今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.

Zaczęty przez SVART, Styczeń 18, 2015, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2015, 20:16tak smakowicie to opisałeś
Zazdroszczę takich zdolności opisu brzmienia płyt lub sprzętu.

Ja umiem określać brzmienie jedynie w 5-stopniowej skali:
Zajebiście, dobrze, tak sobie, źle, chujowo :)


gratefullde

Cytat: jamówię w Styczeń 19, 2015, 20:20
Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2015, 20:16
Jest aż tak dobrze ? Kurcze,  tak smakowicie to opisałeś,  że. .. Gdzie kupowales  ?

W Studio Hi Fi w Bielsku. Tak brzmi doskonale,lepiej zagra chyba tylko first press mono:) ale to jest moje zdanie. Poszukaj u Koszura w ccd Club,może tam jest,kiedyś była?
U Koszura widziałem,  ponad 200 zł dlatego bije się z myślami.  Za vinyl mogę dać kilkukrotnie więcej ale za cd to mam wrażenie że place za złudzenia ;)

Ale może raz trzeba się przełamać :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Tak samo u mnie z odróżnianiem kolorów. Tylko trzy podstawowe.
Zresztą, podobno większość facetów jest RGB :)

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 19, 2015, 20:28
Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2015, 20:16tak smakowicie to opisałeś
Zazdroszczę takich zdolności opisu brzmienia płyt lub sprzętu.

Ja umiem określać brzmienie jedynie w 5-stopniowej skali:
Zajebiście, dobrze, tak sobie, źle, chujowo :)
No, ja też.  Dlatego tak trudno mi było napisać recke z preampa Benia. Bo ja się do poezji pisania nie nadaję.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 19, 2015, 20:28
Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2015, 20:16tak smakowicie to opisałeś
Zazdroszczę takich zdolności opisu brzmienia płyt lub sprzętu.

Ja umiem określać brzmienie jedynie w 5-stopniowej skali:
Zajebiście, dobrze, tak sobie, źle, chujowo :)

W takim razie jest zajebiście???


SVART

Cytat: jamówię w Styczeń 19, 2015, 20:06Wysłuchałem i muszę z całą stanowczością napisać,że ten remaster wnosi nową jakość do kolekcji przeróżnych wydań KoB-moim zdaniem rzecz jasna. Jest to dla mnie granie lepsze niż z 200 g winyla Classic Records i z jubileuszowego wydania na błękitnym winylu. Instrumenty są nagrane w bardzo selektywny sposób,ale w żaden sposób nie niszczący płynności,czy analogowości tego wydania. Fortepian Evansa jest perlisty,sax Trane'a i Cannonballa skrzy się niczym arktyczne powietrze a przy zadęciach słychać genialnie pogłos studia. Bas Chambersa nareszcie ma 4 struny, w regularnej edycji ma dwie,na winylu u siebie w domu przy pomocy setu SME,SME Dynavector Karat i Sensor Prelude, miał trzy. Tu ma cztery,różnymi odcieniami grają talerze a "rozmowa " Davisa,cóż płynna,tam gdzie trzeba kłująca,gdzie trzeba pastelowa-miodzio. Polecam to wydanie,jest zrobione świetnie,to jedno z tych niewielu CD,gdzie nie tęsknię za gramiakiem


Ja też w wolnej chwili zrobię bezpośrednie porównanie tych wersji: K2HD / UltraHA vs. Japończyk / 200g / blue vinyl :). Stefek był u mnie ostatnio, więc w sumie mogliśmy to zrobić w większym gronie - test byłby o wiele bardziej miarodajny i obiektywny (więcej opinii). A słuchaliśmy tylko wydania jap...

jamówię

Cytat: SVART w Styczeń 20, 2015, 10:18
Cytat: jamówię w Styczeń 19, 2015, 20:06Wysłuchałem i muszę z całą stanowczością napisać,że ten remaster wnosi nową jakość do kolekcji przeróżnych wydań KoB-moim zdaniem rzecz jasna. Jest to dla mnie granie lepsze niż z 200 g winyla Classic Records i z jubileuszowego wydania na błękitnym winylu. Instrumenty są nagrane w bardzo selektywny sposób,ale w żaden sposób nie niszczący płynności,czy analogowości tego wydania. Fortepian Evansa jest perlisty,sax Trane'a i Cannonballa skrzy się niczym arktyczne powietrze a przy zadęciach słychać genialnie pogłos studia. Bas Chambersa nareszcie ma 4 struny, w regularnej edycji ma dwie,na winylu u siebie w domu przy pomocy setu SME,SME Dynavector Karat i Sensor Prelude, miał trzy. Tu ma cztery,różnymi odcieniami grają talerze a "rozmowa " Davisa,cóż płynna,tam gdzie trzeba kłująca,gdzie trzeba pastelowa-miodzio. Polecam to wydanie,jest zrobione świetnie,to jedno z tych niewielu CD,gdzie nie tęsknię za gramiakiem


Ja też w wolnej chwili zrobię bezpośrednie porównanie tych wersji: K2HD / UltraHA vs. Japończyk / 200g / blue vinyl :). Stefek był u mnie ostatnio, więc w sumie mogliśmy to zrobić w większym gronie - test byłby o wiele bardziej miarodajny i obiektywny (więcej opinii). A słuchaliśmy tylko wydania jap...

Dobrze by było,żeby Stefek tu zagościł...

SVART

SzuB już jest, więc może i tak się stanie ze Stefkie i MarkN, kto wie :).

Dzień bez obi, to jednak dzień stracony :).

Dla przypomnienia dodam, że format SACD wydaje się nadal żywy: pod koniec rok uw Japonii wydany został szereg płyt w tym formacie, szczególnie jazz (Miles, Evans, Vaughan, Wes Montomery i wiele innych). Są to tym razem wydania w zwykłych plastykowych pudełkach.

http://www.cdjapan.co.jp/products?term.media=SACD&term.shop=music

Na koniec, coś z obi :).


SVART

Ciekawostka. W Japonii wydawali różne jak widać dziwne rzeczy.




merlin1973

Czy nie jest to przypadkiem  propagowanie idei nazistowskich i faszystowskich? :o :o :o
Pozdrawiam S.CH.

SVART

Napisałem, że ciekawostka.

Wobec wątpliwości potwierdzam dodatkowo, że post nie ma na celu absolutnie propagowania nazizmu itp., a ma charakter poznawczo-historyczny. Jeśli uznacie, że mimo wszystko post jest naruszeniem prawa, to proszę o jego usunięcie.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

SVART


SVART

Cytat: qqrydza w Styczeń 23, 2015, 22:03To był Rush z Izraela

Jaki morał? Nie kupuj niczego z Izraela i nie sprzedawaj tam niczego :). Ja odmawiam wysyłki w te rejony, nawet jak by mi płacili 10x.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

U mnie dziś gra ta oto wersja "Blue Train" i skłamałbym, gdybym napisał, że nie jest dobrze. Stary winyl, a zero trzasków, czyściutko, gładko, przejrzyście i co ważne rześko :).

Niestety nie mam własnej fotki, ale płytka przyszła jeszcze w folii :).


elem

Klasyk Lennon-Imagine, stary Apple i nowsze MOFI. OBI niet ale i tak jest dość makulatury :)
Plakat z wydania Apple ma dziurki w rogach, może wisial nad łóżkiem ślicznej skosnookiej hipiski?
MOFI też z posterem ale bez dziur, zapewne była własność starego audiofila z Nagasaki  ;)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: SVART w Styczeń 22, 2015, 14:52
A to już sprawa Japonii i ichniego prawa :).
Panowie,to przecież był w czasie wojny faszystowski kraj...

SVART


SVART

Dziś i ja dodam jakichś Doors'aków :).


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

Dotarł oczekiwany do kilku dni set nastu obicedeków :). W dużej mierze wydania Venus Records. Zapowiada się upojny wieczór i nie tylko ten :).


SVART

Nie zabrałko też Davisiaków :). Trzy prześliczne Japońce z obi.

P.s. Mam teraz bodajże dwie kopie, doskonałej zresztą płyty "Workin' with the Miles Davis Quintet", komplet z OBI i insertem. Będę chciał jeden z egz. sprzedać lub wymienić. W razie czego wiecie, gdzie mnie znaleźć :).