowiem zrobić sobie dzisiaj z okazji imienin prezent, czyli zaszaleć. No więc zaszalałem.

Myślę, że w stosunku do Yarbo 1100 ten zaskroniec będzie przede wszystkim zdecydowanie bardziej elastyczny, przynajmniej sądząc po zdjęciach i relacjach nabywców. Potrzebowałem kabla do DAC-a, który - DAC, znaczy się - jest generalnie dość mikry. Yarbo by go ściągnął na parkiet w mgnieniu oka, z impetem mistrza sumo.

Przede wszystkim ten Viborg ma to, na czym zależało mi najbardziej, czyli solidny miedziany ekran. Ja tam się, panie, nie znam, ale sądzę, że przyzwoite sieciówki to się kupuje głównie dla ekranu (no i żeby ten prund jakoś w miarę chyżo płynął po solidnych miedzianych sznurkach w środku, a nie przeciskał się z trudem przez jakąś tandetną nitkę z byle czego). Gdy widzę, jak teraz badziewna nieekranowana sieciówka od DAC-a bezczelnie przytula się do moich kabli głośnikowych i interkonektów, to mi się robi tak z lekka słabo i nieszczególnie :-\. Czas zakończyć ten mezalians!

Sam zobacz, kabelek pomyślany i zrobiony jest zacnie:

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

#4
Cytat: cortes w Lipiec 29, 2019, 18:58Ktoś z Was kupował na alieexpress? Chodzi mi o kwestię cła i bezpieczeństwa transakcji?

Tak, już kupowałem parę razy. Jest bezpiecznie, tylko płać kartą, a nie przelewem. Sprawdzaj też wiarygodność sklepu - każdy jest w rankingu, powinien mieć ponad dziewięćdziesiąt procent ocen pozytywnych. Jeszcze nikt mnie nie próbował naciąć, majfrendy generalnie bardzo się starają, bo jest silna konkurencja, a pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce Ali zależy w dużej mierze od ocen nabywców.

Poza tym jak coś się dzieje - towar nie doszedł na czas itd. - zakładasz spór i dostajesz zwrot kasy.

A propos cła - dostajesz maila, wysyłasz wypełniony formularz, jest naliczana kasa, robisz przelew.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

nikhil

Kupowałem ostatnio u czterech sprzedawców na ali. Śledżę w miarę możliwości co się dzieje z przesyłkami. Trzy szły przez Paryż. Dostarczył Pocztex i nie miałem informacji, że Urząd Celny coś z nimi robił. Czas dostawy 2 tygodnie.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

tomekkk1

Cytat: cortes w Lipiec 29, 2019, 18:58Ktoś z Was kupował na alieexpress? Chodzi mi o kwestię cła i bezpieczeństwa transakcji?

Dziś zauważyłem, że w przypadku Aliexpress nie można już dokonać zakupów za pomocą PayPal - to tak, gdyby kogoś interesowała ta bezpieczna forma zapłaty...

Moriarty

Cytat: Moriarty w Lipiec 29, 2019, 19:27A propos cła - dostajesz maila, wysyłasz wypełniony formularz, jest naliczana kasa, robisz przelew.

Trochę mi się pozajączkowało w pośpiechu. Mowa o VAT, nie o cle. Cła nie płaciłem.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Bartolo

zamówiłem sobie Krell'a... :D Zobaczymy..  8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Pboczek

#9
Kiedyś się zdecydowałem na Furutecha za 1/3 ceny, bo powystawowy. Kupowałem w Japonii, bardzo zadowolony, choć nie do końca pewny swojego farta. Zanim doszedł, wiedziony obawami sprawdziłem że w takich cenach nowe "Evolution" u Chińczyków chodzą i już wiedziałem że to będzie wtopa. Kiedy przyszedł, porównałem z niższym modelem, który kupiłem bez okazjonalnie. Kolor złota u obu różni się wyraźnie - może inna próba. Jedna śruba minimalnie krzywo wkręcona, ryski na wtykach by uwiarygodnić po ekspozycyjną historię. Ale wygląd ogólnie lux. Kiedy go podpiąłem, efekty były tak inny od tego który znałem, że nie pozwoliłem mu nawet dłużej pograć.
Nie wiem jak jest z Viborgiem, ale Chińczycy sprzedają kable, przewody wyglądające identycznie do oryginalnych lub prawie idento, za ćwiartkę ceny, i to raczej nie są pełnowartościowe produkty.
Mają wzory, formy, tylko chyba brakuje im metalu tej jakości, jakiej używają inni.

 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Cytat: Bartolo w Lipiec 29, 2019, 21:02
zamówiłem sobie Krell'a... :D Zobaczymy..  8)

Łooo! Full wypas! W każdym razie Krell to brzmi dumnie :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Cytat: Bartolo w Lipiec 29, 2019, 18:32
A jak ta sieciówka ma się do słynnych YARBO...? 8)
Yarbo 1100 jest z czystszej miedzi...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: Pboczek w Lipiec 29, 2019, 22:46Nie wiem jak jest z Viborgiem, ale Chińczycy sprzedają kable, przewody wyglądające identycznie do oryginalnych

Viborg to chińska firma. Być może Chińczycy już podrabiają Chińczyków, ale wątpię, by Viborg był aż tak atrakcyjnym kąskiem - mimo renomy, jaką zdobył :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Cytat: Moriarty w Lipiec 29, 2019, 19:24Sam zobacz, kabelek pomyślany i zrobiony jest zacnie:
Budowa pozwala zrobić (jak widzę na zdjęciu) zrobić "przeplot".... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: wiki w Lipiec 29, 2019, 22:50A jak ta sieciówka ma się do słynnych YARBO...? 8)

Yarbo 1100 jest z czystszej miedzi...

True that :). Monokryształ kontra 5N bodajże. Ale jakoś mi to nie spędza snu z powiek w przypadku sieciówki :D Grunt, że ma solidny miedziany ekran i łatwiej się da ułożyć.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Cytat: Moriarty w Lipiec 29, 2019, 22:55Grunt, że ma solidny miedziany ekran i łatwiej się da ułożyć.
Yarbo 1100 ma ekran miedziany na poszczególnych żyłach i ekran miedziany ogólny...
Więc ekranowanie, moim zdaniem bardzo dobre... 😀
Fakt sztywny jest i już.... Tego się nie przeskoczy...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cytat: Moriarty w Lipiec 29, 2019, 22:51Viborg to chińska firma.
To może zmieniać postać rzeczy 😃, no to przecierajcie szlak handlowy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Trafiłem na dokładny opis tego kabla. Co mnie zaskoczyło - więc się tym dzielę - każdy z tych mniejszych kabelków w środku składa się z siedmiu drucików różnej grubości :o. Nie mam pojęcia, po co takie  zróżnicowanie (ktoś wie?), ale fakt, widać te różnice grubości na zdjęciu, patrz niżej. Tak więc są cztery litze 0.2 mm i po jednym 0.5 mm, 0.35 mm i 0.15 mm.

Jest też fotka, na której widać wyraźnie, że oplot ekranu jest bardzo gęsty, tak jak powinno być (a różnie z tym bywa, jak już widziałem w przypadku paru innych kabli). Viborg to jednak solidny producent, tandety nie oferuje.

 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Kabel wylądował. Opakowanie potwierdza domysł, że to od A do Z dzieło Viborga, dystrybuowane do sprzedawców już jako gotowy produkt. Solidna robota. Kabel jest nieco cieńszy i mniej sztywny od Yarbo 1100, ale naprężenia i tak są spore. Wystarczyły, by pierwszej nocy sam się wysunął z gniazdka DAC-a, rano znalazłem padalca na podłodze. Musiałem trochę pokombinować z ułożeniem, drugą noc już spędził w gniazdku, odpukać.

Czy ma wpływ na brzmienie? Jakby nieco lepsza dynamika, jakby nieco lepsze ogólne uporządkowanie, ale nie mam absolutnej pewności, na granicy autosugestii. Zresztą słucham teraz wyłącznie płyt, z którymi jestem nieosłuchany, bo akurat doszły niemal jednocześnie z różnych źródeł duże dostawy, więc tak naprawdę trudno o miarodajne porównanie. Jeszcze się pobawię z przepinaniem na dobrze znanych nagraniach, ale na razie nie mam ochoty ruszać się z fotela, tyle pięknej muzyki do wysłuchania. Zgodnie z dewizą Scarlett O'Hara, pomyślę o tym wszystkim jutro :).

W każdy razie nie denerwuje mnie już, że nieekranowany drut sieciowy przytula się do interkonektów czy kabli głośnikowych :D. Plan wykonany.

Przy okazji, nie płaciłem żadnego VAT-u itd. Może dlatego, że kosztował poniżej stu dolarów? Mogę się mylić (niech mnie ktoś zorientowany w takim wypadku sprostuje), ale chyba gdzieś czytałem, że za importowane towary o wartości poniżej 100 USD VAT-u po prostu się nie płaci.


YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cortes

Moriarty faktycznie na Alie.... nie można płacić Paypalem? Jak w końcu płaciłeś za swój zakup?

Kapitan Bomba

...Jak powiedział Sofronow.

Moriarty

Cytat: cortes w Sierpień 12, 2019, 20:16Moriarty faktycznie na Alie.... nie można płacić Paypalem? Jak w końcu płaciłeś za swój zakup?

Tradycyjnie, kartą kredytową.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501