Wtyki RCA godne polecenia

Zaczęty przez rudy-102, Marzec 23, 2017, 21:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Eichmann wypuścił na rynek nowy model swoich słynnych bulletów. Tym razem korpus wykonany jest z aluminium i nosi nazwę ETI link RCA.
Typowe punktowe połączenie z masywnej miedzi. Tu nic się nie zmieniło



Zmieniony jest korpus i zamiast tworzywa sztucznego mamy teraz aluminium.



W sobotę powinien dotrzeć pierwszy zestaw.

pierotez

https://allegro.pl/uzytkownik/AUDEN_PL?string=WTYK%20RCA%20MIEDZI%20CuTe&order=m&bmatch=baseline-cl-pn-uni-1-0-1017

Piny z miedzi telurowej jak w oryginale. Ja używam ten tańszy z fajnym kabelkiem i sobie chwalę  :)
Jak zwykle u mnie duże otwory na kable są nie zaleta a wadą, muszę używać jakiś opasek aby kabelek dobrze siedział.

patefonik

Nie wiem, czy miejsce właściwe, ale lepszego nie znalazłem.

Gdyby ktoś z kolegów wpadł na pomysł zakupu wtyczek KLEI, zwracam uwagę, że nie są już do nich dołączane "takie cusie" do mocowania cienkich kabli zwane "grommet". Poniżej cytuję info od jednego z dostawców:

"We received new stock of the KLE connectors yesterday.
Things have changed a little bit.
The "grommet" which is used when you want to use a very small diameter wire is NOT included anymore with the connectors."

pomyślałem, że koleś robi mnie w trąbę, ale pogoolałem i okazuje się że to standard obecnie. Oczywiście można je dokupić, koszt niewielki około 2 euro za 4, ale trzeba pamiętać żeby je dołożyć, bo potem koszt przesyłki jest większy od samych "dyngsów"
Chodzi oto coś w lewym górnym rogu, które zakłada się na druciki o małej średnicy.


miniabyr

Dzięki bo to cenna wskazówka . Ja właśnie przymierzam się do wyprodukowania własnych kabli i patrzyłem z zainteresowaniem na KlEI . W kręgu moich zainteresowań oprócz KLEi  jest WBT i ETI
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Paweł, a Neutrik Profi? Łączy najpierw masę. Jest na Twojej liście?

wiki

Cytat: Kangie w Czerwiec 12, 2020, 21:50
Paweł, a Neutrik Profi? Łączy najpierw masę. Jest na Twojej liście?
Te mam, w mojej audio przygodzie kiedyś dawno temu kupione....
Z tą masą to rewelacja, ale to dlatego, że to wtyki dla pro.....

Już dawno leżą nieużywane odkąd poznałem Bullety....
Kontynuacją są KLEI.... może kiedyś kupię....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: miniabyr w Czerwiec 12, 2020, 21:39
Dzięki bo to cenna wskazówka . Ja właśnie przymierzam się do wyprodukowania własnych kabli i patrzyłem z zainteresowaniem na KlEI . W kręgu moich zainteresowań oprócz KLEi  jest WBT i ETI
A co tam miniabyr będziesz produkował?
Przymierzysz się do Helixa na Neotechu?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#7
Tak, też  przymierzam się do Helixa . Będą to druty sygnałowe . Trochę się osłuchałem z różnymi wariacjami które robi KBL . Czas na własne eksperymenty . Tylko do własnego użytku .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#8
Cytat: Kangie w Czerwiec 12, 2020, 21:50
Paweł, a Neutrik Profi? Łączy najpierw masę. Jest na Twojej liście?
Nie ,nie brałem ich pod uwagę. Te które wskazałem mają "jednopunktowy" patent na styk . Mam teraz kable zrobione na wtykach WBT NG i to jest świetne rozwiązanie . Ale bardziej podoba mi się ETI . Cdn .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Czerwiec 12, 2020, 21:39W kręgu moich zainteresowań oprócz KLEi  jest WBT i ETI
Eichmann, KLEi i ETI to jest ta sama firma.