Skąd brać nagrane taśmy magnetofonowe ???

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 09, 2016, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Witam,

przewinęło się już w róznych wątkach kilka linków do źródełek zakupu nagranych tasm magnetofonowych. Frywolny, proponuję je tu przekleić.

Innym źródłem zakupu takich tasm jest ooczywiscie ebay. Wart mieć tam sprawdzonych sprzedawców bo z doswiadczenia wiem, ze tasmy mozna potem dostac w opłakanym stanie.

Oprócz tasm ze studiów nagraniowych czy rozglosni radiowych mozna nabywac tzw. tasmy komercyjne. mam oczywiscie na mysli tasmy 2 sladowe nagrane na 19 cm/s, a nie tasmy czterosciezkowe.

Wlasnie zakupilem dzis takie cudenka:













Ceny od powiedzmy dziesięciu do kilkudziesięciu dolarów za sztukę.

Nie jest to jakosc tasmy studyjnej tylko jej komercyjna kopia wykonywana zapewne na przyspieszonych predkosciach. Takze sama tasma jest cienka i szumiąca, o gorszych parametrów od tasm typu SM.
Ale cena jest akceptowalna i brzmi to na prawdę fantastycznie.

Lepiej oczywiscie kupować tasmy ze studiów czy z wytwórni tak jak na wspomnianych tasmach z Jugotonu. Tylko ceny jak widzicie od 500 do 1400 USD za tytuł. Zazwyczaj na eBayu takie kopie kosztują ok. 300 - 400 USD za tytuł. Tylko nikt nie zna zazwyczaj ich historii i pochodzenia. Przynajmniej te z Jugotonu wyglądają na wiarygodne.

Dlatego ja, Mirek, Paweł i Ondrej kupujemy kopie tasm z kolekcji petera Sedlaka, która liczy ponad tysiąc pozycji. Gdzies zmiesciłem ostatnio aktualną listę, nie będę powtarzać.

Ale zamieszczę też link do dyskusji, ku przestrodze i w celach edukacyjnych. Wnioski pozostawiam Wam, czytać od postu #2111 do #2145: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-jest-nirvana/?p=374272

Pozdro


miniabyr

Cytat: pmcomp w Styczeń 09, 2016, 12:00
Dlatego ja, Mirek, Paweł i Ondrej kupujemy kopie tasm z kolekcji petera Sedlaka, która liczy ponad tysiąc pozycji. Gdzies zmiesciłem ostatnio aktualną listę, nie będę powtarzać.
No i to jest na razie najlepsze źródło materiału. Mam nadzieję ,że ceny u Petera nie odjadą w kosmos .Mam też nadzieje że produkcje z Rogalowa Analogowego też trafią na taśmy i będą dostępne.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#2
Dodam jeszcze, że pokazane przeze mnie komercyjne taśmy dwuśladowe pochodzą z okresu lat 50-60. Lata 60-70 to już zapis czterościeżkowy na jaki przeszedł swiat w zaciszach domowych.
Tak wiec dostępna będzie dość specyficzna muzyka z tamtego okresu. Mi baaaardzo pasuje. Jazz i orkiestry w uproszczeniu.

Pozdro

miniabyr

Piotr a co dokładnie wpisujesz w wyszukiwarkę na aukcjach . Tape reer to reer  czy coś innego?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Jeśli to reel to reel albo R2R.

Jak szukam taśm studyjnych to wpisuję 15ips. Ale jak pokazuje przykład Jugotonu nie wszystko wtedy wychodzi.
Jak szukam takich tasm komercyjnych to wpisuję 2track, końiecznie razem.

Pozdro

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !




miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Maciek, ty kup ( 450 dolców), a ja sobie  skopiuję, OK?
Z bólem ale jakoś zniosę brak pudełka, książeczki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

No to teraz zamiast na wzmaki ,kabelki i wkładeczki  ciułam na taśmy. Chyba mnie pojebalo . No cóż trudno  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Jedna taka ładna taśma i masz drugiego Revoxa z workiem zapasowych lamp. Dziwna sytuacja.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

No świat jest dziwny.Problem ,że tego materiału z "pierwszego tloczenia" jest bardzo mało. Ale jak to w biznesie ,zaraz zwęszą interes i wysyp tego nośnika gwarantowany.Myslę ,że te taśmy zaprezentowane przez Maćka to nawyższa jakość i nie mam w tym ściemy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

http://tapeproject.com/product/bill-evans-waltz-for-debby/ ale każdej mają po parę sztuk. Czyli kopia taśmy matki, a tych można trzepać i trzepać. Regulować cenę i regulować   ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#15
Pewnie, że to pierwsze kopie.
Jak zacząłem czytać o "matkach" to tak jak gdzieś pmcomp pisał - one są nieosiągalne praktycznie za żadne pieniądze to raz a dwa, że te matki są na taśmach 2" i nagrywane wielościeżkowo (często 8 lub 16). Więc na grzyba nam takie taśmy?

Znalazłem jeszcze niemiecką stronę gdzie np maja trochę Oscara Petersona

http://www.mps-music.com/portfolio_category/audiotapes/

No niestety... takich rzeczy u Pana Petera nima....

MAC


MAC

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 11, 2016, 19:19Maciek, ty kup ( 450 dolców), a ja sobie  skopiuję, OK?
Z bólem ale jakoś zniosę brak pudełka, książeczki.

No nie mów tego głośno bo zaraz przyjdzie pmcomp i Ci powie, że to takie... polskie.
Normalnie komunista i złodziej będziesz bo psujesz interes handlarzowi  ;D

miniabyr

Taśma matka to materiał zgrany( z wielośladu  )do 2 śladów i jest  praktycznie nieosiągalny . I rzeczywiście często były  zgrywane na 2 cale.  Pisze ,że jest nieosiągalny ,ale remastery np na cd często są robione właśnie z taśm matek. Zobaczcie napisy na cd ,że przygotowano nową wersje masteru z orygginalnej taśmy matki.Jestem ciekawy jak rozwinie się rynek taśmy dla audiofili .Bo to że będzie niszowy nie ulega wątpliwości.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 11, 2016, 19:56.Jestem ciekawy jak rozwinie się rynek taśmy dla audiofili .Bo to że będzie niszowy nie ulega wątpliwości.

Ja się zastanawiam czy zaraz ktoś nie zacznie produkować magnetofonów tak jak to było w przypadku gramofonów.
Problemem mogą byc tylko głowice... Nie wiem czy ktoś je jeszcze produkuje?

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 11, 2016, 19:59
Cytat: miniabyr w Styczeń 11, 2016, 19:56.Jestem ciekawy jak rozwinie się rynek taśmy dla audiofili .Bo to że będzie niszowy nie ulega wątpliwości.

Ja się zastanawiam czy zaraz ktoś nie zacznie produkować magnetofonów tak jak to było w przypadku gramofonów.
Problemem mogą byc tylko głowice... Nie wiem czy ktoś je jeszcze produkuje?
No Chińczycy zaczną robić kopie Studer,ów  etc. Wątpisz w to?-)Dlatego trzeba zawczasu kupić resztki  które są dostępne na rynku .To co pozostało . To może być bardzo przyjemna lokata kapitału.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 11, 2016, 20:01Wątpisz w to?-)
Mechanizm to będzie pryszcz. Się zapytowywuję skąd wezmą dobrej jakości głowice. A...?

frywolny trucht

Stare jazzy chyba nie były wielościeżkowe? To późniejszy patent. Czy coś pokręciłem?
Alps istnieje, kupią know how skośni i mają. Może nawet wytrzepią od jakiejś upadłej firmy typu Akai linię technologiczną?
:) Chcieć to móc :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#23
No jak odpowiednio napompują rynek  ::) . Szpulaki w filmach , reklamach itd  ;D .
A magnetofony to już chyba na zamówienie są robione przez Toscama ?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93