PRO JECT TUBE BOX DS czy LAR LPS-1?

Zaczęty przez Amen, Wrzesień 06, 2017, 13:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Grzesiek a jak przełączasz PJ w tryb MC? Wkładasz zworki na F/n czy jakoś tak?

malg

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 20:48
Grzesiek a jak przełączasz PJ w tryb MC? Wkładasz zworki na F/n czy jakoś tak?
tak zworka na F/N,
ale jesli masz wkładkę MM lub Mi to tego nie rób
(poczytaj w wątku o DECCA jaki błąd zrobiłem, tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2522.msg175707#msg175707)

Michał

Czytałem :) Ja teraz gram na wysokopoziomowej MC (2 mV)Więc podpiąłem ją pod MM,w związku z tym impedancja regulowana w locie jest odcięta a DB ustawiłem na 50, bo na 40 grała tak sobie.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 20:54
a DB ustawiłem na 50, bo na 40 grała tak sobie.
ale to ustawienie, nie powinno wpływac na jakosć dźwięku tylko na głośność, chyba że przy wiekszym wzmocnieniu będą "przestery" to jedynie może pogorszyć.
Moim zdaniem powinieneś spróbować 40dB i WZM dac głośniej,  struktura wzmocnienia toru może się polepszyć
O strukturze wzmocnienia czytaj tutaj:
http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/186018-gain-structure.html


Michał

Tak dałem na początku,było szaro,bez wypełnienia na dolnej srednicy i basie. Na 50 jest b dobrze.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 21:10
Tak dałem na początku,było szaro,bez wypełnienia na dolnej srednicy i basie. Na 50 jest b dobrze.
a nie było za cicho ?
sorry ze sie tak upieram, choć nie słyszę tego co ty u siebie

Michał


blackromek

Witam chciałem odświeżyć wątek , posiadam tube box ds  na fabrycznych lampach i impulsowym zasilaczu , czy jest w ogóle sens inwestowania w to urządzenie ( Lampy , zasilacz liniowy jeśli chodzi o zasilanie to jaki zasilacz 18v ?) czy lepiej sprzedać i kupić coś lepszego. Reszta systemu Pro-Ject Rpm 5.1 Ortofon Bronze

BloodHar

Ja wymieniłem zasilacz z fabrycznego na inny, ale też impulsowy. Dostałem samo pre bez oryginalnego zasilacza i podpiąłem na zasilaczu ze starego laptopa HP który ma też 18V na wyjściu, i prąd do 1,1 A. Sprawdziłem najpierw ten zasilacz czy nie wprowadza dodatkowych zakłóceń na oscyloskopie. Okazało się że ma minimalne tętnienia, bez żadnych szpilek itp. Dla mnie ten pre gra najlepiej z tych które miałem do tej pory. Ale ostrzegam że jestem bardzo początkujący, i badałem pre tak do 2500 PLN. Brakuje mu trochę basu, ale góra/środek jest w nim bardzo ok.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

audiokawosz

Kolega Malg miał lub ma ten preamp. Wymienił mu lampy na telefunkeny . Przyrost jakości był znaczny.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

blackromek

Zastanawiam się nad daniem szansy PJ-Tube czyli zasilacz liniowy np taki https://tomanek.net.pl/tomanek-ulps-mini-budzetowy-zasilacz-do-przetwornikow-dzwieku.html  no i trzeba by lampy wymienić tutaj proszę o radę na jakie

BloodHar

Ja też myślałem o tym zasilaczu. Tylko jeszcze tydzień temu kosztował on 400.. :) Ale jakoś nie chce mi się wierzyć że będzie to miało kolosalne znaczenie jeśli chodzi o dźwięk. Ale jeszcze raz podkreślę, że jestem początkujący.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

Ja Ci mogę pokazać jak w realu wygląda tani zasilacz impulsowy.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

Tak wygląda napięcie z tego zasilacza. Jak kupisz Tomanka to możemy podpiąć jeszcze sondę prądową, i zobaczyć jak wygląda taki zasilacz w praktyce.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

blackromek

Chyba jednak zmieniam zdanie i pro Ject idzie na sprzedaż i nabędę coś innego

vasa

Cytat: blackromek w Luty 05, 2022, 18:32
Chyba jednak zmieniam zdanie i pro Ject idzie na sprzedaż i nabędę coś innego
I chyba słusznie.
Z ciekawością czekam na to co teraz [emoji848]?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

blackromek

Od jakiegoś czasu latałem po paru forach po pomoc w sprawie toru analogowego , kupiłem nowe rzeczy i coś mi nie pasowało , posłuchałem rad i małymi krokami zaczęło to trochę grać ale wiem już że z sprzętem który posiadam cudów nie będzie a zobaczyłem że można zbudować fajny tor więc na pierwszy ogień idzie pre , myślałem o Golden Note PH 10

vasa



Cytat: blackromek w Luty 05, 2022, 23:00na pierwszy ogień idzie pre , myślałem o Golden Note PH 10
To że warto mieć dobre pre to myśl słuszna.
Golden Note zły nie jest.
Ale może by najpierw pożyczyć od Ahai pre Macabriia?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

blackromek

Macabriia czytałem też o tym zacnym przedwzmacniaczu wiem że jest dużo użytkowników obu konstrukcji , więc jakieś porównanie

kangie

#194
Postaram się bez "wzmacniania", ale wszyscy wiemy, że bez wzmacniania całe nasze audio nie uda się.

Powiem jedno słowo: "szybkość".

P.S. A mój LPS-1 pojechał wczoraj na Podlasie - do Białegostoku.
Life is too short for boring HiFi.

blackromek

Cytat: kangie w Luty 06, 2022, 08:12
Postaram się bez "wzmacniania", ale wszyscy wiemy, że bez wzmacniania całe nasze audio nie uda się.

Powiem jedno słowo: "szybkość".
Z tego co czytałem na forach , słuchasz też metalu jak ja chyba że pomyliłem osoby grałeś kiedyś w Anima Damnata

blackromek

Cytat: blackromek w Luty 06, 2022, 08:16
Cytat: kangie w Luty 06, 2022, 08:12
Postaram się bez "wzmacniania", ale wszyscy wiemy, że bez wzmacniania całe nasze audio nie uda się.

Powiem jedno słowo: "szybkość".
Z tego co czytałem na forach , słuchasz też metalu jak ja chyba że pomyliłem osoby grałeś kiedyś w Anima Damnata
Jeśli to ty to twoja opinia szczególnie mnie interesuje

kangie

Tak jest. Grałem z nimi. Zastępowałem gitarzystę, którego wyrzucili za brak dyscypliny. Zaznaczę że nie jestem fanatykiem tego gatunku i w zespole ciut się męczyłem, ale przygoda była przednia!

Powiem Ci tak. Do MaCaBRII podepniesz wręcz każdą wkładkę i prądu nie zabraknie. Sekcja zasilania jest zrobiona z totalnym zapasem. Przedwczoraj jeździłem "na dwa baty" na przemian z MM i MC i skrzynka zasilająca napędzała dwa niezależne tory sygnałowe.

Co do gatunku, który preferujesz... Preamp absolutnie nie "muli", nie gubi szczegółów. Oczywiście im wybitniejsza wkładka w sensie mas drgających elementów składowych oraz szlifu, tym pewnie więcej odsłoni z zapisu muzycznego. Zauważ, że Ziko gra metal na sferyku MM i zadowolony jest.

Jednak sedno metalowego brzmienia, poza dobrym sygnałem na wejściu - leży w kolumnach i wzmacniaczu. Wiele systemów, które słyszałem nie daje rady z tym gatunkiem, podobnie z klasyką gdzie instrumentarium bywa przepotężne i natłok dźwięków wprawia w kłopoty zestawy grające ładnie wokale i trio jazzowe. Sam pewnie tego doświadczyłeś.

Jeśli chodzi o samo wzmocnienie sygnału z wkładki, z Nudą Mini / MaCaBriią przechodzi się na wyższy level, oczywiście mając odniesienie do wielu preampów w cenie nowych do 2000zł. Być może nawet i wyżej, ale nie odważę się windować pułapów cenowych. Nie czuję potrzeby poszukiwań i dobierania traf dopasowujących (SUT) do sekcji MM. Teraz zaczyna do mnie docierać, że trafa dopasowujące zostały stworzone do lampowych preampów MM, bo lampa nie jest w stanie prawidłowo wzmocnić sygnału rzędu 0,2mV.
Sekcja MC zapierdziela jak szalona. Jedynym Twoim zmartwieniem jest dopasowanie Gainu, ale to nie jest problem. Próbujesz od nastawy nr "1" i możliwe że na "2" zakończysz. Reszty parametrów nie ustawiasz. One są już ustawione przez konstruktora.

Oczywiście wszystko inne to kwestia preferencji, dlatego warto posłuchać różnych preampów, a to kosztuje trochę czasu. Niektórzy to kochają. Powiem tyle: zabawa w gramofoniarstwo jest przecudowna. Daje wyzwania, które trzeba podjąć. Ale masz tu na forum wsparcie. Sam nie zostajesz. Ktoś na pewno pomoże. Zadbaj tylko o wolny czas na słuchanie i trochę "kapusty", bo przychodzi moment płatności i forsę w kieszeni trzeba mieć. ;)
Life is too short for boring HiFi.

blackromek


kangie

No, z Husariią może być miazga. Nie słuchałem jej u siebie. Ale kwoty większe.
Jako, że audio to jedno z moich 17 hobby, budżet mam ograniczony i nie dysponowałem taką kwotą.
Life is too short for boring HiFi.