Shure M95EDM Hi-Track

Zaczęty przez GregWatson, Kwiecień 09, 2015, 18:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Wkładka Shure M95EDM Hi-Track

Specyfikacja wkładki:

• "DED" = .2 X .7 (OEM Shure) Diamond Elliptical tip needle for use at 16, 33 or 45 speeds. NOT for 78 rpm speed.
• .75 - 1.5 grams tracking pressure for genuine Shure N-95ED
• 1.0 - 2.0 grams tracking pressure for Jico brand copy needle

This is a high quality, made in Japan JICO brand name aftermarket needle for the Shure type N95ED.

OEM Shure was an elliptical 0.2 x 0.7 tip (high-end elliptical)
Our Japan version is an elliptical 0.3 x 0.7 tip (middle)
Your Shure cartridge deserves a quality needle made in Japan.  N95ed needles made in another country don't live up to what Shure cartridge owners expect.
If this needle is out of stock, consider instead the 767-DEJ.

• Replaces: N95ED
• Used In: SHURE M95ED, M95EDM cartridges


http://www.pickupnaalden.com/english/turntable_needles.asp?M=Shure_M-95-ED__5479



szukam, szukam, szukam...

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
Wkładki już dotarły, teraz czekam na igiełki.

Tym razem taką:

http://wamataudio.pl/igly/shure/igla-shure-n-95-ed.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Igiełka już pruje winyle tak by się "wygrzała", także te parędziesiąt godzin musi wyrobić. Później będą opinie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No cóż igiełka wygrzana no i dodatkowo przejechana na ok 30 różnych płytach: muzyka poważna, trochę elektroniki, blues, rock, trochę polskich kawałków Mannam, Bajm, Demarczyk, Wawele a no i country się jeszcze załapało.

Starałem się porównać bezpośrednio z wkładką AT-95E bo myślałem, że będą one bardzo zbliżone do siebie ale już na wstępie okazało się, że AT-95E jest bardziej selektywna i dźwięczna w porównaniu z tym szczurkiem. O ile na AT można w miarę odtwarzać płyty z każdej kategorii i rozrzut samej linii melodycznej jak i jej jakości jest nieznaczny bo to bardziej uniwersalna wkładka tak szczurek okazał się bardziej rockowo- bluesowy. Zdecydowanie więcej basów i to twardych basów ukazujących bardziej mocne brzmienie bez kompromisów tu nie ma miejsca na delikatne plumkanie klawiszami i wsłuchiwanie się w poszczególne delikatne instrumenty. Nie usłyszy się głębi takich zespołów jak ENYA bo wszystko idzie ku twardym basom. Znakomicie natomiast sprawdziła się przy takich zespołach jak: Purple, Sabbath, dobrze interpretuje bluesa. Charakterystyczny mocny bas ale nieprzesadzony na tyle, że nie dochodzi do zniekształceń, utrzymany w takich rejestrach które sprawiają wrażenie znośnych i czystych.
Wkładkę Shure M95EDM Hi-Track nie zaliczy się do wkładek uniwersalnych a raczej do bluesowo - rockowych czyli wszędzie tam gdzie mocne brzmienie jest atutem.

Wkładka ustawiana w/g szablonu GeoDisc z dodatkowym użyciem nitki na ramieniu 10 calowym Micro Seiki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Nie znam podatności dynamicznej tej wkładki, ale gdyby tak ją podwiesić pod lekkie ramię P-J --> ?

Ja swojego Shure V15 Type III miałem najpierw na MA-505, ale później podwieszając pod lekkie ramię AT-1007 zagrał zdecydowanie lepiej.

Cytat: GregWatson w Maj 06, 2015, 12:45(...) trochę polskich kawałków Mannam (...)
Jak Maanam jest nagrany - większość z nas wie. Aczkolwiek takie płyty również należy testować, wg mnie.

GregWatson

Całkiem możliwe. Dobry pomysł w wolnej chwili tak spróbuję zrobić. Podwieszę pod upgradowanego Pro-Ject Debiut III i posłucham jak to brzmi. Później wrzucę jeszcze fotki z tych testów.
A teraz czas na spokojny jazz z plików w otoczeniu Korga bo aż mnie kolana bolą od tego patefonu - taki jakiś dziwny syndrom. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Korg pomaga odpocząć. U mnie też :)