HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Pobaw się obciążeniem, można się zdziwić :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Bo to pewnie wszystko jest uzależnione z czym się porównuje . Napisałem przecież że to  fajne pre . Nastawami się trochę bawiliśmy .

gratefullde

Cytat: kawosz w Lipiec 06, 2016, 09:04
Bo to pewnie wszystko jest uzależnione z czym się porównuje . Napisałem przecież że to  fajne pre . Nastawami się trochę bawiliśmy .
Nie no spoko ;) 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Lipiec 06, 2016, 08:14Ja dzisiaj też dostaje swoje pre phono.
A jakie jedzie?
Cytat: Piterski w Lipiec 06, 2016, 08:34obciążenie coś 120 Ohm, w papierach podają minimum 100 Ohm.
Sugerowałbym podwoić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

Każdy z nas ma z reguły inny napęd, wkładkę, wzmak, kolumny - to już kilka elementów gdzie odchyłka w jedną lub w drugą stronę może pokazać pewien 'nadmiar' lub 'niedobór' czegoś w dźwięku.
Inaczej zagra dana wkładka na miękko zawieszonym napędzie a inaczej na sztywnym.

To co macie u siebie to wersja z pasywno/aktywną korekcją. Mam jeszcze do kompletu korekcję pasywną, stosowaną najczęściej w lampach ale jej nie dodawałem ... bo kondy nie dojechały takie jakie miały być.

A Husariaa niewdzięczna jest ... bo jest jak drut. ;-)

elem

Cytat: ahaja w Lipiec 06, 2016, 12:26To co macie u siebie to wersja z pasywno/aktywną korekcją. Mam jeszcze do kompletu korekcję pasywną,

Czyli w "wypasionej" wersji można mieć dwa typy korekcji do wyboru?  Czy po prostu można mieć różne wersje korekcji w zależności od preferencji użytkownika?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

ahaja

To wersja standard >> 2 korekcje.
Do płyty matki ( http://audiomaniacy.pl/index.php?action=dlattach;topic=1239.0;attach=11278;image ) w miejsca RIAA V1 i RIAA V2 wpina się te maluchy ( http://audiomaniacy.pl/index.php?action=dlattach;topic=1239.0;attach=11281;image ) po jednej na kanał.
2 płyteczki to pasywno/aktywna i 2 kolejne to czysto pasywna, trochę nietypowa. Największą trudność sprawiło mi tu policzenie jednej i drugiej tak by się zgadzały pod kątem takiego samego wzmocnienia.

Wersja hard to dodatkowe 2 shunt regulatory - na dole zdjęcia ( http://audiomaniacy.pl/index.php?action=dlattach;topic=1239.0;attach=11279;image ). Wymiana/podmiana polega na zamianie aktualnych super regulatorów - na górze tego samego zdjęcia (4 śrubki + wypięcie/wpięcie 1 wtyczki).

Od strony technicznej teraz jest to skonfigurowane tak, że 2 regulatory zasilają stopnie wstępne (na które wchodzi bezpośrednio sygnał z wkładki) a 2 kolejne wyższym napięciem zasilają stopnie wyjściowe.
Jest możliwość zrobienia tak, by 2 regulatory obsługiwały jeden kanał a 2 kolejne drugi kanał. Pseudo dual mono - pseudo bo regulatory są zasilane z jednego głównego zasilacza.
Jeszcze tego nie testowałem, ale zabawy jest jak widac co nie miara.
... jest jeszcze jedna opcja ... ale to może kiedyś ... ;-)

malg

Cytat: ahaja w Lipiec 05, 2016, 12:49
Malg - jeśli możesz się w ten sposób dogadać z którymś z kolegów w zależności od kolejki ( ;-) ) to byś wpadł po pre a potem odwiózł do kolejnego słuchacza - jeśli oczywiście jest taka możliwość.

Robota mnie dopadła w tym tygodniu
8-9-10 wyjeżdzam,
i mogę dopiero od wtorku (12-ego)

Wiec:
  -   albo tak jak było umówione z Piterskim robimy to z nim w weekend 16-ego (sobota)
  -   albo jeśli jest jakiś wolny termin pomiedzy 12-tym a 16-tym to
       jak sugerował Ahaja, mogę się umówic, podjechać, zabrac i potem oddac,
       (myśle ze max dwa wieczory w dni robocze mi starczy)

malg


malg

Ahaja:
moge wcześniej dostać instrukcję elektronicznie do poczytania aby sie przygotować

Dzieki
malg

ahaja

Tak. Podeślij mi na pw emalię to wyślę.

Piterski

Słuchałem jej wczoraj słucham dziś i faktycznie to nie jest preamp na szybkie odsłuchy.
Powoli zaczynam się przekonywać do tego co o nim napisał Ahaja, że jest liniowe i bardzo równe.

Przed chwilą po sugestii o zwiększeniu impedancji podniosłem na mojej wkładce ją z 120 do około 200Ohm i mam wrażenie, że teraz jest lepiej nawet dużo lepiej. Dzwięk w niskich rejestrach i na średnicy nabrał lepszego wypełnienia.
Jest jedna niezaprzeczalna cecha tego phono. Tu słychać zmiany nastaw w Sensorze tego tak nie słyszę.
Oj czuje, że to będą pracowite dni i odsłuchy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Z tą impedancją to proponuję iść jeszcze do przodu ;) Jest moment gdzie przestaje się podobać ale to nie jest 200 ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Na pewno spróbuje bo miałem dziś lekko mieszane uczucia że słyszę w tym preampie potencjał a jednocześnie brakuje mi "masy" w dźwięku. Szkoda że u Darka nie spróbowaliśmy tego manewru z dużo wyższą impedancją aczkolwiek Luxman to inny sposób prezentacji taki bardziej bezpośredni mocno nasycony i Darek taki chyba lubi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

No właśnie, Husariia nie kładzie nic na "ryj", to bardziej wysublimowane granie, bogate w smaczki. Ale to moje zdanie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Dziś Piterski ,Masza ,Kawosz i ja posłuchalismy Ahajowego pre na moich warunkach . Ahaja świetne phono.!  Bardzo dobrze brzmiące krzemowe pre z pierdylionem ustawień -więc dopasujecie do każdej wkładki. Gra  troszke inaczej niz moj Moon ,ale to raczej charakter a nie wada. Po prostu ma gdzie indziej swoje charakterystyczne cechy uwypuklone niż mój Moon. I wiele osób  zastanawiało by się czy kasę wydać na moon czy husariaa, bo róznice są kosmetyczne a nie zasadnicze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Piterski, Husariaa spakowana i gotowa do przekazania.

gratefullde

I co?  Jak wraże?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja mam zakręcone na punkcie lamp i mogę nie być obiektywny. A nawet nie potrafię.
W moim systemie lampowy AN z trafami Denona wypada naprawdę dużo lepiej. Lepiej pod względem barwy, przestrzeni i balansu tonalnego. Owszem, ustawieniami można wiele zmienić ale Husariaa bezwzględnie pozostawia swój charakter brzmienia, który nie koniecznie wpisał się w mój system.

Dla odmiany napiszę, że wydaje mi się (Paweł bez obrazy), że w Pawła systemie zagrała dla mnie lepiej od Moona. Paweł woli z kolei granie Moona niż Husarii. I tak to jest... wszystko zależy od preferencji i reszty systemu. Prochu nikt tu nie wymyśli.

miniabyr

Cytat: masza w Lipiec 09, 2016, 14:11
Dla odmiany napiszę, że wydaje mi się (Paweł bez obrazy)
Spoko jakiej obrazy? Jesli jest coś co się więcej komuś podoba to świetnie. Nie ma zakazu mówić o tym otwartym tekstem. Ja jednak przypomnę to ,co napisałem wyżej. Mówimy  w obu przypadkach bardziej o detalach niż różnicy klas tych preampów . Pewne sprawy( w brzmieniu) będą dla wielu mało istotne , za to cena jak najbardziej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Panowie Husaria kosztuje...ile kosztuje,w jakiej cenie jest Moon? 8)

elem

parę złotych trzeba wydać
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pelot

Cytat: masza w Lipiec 09, 2016, 13:46
Piterski, Husariaa spakowana i gotowa do przekazania.




Mam pytanie  , dokąd zmierza ?

malg

chyba Piterski i potem ja
chyba ze Piterski już słuchał ?
to ja mogę od jutra.

Piterski:
taka jest kolejność czy coś pomyliłem ?


MAC

Ode mnie pre odbiera Piterski.

Piterski

Masza, dzwoniłem chwile temu bo teoretycznie jestem już wolny ale nie wiem jak się zapatrujesz na dziś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.