HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Krzysztofie miejsce się znajdzie bez problemu, nawet odseparuje zasilanie z dala od gramofonu i phono tak jak mam teraz z Sensorem.
Mam lekką traumę po wczorajszych odsłuchach Nudy Veritas. Musze emocję zebrać w karby.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

To ja jutro biorę od Piotrka . Mi dwa dni wystarczą w zupełności .W czwartek przekażę dalej .  Zdzwonię się z Maszą w sprawie przekazania .

Piterski

To jest myśl  :), ja się może do tej pory uporam z moim autem i odbiorę od Maszy i przy okazji posłucham Tanoya takiego rasowego, a nie tylko tych nowych wynalazków z którymi miałem pobieżną styczność.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Czyli u mnie mniej więcej na weekend wyląduje?

kawosz

Tak nawet przed  weekendem  będzie u Ciebie żebyś miał czas spokojnie posłuchać przed wizytą weekendowych kolegów  ;D. A może byśmy do Pawła z jazdą podjechali ? Ale to się zdzwonimy

MAC

Jeśli Pavoolon będzie wolny to bardzo chętnie.

malg

Piterski, mam nadzieję ze pamiętasz o mnie

ale widzę z dyskusji ze sprawa przesuwa sie na następny tydzień ?
jeśli tak to nawet lepiej.

malg

Piterski

Cytat: malg w Lipiec 04, 2016, 23:56
Piterski, mam nadzieję ze pamiętasz o mnie
ale widzę z dyskusji ze sprawa przesuwa sie na następny tydzień ?
jeśli tak to nawet lepiej.
malg
Pamiętam  :)
U mnie będzie nie wcześniej jak w przyszłym tygodniu, sam pewnie też jej posłucham kilka dni.
Jak się umówiłeś z Krzysztofem? Pytam z tej prostej przyczyny, że się jeszcze nie znamy i co najważniejsze nie jestem właścicielem Husarii, dlatego chciałbym wiedzieć jak się umówiłeś z Krzysztofem.
Mam nadzieje, że się nie czujesz urażony jestem bardzo koleżeński. To zwyczajna ostrożność, bo nie chcę dysponować bez wytycznych właściciela, jego własnością.
Sam bym Ci mógł Husarię podwiesić ale mam kłopoty z autem i ściągam do niego części zamienne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: ahaja w Lipiec 01, 2016, 10:52>Malg
ja w sumie przeciw nie jestem. Trzeba by to jakoś rozegrać. Może faktycznie posiadacz AF będzie słuchać i można by się przyłączyć? Potem w zależności od ustalonej  kolejki jakoś byś się wpasował?

Ahaja napisał jak wyżej - wiec sie zgodzil , ale niedosłownie
rozumiem ze mnie nie znacie i sprzęt jest unikalny, kosztuje, ... itd
z pewnością dałbym sobie radę z podłączeniem to literki znam i wykształcenie techniczne tez posiadam
ale chodzi o poznanie kogoś kto coś tam napisał na forum ale jak to sprawdzić,
czyli zaufanie - to jest dla mnie jasne

Ahaja:
może jeszcze raz napisz co sądzisz !!!

Piterski:
o obrażaniu się nie ma mowy
tez jestem towarzyski i koleżeński
Ponieważ najlepiej by było husarię przesłuchać w systemie (moim),
zapraszam do Siebie transport w obie strony, kawę, herbatę, ciastko/słone paluszki zapewniam
przy okazji się poznamy.
kwestia tylko czy znajdziesz czas ?
i jeśli tak, to jakiś wspólny termin trzeba by domówić
Ja mieszkam ~30Km od Warszawy, za Nadarzynem,
wiec trzeba się liczyć, że dojazd w obie strony = 1.5 godziny (moze mniej, zalezy o pory dnia)
i drugie tyle słuchania (jeśli zechcemy dłużej nie ma sprawy)
Godziny dowolne - bo ja wolny zawód jestem - pracuje w domu
Co ty na to ?


Jakby ktoś z kolegów chciał się przyłączyć to zapraszam !!

malg



Piterski

Najlepiej było by się umówić sobota lub niedziela bo ja pracuje w tygodniu od 8 do 16 i mało czasu będzie na słuchanie. W ten weekend jak widzę Masza się chciał wpasować więc zostaje sobota 16/07.
Jak Husariia do mnie dotrze po weekendzie to się dogadamy, czas znajdę, zarezerwuje sobie cały dzień.
Do mnie jest od Ciebie dobry dojazd S8 bo mieszkam na Skarbka z Gór. mam też protactor gdybyś chciał się pobawić w ustawienie geometrii ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Musielibyście tak to wykoncypować by było jak najmniej 'pustych przebiegów'.
W tym sensie, żeby pre nie stało bez sensu na półce w tygodniu (na przykład) kiedy ktoś inny ma możliwość posłuchać (czas).

Malg - jeśli możesz się w ten sposób dogadać z którymś z kolegów w zależności od kolejki ( ;-) ) to byś wpadł po pre a potem odwiózł do kolejnego słuchacza - jeśli oczywiście jest taka możliwość.

Ps.
A kto to Pavoolon ... ?



MAC


kawosz

Ciekawe tylko jak to będzie w ten weekend z przemieszczaniem po Warszawie . Mam nadzieję że w czwartek to jeszcze się prześlizgnę bez problemów .

miniabyr

Cytat: masza w Lipiec 05, 2016, 12:55
Cytat: ahaja w Lipiec 05, 2016, 12:49A kto to Pavoolon ... ?

miniabyr  ;D

Pavulon tak na mnie gadają w............pracy . Co pijaki chcecie do mnie zjechać? Alkohol ,trawa ,rock&roll ? Tak lubię!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Lipiec 05, 2016, 15:25Co pijaki chcecie do mnie zjechać?

Chcecie  ;D

Cytat: miniabyr w Lipiec 05, 2016, 15:25
Alkohol ,trawa ,rock&roll ? Tak lubię!

Chcecie  ;D

miniabyr

To proszę zrobić dryń ,dryń to uściślimy co kto pali ,a co kto pije  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: ahaja w Lipiec 05, 2016, 12:49
Musielibyście tak to wykoncypować by było jak najmniej 'pustych przebiegów'.
W tym sensie, żeby pre nie stało bez sensu na półce w tygodniu (na przykład) kiedy ktoś inny ma możliwość posłuchać (czas).

Malg - jeśli możesz się w ten sposób dogadać z którymś z kolegów w zależności od kolejki ( ;-) ) to byś wpadł po pre a potem odwiózł do kolejnego słuchacza - jeśli oczywiście jest taka możliwość.
Krzysiek tak jest optymalnie.
Moon miał do mnie bliziutko i dobry dojazd tylko jak się miałem rozkładać z klockami o 20:00 to wolałem ściągnąć Kawosza. Też mamy się w zasięgu strzału z łuku :D ale wolał juz podjechać dziś po południu.
Darek wpadnie do Maszy i tu jak uważasz mogę go odebrać bo i tak chciałem Maszy złożyć wizytę lub niech trafi do Malga, a na koniec do mnie a ja wyślę dalej pod wskazany adres.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45Moon miał do mnie bliziutko
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45się miałem rozkładać z klockami
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45wolałem ściągnąć Kawosza
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45w zasięgu strzału z łuku
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45wolał juz podjechać dziś
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45Darek wpadnie do Maszy
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45chciałem Maszy złożyć wizytę
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45niech trafi do Malga
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45ja wyślę dalej
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2016, 15:45na koniec do mnie
No rzeczywiście optymalnie :)

A możesz to rozrysować :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Oj Mariusz  ;D
My to szybcy jesteśmy, Darek już posłuchał ja chwilę też.
Jutro słucham dalej i w czwartek do Maszy i Pawła więc wykorzystanie czasu 110%.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

No skoro już się wydało że ja taki szybki jestem to kilka spostrzeżeń .
Solidny i bardzo fajny przedwzmacniacz za normalną cenę . Porównywałem z luxmanem  CX-1 + Luxman c1010 .
Zagrał naprawdę bardzo dobrze ale inaczej . Pewne aspekty podobały mi się bardziej a pewne mniej . Husaria gra bardzo lekko z ładną górą , fajnym basem i lekko wycofanymi wokalami .
Kawał dobrej roboty Krzysiu .
Na dzień dzisiejszy zostaję ze swoim sprzętem ale nie dziwię się że robi furorę . 
ps.Wkładka dennon 103r

jamówię

Cytat: kawosz w Lipiec 05, 2016, 22:56
No skoro już się wydało że ja taki szybki jestem to kilka spostrzeżeń .
Solidny i bardzo fajny przedwzmacniacz za normalną cenę . Porównywałem z luxmanem  CX-1 + Luxman c1010 .
Zagrał naprawdę bardzo dobrze ale inaczej . Pewne aspekty podobały mi się bardziej a pewne mniej . Husaria gra bardzo lekko z ładną górą , fajnym basem i lekko wycofanymi wokalami .
Kawał dobrej roboty Krzysiu .
Na dzień dzisiejszy zostaję ze swoim sprzętem ale nie dziwię się że robi furorę . 
ps.Wkładka dennon 103r



Wycofanymi wokalami?toż średnica to chyba największy atut tego pre,jest namacalna,dopalona,organiczna i gęsta,że źródła pozorne można nożem kroić. Coś nie tak,albo słuchacie po łebkach,albo źle zrobiliście nastawy...

gratefullde

Dokładnie, też stawiam na źle dobrane parametry.
A jeśli chodzi o wokale to... u mnie bardzo realne i były tam gdzie trzeba :)
To świetne pre ale nie wolno go oceniać po chwili odsłuchu. To tak jak byś zamontował w gramofonie wkładkę i bez kalibracji wyciągał wnioski na temat jej możliwości.
Mnie zagrała fajnie od razu, w porównaniu do LAR plus Lundahle ale zaśpiewała dopiero po kilku dniach gdy właściwie dobralem parametry.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Porównanie nabierze smaku bo dzisiaj odbieram od Waldka do posłuchania nowe lampowe phono MPW :)
Słuchałem go już jakiś czas temu jak jeszcze projekt był sklecony na desce i grało naprawdę rewelacyjnie.

gratefullde

Cytat: masza w Lipiec 06, 2016, 08:03
Porównanie nabierze smaku bo dzisiaj odbieram od Waldka do posłuchania nowe lampowe phono MPW :)
Słuchałem go już jakiś czas temu jak jeszcze projekt był sklecony na desce i grało naprawdę rewelacyjnie.
Ja dzisiaj też dostaje swoje pre phono. Smaczków co niemiara ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Lipiec 06, 2016, 07:37stawiam na źle dobrane parametry.

Wzmocnienie na 4 (pin), wkładka ma 0,25mV a obciążenie coś 120 Ohm, w papierach podają minimum 100 Ohm.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.