stereo czy 2+1 ?

Zaczęty przez magus, Październik 14, 2017, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus

Na razie znalazłem takie coś:

wzmacniacz: YAMAHA R-N602 vs ONKYO TX-8250
kolumny: YAMAHA NS-777 vs CANTON GLE 476 vs KLIPSCH Reference R-26F

co radzicie? czy szukać czegoś innego?

frywolny trucht

Z subwooferem to jest tak, że te tanie są wolne, a do muzyki trzeba subów szybkich. I one są drogaśne. Na samego suba by ci budżetu zabrakło. Jak oglądasz film i jest wybuch- tani sub jest OK, bo odgłos wybuchu się niesie i niesie...
W muzyce kontrabas taki jest dużo szybszy, bardziej sprężysty. Tani sub zrobi z niego rozmazaną bułę.

Mój subek kosztował tysionc pinset i demonem szybkości też nie jest. Używam go w ograniczonym zakresie. To znaczy głośność i zakres grania praktycznie na minimum, sam dół. Tak tylko żeby od czasu do czasu zdziwić się jaki duży dźwięk płynie z moich monitorków :) I tak jest super.

Te Saby, jakiś wintydżowy amplituner Marantza czy Luxmana i będzie dobrze. Zostanie na kable Neotecha ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: magus w Grudzień 01, 2017, 10:35Aha, chcę mieć możliwość odtwarzania z Deezer'a.

Być może to szalony pomysł, ale to coś się podłącza do telewizora przez HDMI i zamienia go ( telewizor) w komputer z Windows 10. Będzie potrzebna klawiatura bezprzewodowa z touchpadem jeszcze. Dlaczego tak?

Trochę się boję tych świecidełek cyfrowych. Kupisz sobie taki wszystkomający i się okaże, że za dwa lata pozmieniały się standardy i twój klocek już tego nie obsługuje. Na Windzie będziesz miał na bieżąco. Minusem jest potrzeba użycia telewizora. Zaletą YouTube np. Telewizory SMART mają inne, ograniczone, wyniki wyszukiwania niż YouTube na PC.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

magus

Moim celem jest dobry wzmak stereo, kwestie "smart" to sprawa drugorzędna - mogę to mieć na kilka sposobów - np. dokupić DAC z wifi i podłączyć do analoga.
Tylko nie wiem, czym się kierować przy szukaniu takiego DAC'a.

Co do YT - jak przygcodzi czas na odpalenie YT na TV to podłączam laptopa. Na YT i tak dobrej jakości dźwięku nie uświadczysz...

Czy te wzmacniacze co podałem to są cyfrowe, czy analogowe z dodatkowym modułem do cyfrówki?

Co daje "direct" w takich wzmacniaczach? Z założenia to chyba własnie pominięcie bloku cyfrowego, nie?

nosferartur

Jeżeli zależy Ci na tym by kupić coś co dobrze zagra i nie wydać fortuny to musisz spojrzeć w przeszłość. Przejrzałem te Twoje propozycje urządzeń i myślę, że nie będziesz z nich zadowolony w kilka tygodni, ba dni, po zakupie. Wyglądają na ,,koniecznie szukam problemu".
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

rudy-102

Cytat: magus w Grudzień 01, 2017, 20:11Moim celem jest dobry wzmak stereo
To pomyśl nad Vincentem. Sv-226 też grają bardzo dobrze a kosztują mniej. Problem jest tylko w tym,że ciężko je upolować. Pewnie mało kto chce się z nimi rozstać. :)

magus

Ja osiwieję od tych wyborów!
Jestem rozdarty, bo wolałbym klasyka analogowego ze względów melomańskich, ale moja połowica chce mieć możliwość puszczania muzyki z net'a.

Niestety budżet raczej nie udźwignie zaspokojenia obu potrzeb na przyzwoitym poziomie, a wiadomo, że podstawa to zaspokojenie połowicy (wtedy można przemycić coś dla siebie ;) )

Co do głośników to na obecną chwilę obstawiam Caonton GLE 470, co mi daje 2,5-3k na wzmak.

BTW, wiecie czym się różnia Onkyo TX-8150 od TX-8250? na papierze są podobne ... a 500zl różnicy za nowszymodel to bym nie dał.
Swoją drogą to TX-8150 ma bardzo dobre opinie ...

Michał

Jak ,,baby"zaczynają wkładać nos do hifi,zawsze kończy się na kompromisach,to znaczy,że Ty masz kupić taki sprzęt,który będzie Jej pasował. To już lepiej słuchać z iphone ;)

nosferartur

Może budżet pomieści jakąś nakładkę na iphona, coś ala tubka i niech się połówka łączy z netem w kuchni. A Ty zamiast zaspakajać, to się uspokój i wybierz jak mężczyźnie przystało.  :)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Michał

Cytat: nosferartur w Grudzień 03, 2017, 21:37
Może budżet pomieści jakąś nakładkę na iphona, coś ala tubka i niech się połówka łączy z netem w kuchni. A Ty zamiast zaspakajać, to się uspokój i wybierz jak mężczyźnie przystało.  :)

+1

magus

Na razie jadą do mnie Cantony GLE 490.2.

Na wzmaka stereo sie nie mogę zdecydować - różne różnymi bajerami bajerują - musze jescze przetrawić temat, wiec zakup odsuwam na przyszly rok.
Tym bardziej, że żona planuje większy zakup jakiegoś babskiego ustrojstwa, to wtedy i ja swoje plany zrealizuję ;)

Póki co to będzie TX-8270. Na imprezy jak znalazł, a na porządne słuchanie to nie może być zakup na chybcika. Zresztą nawet ten ampli będzie 100x lepszy od tego co mam teraz :D


moon

Cytat: magus w Grudzień 03, 2017, 20:14Jestem rozdarty, bo wolałbym klasyka analogowego ze względów melomańskich, ale moja połowica chce mieć możliwość puszczania muzyki z net'a.
to moze raspberry pi z jakims KODI, tam jest chyba wtyczka do jutuba, jakis spotify pewnie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

magus

No wlaśnie ten ampli to kombajn - odtwarza tez z Deezer'a i Spotify (póki ten nie zbankrutuje, co podobno się stanie za pol roku) ...

A co do wzmaka do przyjemnego stereo to chodzą mi głowie lampy, ale to morze tekstu do poczytania przede mną ...

moon

Cytat: magus w Grudzień 19, 2017, 20:07No wlaśnie ten ampli to kombajn - odtwarza tez z Deezer'a i Spotify (póki ten nie zbankrutuje, co podobno się stanie za pol roku) ...

a nie Tidal przypadkiem?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

magus

Cytat: moon w Grudzień 19, 2017, 22:10a nie Tidal przypadkiem?

Możliwe. Dla mnie bez różnicy - jadę na Deezerze :)

elem

Branża zapowiada kłopoty Tidala. W przyszłym roku pojawi sie nowy, poważny gracz - Universal podpisał umowę z YT i ma powstać nowy gigant streamingu - Remix.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

robocza :)

"YouTube is expected to launch a Spotify-like streaming service in the first quarter of next year, currently codenamed 'Remix'."
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

magus

Wracając do tematu.

Sprzęt już gra :)

Na razie mankamentem do rozgryzienia jest słaby bas i trochę płaskie brzmienie - jakby brakowało przestrzeni, pomimo, że detale są i dźwięk dokładniejszy. Czy to może być efektem, ze głośniki nowe muszą się rozgrzać/rozruszać?

Porównując z poprzednim zestawem: Kenwood + Głośniki 2+1 Onkyo (z aktywnym subwooferem) to teraz słyszę więcej w średnich i wyższych pasmach, ale basu zdecydowanie mniej.

Niektóre utwory mocno przez to tracą (zespołów Enigma, Dead Can Dance, Eguana) - brak tu konkretów. Patrząc wg. specyfikacji to zestaw powinien zdecydowanie mocniej grać ...

muda44

Jak gdzieś trafisz posłuchaj NADa C350 .
Model ten gra ciepłym , plastycznym i dociążonym brzmieniem .
Jak  Ci się spodoba można go przerobić .
Są dwie wersje modyfikacji . Standardowa i " wypas " . W tej drugiej wzmacniacz ten grał lepiej od mojego Gryphona Atilli którego z tego powodu sprzedałem zostawiając C350. Lepiej w sensie ta sama rozdzielczość ale znacznie lepsza barwa , plastyka , naturalność .

Żadne współczesne amplitunery !
2+1 próbowałem dwukrotnie i rezygnowałem bo mimo drogich subów bas nie zgrywał mi się z kolumnami . To samo w KD mam dwie duże kolumny po 2x17cm na basie zamiast suba .

Obawiam się  że jesteś przyzwyczajony do dużego w sensie ilości basu czego nie dadzą Ci typowe , współczesne wzmacniacze dążące do neutralności i liniowości i tu znowu wrócę do  C350 w którym możesz sobie dodać basu regulacją barwy a zagra Ci to i tak o niebo lepiej od tego ampli Onkyo .

magus

Dla jasności - nie lubię "łupania", ale oczekuję że niskie zakresy będą solidnie podparte... Na razie brakuje mi wypełnienia tych dołów.
Jak minie gorączka przedświąteczna to wezmę się za testowanie różnych wariantów.

Może przestawienie kolumn coś da (na razie są chyba zbyt blisko ściany), spróbuję też zmienić podłączenie kabli, może bieguny zamieniłem ...

absolute magnitude

#48
Cytat: muda44 w Grudzień 24, 2017, 08:42Żadne współczesne amplitunery !
2+1 próbowałem dwukrotnie i rezygnowałem bo mimo drogich subów bas nie zgrywał mi się z kolumnami . To samo w KD mam dwie duże kolumny po 2x17cm na basie zamiast suba .

Bez przesady. Od tego jest korekta DSP, nawet delikatna czasem styknie by się zgrało.
Życzę powodzenia z subem bez DSP. Przy 6-ciu głośnikach bez DSP to już "umarł w butach". Korekta obecna jest w KAŻDEJ sali kinowej, może być solidna i w zwykłym stereo np. w bardzo przyjemnych zabawkach Lab Gruppen. Ostatnio Roon dodał  convolution filter... czyli dsp dla każdego. Tak więc śmiem twierdzić, że da się. Kwestia podejścia.
Wesołych Świąt!


magus

Basy wróciły :)

Miałem włączony subwoofer we wzmacniaczu. Po wyłączeniu, basy zaczęły grać.
Choć muszę przyznać, że mocy w dołach nie ma w nadmiarze. Akurat tyle ile trzeba, aby dźwięk był naturalnie wypełniony.

Zakres podbicia basów jest wyraźny, ale nie powala - nie da się przesterować głośnika w zakresie mocy, której będę używać przez większość czasu (w sumie to plus).
Z tego co już poczytałem, to bas się może pogłębić z czasem, gdy już porządnie wygrzeje głośniki niskotonowe. Obaczym...

Ale to co mam teraz, już jest dla mnie przyjemnym doznaniem :) hura! Teraz widzę słyszę ile traciłem na starym sprzęcie. A dodam, że jeszcze testów z gramofonem nie robiłem - tylko źródła cyfrowe - CD i Deezer.

Jeszcze pytanko - głośniki w specyfikacji mają dziwnie podana impedancję -> 4..8 Ohm.
We wzmacniaczu na razie ustawione jest 6 Ohm.
Widziałem testy, w których impedancja zmierzona została na poziomie 4 Ohm.

Czy czymś ryzykuję przestawiając ustawienie na 4 Ohm? Nie chcę uszkodzić kolumn, a jestem ciekaw, jaki wpływ na brzmienie będzie to miało.

A teraz porównanie do starego zestawu - w starym jest więcej basu, ale w sensie masy. Brakuje detali, taki wszechogarniający muł. Fajnie brzmi tylko przy utworach z długo wybrzmiewającymi pojdeynczymi dźwiękami, ale w normalnych utworach potrafi zaciemnić cały dół. Najlepsze efekty uzyskałem ustawiając odcięcie na poziomie ok 150Hz i niewielkiej mocy subwoofera.