Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: dino w Październik 08, 2019, 16:47Czyżby się coś na literę B pojawiło ?
:o ???
Nie chytam :(
Nihil novi tylko poskładałem do kupy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

No takie ....bum z przodu Tannoyi  ;D ;D ;D

vasa

Cytat: dino w Październik 08, 2019, 17:06
No takie ....bum z przodu Tannoyi  ;D ;D ;D
Eee... Ni ma i nie będzie.
Ja ze szkoły Miniabyra.
B ma być mało a potem jeszcze zmniejszyć [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

To coś Lyngdorf słabuje - korygować przeca ma !

vasa

Cytat: dino w Październik 08, 2019, 17:43
To coś Lyngdorf słabuje - korygować przeca ma !
Posłuchałem trochę z gramofonu i Tidala. Bas jest [emoji4]
Dopaliłem też dodatkowym filtrem podbijającym niskie i było już stanowczo za dużo.
Jednak roomperfect robi to dobrze. [emoji2]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

No i wylądował moduł Audio w moim Lyngdorfie  8)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

dino


vasa

Cytat: kowacz w Listopad 26, 2019, 20:22
No i wylądował moduł Audio w moim Lyngdorfie  8)
Masz na myśli wejścia liniowe?

[emoji377][emoji1634]
PS. Swoją drogą nie skojarzyłem że też masz Lyngdorfa. [emoji50]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Vasa czy masz na myśli moduł wejść ANALOGOWYCH ?

vasa

Cytat: dino w Listopad 26, 2019, 22:10
Vasa czy masz na myśli moduł wejść ANALOGOWYCH ?
Yes Sire [emoji41]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacek-k-wawa

Na środku tej płytki jest AK5394AVS - czyli według Asahi Kasei Microdevices ich jeden z lepszych (ale juz zdaje się wycofanych) przetworników analogowo-cyfrowych.
Więc sygnał analogowy z tych wejść ten Lyngdof konwertuje na cyfrę, obrabia ją i następnie znowu konwertuje to na analog na wyjściu głośnikowym. Trochę sporo tych kombinacji ale może nie ma się co bać?

kowacz

W porównaniu ze standardowymi wejściami jakimi dysponuje 2170 to jest kolosalna różnica. Mam podłączone phono EAR834 i jest zdecydowanie lepiej. Keszcze więcej detali, dużo większa swoboda. Ale przy słabych realizacjach jest bezwzględny. Jak dla mnie Ok. Ewentualnie teraz zabawa z lampami  8)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa



Cytat: jacek-k-wawa w Listopad 26, 2019, 23:45sygnał analogowy z tych wejść ten Lyngdof konwertuje na cyfrę, obrabia ją i następnie znowu konwertuje to na analog na wyjściu głośnikowym. Trochę sporo tych kombinacji ale może nie ma się co bać?
W sumie to tak się dzieje z każdą muzyką w formacie cyfrowym.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

To jest rozszerzenie z "lepsiejszym" przetwornikiem i działa faktycznie lepiej.
Testowałem zarówno tor RCA jak i zbalansowany  ;)

vasa

Lyngdorf wypuścił nowy kombajn. Z opisu bardzo mi się podoba. Jest wzmacniacz cyfrowy obudowany wszystkim co się da. Mamy wejście liniowe, cyfrowe, gramofonowe MM (ciekawe jak zbudowane jest wzmocnienie?) wifi, streaming i room perfect.
Chyba trzeba posłuchać.
http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-1120

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Ciekawe ile "uciągnie" z pliku via DLNA bo w specyfikacji d. nie urywa.
Digital inputs (Asynchronous): 2 x Coaxial (≤192kHz/24bit) 2 x Optical (≤96 kHz/24bit) 1 x HDMI (TV ARC)

Twój też ma różne częstotliwości z COAX i optyka ?

vasa



Cytat: dino w Marzec 02, 2020, 16:05
Twój też ma różne częstotliwości z COAX i optyka ?

Nie. Mój po wszystkich ciągnie tylko 96 [emoji19]
Natomiast szukałem czegoś nt phono. I niestety nie znalazłem. Żeby być w zgodzie z filozofią firmy powinni RIAA aplikować cyfrowo [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Pal diabli phono. MM czyli taki dodatek dla analogowych lemingów. Tak, żeby sobie kupili gramiaka typu Denon i szpanowali, ze maja analog.
Mnie zastanawia dlaczego taki zaawansowany klocek ma taki słaby DAC.
Yamaha za 3300PLN czy Denon za 2800PLN odtwarza geste pliki przez sieć i DSD z USB.
Może sobie wzmak wewnętrznie chodzić 24/96Khz ale z zewnątrz powinien łykać gęstwinę.

vasa

Cytat: dino w Marzec 02, 2020, 18:56Pal diabli phono. MM czyli taki dodatek dla analogowych lemingów.
Trafa dodać zawsze można.
Czy ja dobrze pamiętam że w Korgu można łapać sygnał bezpośrednio z wkładki a potem dodać korekcję cyfrowo? Czy coś pomieszałem? :(
Cytat: dino w Marzec 02, 2020, 18:56dlaczego taki zaawansowany klocek ma taki słaby DAC
DAC jest dobry. Żre wszystko, włącznie z grubym DSD. Tylko trzeba kartę z USB dokupić. To kwestia modelu biznesowego a nie jakości technicznej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Marzec 02, 2020, 21:38Pal diabli phono. MM czyli taki dodatek dla analogowych lemingów.

Trafa dodać zawsze można.
Czy ja dobrze pamiętam że w Korgu można łapać sygnał bezpośrednio z wkładki a potem dodać korekcję cyfrowo? Czy coś pomieszałem? :(
Cytat: dino w Wczoraj o 18:56

    dlaczego taki zaawansowany klocek ma taki słaby DAC

DAC jest dobry. Żre wszystko, włącznie z grubym DSD. Tylko trzeba kartę z USB dokupić. To kwestia modelu biznesowego a nie jakości technicznej.

- Trafa ...nie rozmieszaj mnie po raz kolejny  ;) ;D ;D ;D Mało Tobie jeszcze testów  8) Sam wiesz ile różnych czynników wpływa na brzmienie samego pre nawet bez traf a co oni mogli tam ciekawego do środka włożyć ?
- W Korgu jest opcja nagrywania bez korekcji i używania korekcji RIAA z programu Audio Gate. Nie korzystałem.
- Jak DAC żre wszystko skoro podają dla coax max 24/192 ? Nie ma w opisie ani słowa z jaka rozdzielczością da się grac z serwera DLNA. Yamaha niby miała łykać DSD ale mojego z KORGA nie łykała. Niby z USB żre wszystko ale to  nie jest medium do przechowywania muzyki.

vasa

Cytat: dino w Marzec 03, 2020, 20:03USB żre wszystko ale to  nie jest medium do przechowywania muzyki.
Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi :o Pytałeś o mój model to odpowiedziałem. O tym nowym wiele nie wiem.
Cytat: dino w Marzec 03, 2020, 20:03W Korgu jest opcja nagrywania bez korekcji i używania korekcji RIAA z programu Audio Gate. Nie korzystałem.
To może czas skorzystać?
A czy on wtedy łyka 0,4mV czy trzeba to jakoś wstępnie wzmocnić liniowo?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Marzec 03, 2020, 20:50Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi :o Pytałeś o mój model to odpowiedziałem. O tym nowym wiele nie wiem.

Pastwiłem się nad pokazanym przez Ciebie nowym "kombajnem" Lyngdorfa  ;D ;D ;D

dino

Cytat: vasa w Marzec 03, 2020, 20:50To może czas skorzystać?
A czy on wtedy łyka 0,4mV czy trzeba to jakoś wstępnie wzmocnić liniowo?
Teoretycznie można.
Tylko po co ?
Trzeba by użyć pre liniowego (mam takie stare Apogee Ensamble z opa Excalibur, którego używali w sofcie do korekcji RIAA i ripowania na Maca).
I znowu będzie pałowanie się z parametrami i brzmieniem pre. Tyle że bardziej pokopanie bo trzeba nagrać a potem słuchać przez cyfrowy filtr RIAA.
Mnie bardziej kręci filtr RIAA LR. Ale trzeba by pojechać do Poznania.

vasa

Zapętliłem się [emoji853] i nie mogę znaleźć przyczyny problemu.
Może ktoś z Was coś podpowie.
Do Lyngdorfa mam podłączone elektrostaty plus sub. Sub jest aktywny, sterowany z regulowanego wyjścia analogowego. Wszystko zgodnie z książką.
Całość gra tak jak grać powinno.
Źródłem jest laptop z Tidalem. Ponieważ nie mam wejścia USB we wzmacniaczu używam konwertera USB - optyczne.
Po kalibracji roomperfect nastąpiła spektakularna poprawa jakości dźwięku. Tylko że przy nieco głośniejszym słuchaniu pojawiają się zniekształcenia. Jak gdyby dochodziło do przesterowania kolumn. Przy trybie bez roomperfect nic takiego nie stwierdziłem.
Kalibrację robiłem kilka razy i efekt jest zawsze taki sam.
Być może po pomiarach niektóre części pasma są tak bardzo podbite że kolumna nie daje rady?
Tylko dlaczego jeżeli źródłem jest transport CD to wszystko jest OK. Niezależnie czy korekcja jest czy jej nie ma?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 12, 2020, 12:32sterowany z regulowanego wyjścia analogowego
A spróbuj zmniejszyć poziom sygnału wyjściowego dla suba, lub w ramach eksperymentu odłącz go i zobacz czy tak skalibrowany system będzie zniekształcał?