Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomcio

Cytat: Piterski w Marzec 30, 2021, 10:34
Czy z boku widać kolumny Twojego projektu?

Tak, jak się kiedyś zbiorę to o nich napiszę :)
Na odsłuchy, pogaduchy i kawę zapraszam.

tomcio

Cytat: moon w Marzec 30, 2021, 10:36
Cytat: tomcio w Marzec 30, 2021, 10:35125 x 46 cm

a grubosc ?

Grubość to 3,8 cm, Jeden blat waży około 20 kg.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Cytat: tomcio w Marzec 30, 2021, 00:16A wczoraj popołudniu przyciąłem a w czasie meczu naszych kopaczy nożnych zmontowałem półkę na winyle.
Mam teraz sporo miejsca na nowe, a ponieważ nie kupuję wszystkiego co mi w ręce wpadnie to jakiś czas ta półka będzie się zapełniać.

* IMG_20210329_003402.jpg (3791.16 kB, 8000x6000 - wyświetlony 65 razy.)

Zastanawiałem się, skąd wytrzasnąłeś taki jamnikowaty telewizor, zanim zrozumiałem, że to jest kadr pionowy sprasowany do poziomu ;D

A stolik bardzo fajny. Gratuluję umiejętności stolarskich.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GB

Dziś stolik pod zasilanie do pre a pod spodem spocznie listwa zasilająca.

Elementy grające w stoliku to wysokiej jakości audiofilska deska do krojenia z Ikea, a nóżki to odpadki z wcześniejszego stolika pod gramofon.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

czesc

taki temat, uznalem, ze watek stoliki bedzie ok, bo poniekad go tyczy. Stolarz robi mi stolik nowy, zeby wszystko bylo na jednym. I mam rozkmine, dotychczasowy stolik, przede wszystkim pod gramofon, zrobil mi na moja prosbe w taki sposob, ze na potrzeby pokrywy dla Fonciaka zrobil mi na blacie zlobienie na nia, dzieki czemu nie przesuwa sie, gdy sie ja przypadkowo dotknie. Tyle, ze stolik byl tylko by zmiescil sie gramofon, a teraz bedzie wiekszy, chce tego zlobienia unikac, bo nie bedzie juz tak estetycznie jak w starym. Pomyslalem o zrobieniu dodatkowej deski/podstawy, nic audiofilskiego;) pod gramofon i dopiero na niej zrobic zlobienie jak poprzednio. Sek w tym, ze zastanawiam sie, czy ja osadzic na jakichs kolcach czy jedynie na czyms antyposlizgowym. Z jednej strony kolce dodatkowo uniosa i tak niemalej wysokosci pokrywe, wiec czy sa jakies kolce albo innego rodzaju rozwiazanie, by bylo to dosc niskie?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

brbr

63,31 zł  33%OFF | Amortyzator drgań Audio głośnik ze stali nierdzewnej/stopu aluminium Anti-shock podnóżek kolce stojaki na głośniki Audio HIFI G1023
https://a.aliexpress.com/_mqJgoEN

GB


Trochę przyziemne sprawy.

Co prawda nie stokik, ale półka na cd.

Mam takie z Ikei, czarne. Z tego tytułu, iż czarne nie są już dostępne w w.w sieci kupiłem białe, aby nie odstawały od pozostałych zmieniam im kolor skóry.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GB

Tak to wygląda z całym zestawem i po kolorowaniu.

Ta farba jakaś słaba, szybko odchodzi.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

A zmatowiłeś papierem ściernym przed malowaniem?

GB

Cytat: masza w Marzec 05, 2022, 10:05
A zmatowiłeś papierem ściernym przed malowaniem?
Tak.

Może musi się jeszcze farba utwardzać. Piszą, że 24h.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

No to faktycznie coś z farba musi być nie tak. Albo tak jak piszesz jeszcze musi odstać.

Piterski

Po fakcie myślę, że możne jeśli to jest sztuczna okleina to trzeba było dać podkład jak do plastiku. Tak robiłem panel centralny w Audi i wyszło świetnie i nic się nie ścierało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Marzec 05, 2022, 14:30
Po fakcie myślę, że możne jeśli to jest sztuczna okleina to trzeba było dać podkład jak do plastiku. Tak robiłem panel centralny w Audi i wyszło świetnie i nic się nie ścierało.
Masz chyba rację. Nie pomyślałem o podkładzie. Okleina jest rzeczywiście sztuczna. Jak się mocno porysuje wtedy jeszcze raz to zrobię.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz