HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Bardzo ładnie napisane i rzeczowo. Co do charakteru Husarii twierdzę, że determinuje go reszta systemu odsluchowego. Ten preamp faktyczne wzmacnia a resztę pozostawia wzmacniaczowi i głośnikom. Tak mi się zdaje. Dlatego tak wiele zależy od asysty ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pelot

W rzeczywistości samej dotarł hufiec Husarski  do mnie wczoraj w godzinach przed popołudniowych.Narazie się oswajam z tum ustrojstwem , ze  wstępnych obserwacji wynika  że ogarnięcie jej słychowo musi zająć kilka dni. C.D.N.

miniabyr

Cytat: Piterski w Lipiec 29, 2016, 22:41Na koniec rekomenduje Husarię jako obowiązkowy produkt do posłuchania przy własnych poszukiwaniach dla wszystkich czy to miłośników lamp czy to krzemu.
                     
                  
                  
                     
                     
                     
                        
Wiele  słów tu pada , w recenzjach profesjonalnych i w plotkach .A najlepszym recenzentem jest własne ucho . Przeczytałem twoją recenzję Piotrze uważnie ,jest bardzo fajna .Ale ja po swoim nieudanym zakupie gramofonu Clearaudio właśnie powodowany recenzją w polskim miesięczniku ,już nigdy takiego błędu nie popełnię . Słuchałem Husarii i gra bardzo porządnie. Nie umiem pisać o dźwięku ,wole go słuchać . Dobrze że jest taka możliwość posłuchanie tego urządzenia we własnym systemie . Tego żadne słowa nie zastąpią.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacekkudla

Witam,

I ja się chętnie zapiszę w kolejkę odsłuchańczą :)
Ciekawy jestem jak zagra z moim Thorensem td520, ramieniem jelco sa 750L no i wkładką ortofon Rohmann, miałem wcześniej pre Nuda i grała bardzo fajnie obecnie mam Audio Research PH5 i ciekaw jestem czy Husaria wygra z AR :)

Jacek

frywolny trucht

Witaj Jacku, jesteś  pięćsetnym audiomaniakiem. Jubileuszowym takim  ;D Witamy więc kwiatami i zapraszamy tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=531.msg98201#msg98201 Prześledź wątek od zalinkowanego miejsca do końca, ogarnij co kto zabrał i już nie jest w puli nagród, a następnie wybierz dwie pozycje dla siebie. Napisz w tamtym wątku co wybrałeś, a mnie na priv podaj adres do wysyłki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacekkudla

Ale jajca :) jeszcze nic nigdy nie wygrałem, normalnie w szoku jestem :)
Ależ przemiłe przyjęcie :) część osób kojarzę ko nickach z AS ale jakoś nigdy nie udało mi się tu konta założyć chociaż kilka razy czytałem :)

frywolny trucht

AS powiadasz... Witaj na forum dwulicowych chamów ( pozdrowienia dla paltona, który ponoć moderatorem już nie jest?)  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacekkudla

Nie bywam tam ostatnio często, a już tym bardziej ruchów kadrowych nie śledzę :) tam by prześledzić którykolwiek wątek trzeba by jakiś filtr antychamski i antydebilny zapodać coby merytorykę wyfiltrowało...

pelot

#508
Gratulacje w związku z wydarzeniem na naszym zacnym forum, jakim jest akces pięćsetnego członka naszej forumowej rodziny ;D  Skupiającej się głównie  na  dysputach poświęconych  li tylko audio , aczkolwiek nie koniecznie tylko audio. ??? Trochę pojechałem.

Z racji tego że Husariaa  obecnie jest na gościnnych występach  u mnie , obligatoryjnie , jestem zobowiązany wobec szanownego , forumowego koleżeństwa zająć stanowisko w kwestii rozpatrywanego ustroju . Co mogę  rzec tudzież  dopowiedzieć w kwestii ogólnego charakteru Husarii .
Wydaje  się być zasadnym użycie stwierdzenia  że   zostało w tej materii opisane- powiedziane a zarazem zdiagnozowane i osłuchane niemalże wszystko. Pomijając subiektywne odczucia kolejnego odsłuchującego, w tym miejscu spróbuję ze swojej strony dodać coś od siebie do dyskusji (recenzji). Bezsprzecznie według mnie największy wkład w opis ogólny i charakter  brzmienia Husarii  wnieśli Piterski z Malgiem .  Chylę czoła za ich zaangażowanie i determinację w przeprowadzeniu tak dogłębnej  a zarazem rzeczowej analizy , udokumentowanej wpisami na tym forum. Dobra a zarazem dogłębna analiza niestety wymaga czasu .

Ja przewidziałem po porozumieniu z Krzysztofem, termin tak gdzieś do 15-16 sierpnia.  Jak dobrze pójdzie , a ja się wyrobię z zobowiązaniami, to  może Wojcek Czern weźmie udział w tym przedsięwzięciu. Myślę że jego subtelne ucho pomoże w trzeźwej ocenie stanu rzeczy.Co do moich spostrzeżeń , wrażeń doznań jakie mam w związku z fizyczną obecnością Husarii w moim torze , są one jak najbardziej bardzo pozytywne .
Niekiedy zaskakujące i intrygujące. :o
Co charakteryzuje Husarię to  to  że, potrafi zagrać wielką pełną detalu i tak zwanego planktonu muzycznego sceną . W której jest zawarte wielowymiarowe holograficzne brzmienie  z bardzo plastycznie eksponowanymi niskimi rejestrami . Które  po mimo zmiany parametrów(nastawów) , w zasadzie zawsze  pozostaje na tym samym  bardzo dobrym "wysokim"  poziomie . Co  gwarantuje nam że dźwięk  zachowuje  tą samą masę,  głębia i ciężar własny . Dzięki czemu jest bardzo miły , przyjemny , łechcący nasze zmysły. :P
Charakterystyczne w brzmieniu Husarii jest to że ,   w zasadzie nie wnosi nic od siebie , poza tym że czegoś czasami  brakuje na średnio wysokich rejestrach , ale równie dobrze może być to  wadą mojego toru, bądź kwestią moich subiektywnych odczuć.
W mojej konfiguracji, z moim gramofonem, ramieniem i wkładką , podpiętą pod lampę 6N 2P  i 6P3SE  tworzy bardzo dobry i obiecujący set. Wydaje mi się że ten dźwięk  w takiej formie wyrazy i o takiej dynamice , charakteryzujący się tak wspaniałą przestrzenią jest w zupełności dla mnie zadawalający.
Bywając tu i ówdzie, słuchając tego i owego,  to co sobą reprezentuje  Husariaa  jest wielce zadawalające a zarazem w  tym przedziale cenowym myślę że nie do  przeskoczenia w kwocie do co najmniej do 15 tyś PLN.

Na tym na razie poprzestanę bo zaczyna mi się coś  wątek rozmywać (godzina 0;50 ) .  :-\

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. ;) 

frywolny trucht

Gdzie teraz przebywa pre? Bo może jak już się wszyscy nacieszyli- czas na mua?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Pelot będzie bardziej zorientowany gdzie Husariaa aktualnie popasa ...

pelot

Po szarżowała do blackholesun-a

frywolny trucht

A. Ładną pogodę zapowiadają, to pewnie skorzysta  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

No właśnie, teraz jedzie do mnie. Nie dość, że zapowiada się wreszcie ładna pogoda na Wybrzeżu, to ja jeszcze z katarem i zatkanym uchem  :o

a jest co testować, trzy gramofony, cztery wkładki i jeszcze dwa phono stage oprócz Husarii.

Ode mnie ma trafić do Frywolnego.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

MAC

Cytat: blackholesun w Sierpień 24, 2016, 17:06Ode mnie ma trafić do Frywolnego.

I tam zakończy swoją podróż w 80 dni dookoła kraju  ;D

jacekkudla

Jeszcze ja jakos w kolejce jestem takze nie konczyc mi tu podrozy poprosze :)

krzysiek

Mam od cholery roboty na rano, no trudno, będę pracował w nocy :-o

Podłączyłem. Porównuję z Nudą wykonaną przez Krzysztofa. Różnica jest dobrze słyszalna w moim budżetowym systemie (końcówka Rotel RB-991, kolumny Dynaudio DM 2/7). Słucham w gabinecie 12m2. W wolnej chwili zniosę klamoty do salonu, więcej miejsca i kolumny podłogowe.
Gramofon Rega RP6, wkładka Benz Ace SL.
W kolejce do testów czeka gramofon Sony PS-X65 i wkładki Denon DL-103R i Denon DL-110.

Nuda daje bardzo dużo basu z Benza. Jednak jak tak posłuchać, to bas Husarii wydaje się szczuplejszy, bo jest kontrola. Jak słucham Sledgehammer Gabriela i stukam w klawisze laptopa, to bas czuję w całym biurku.

No i najważniejsza rzecz. Szczegółowość, jakość tonów wysokich, powietrze i takie tam audiofilskie frazesy. Tu słychać, że Huzar to wyższa klasa względem Nudy. Nawet w moim malutkim pomieszczeniu rysuje się coś na podobieństwo sceny. Moim zdaniem na Nudzie brakowało tej jakości MC z Benza. Brakowało mi tych szczegółów. Kolega pelot pisał o planktonie - tak właśnie.

Oba przedwzmacniacze ustawiłem na wzmocnienie ok. 65 dB (bo to ustawienie się pokrywa w obu urządzeniach), na Husarii obciążenie dla Benza dałem 200.

Więcej napiszę za parę dni.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

pelot

Krzysztof (blackholesun) musisz kogoś jeszcze dokoptować do odsłuchów we dwóch łatwiej dopasować nastawy do wkładki , że tak to określę doszlifować dźwięk (scenę , rozdzielczość) . Warto się tym pobawić . Co do progresu Husarii względem Nudy,  podobnie się wypowiedział  J.Sikora , gdy ostatnio byłem u  niego z Husarią w celach porównawczych. Jednym słowem projekt  Krzysztofa (Ahaji) ciągle dojrzewa nabiera rumieńców ,myślę że zaowocuje to finalnie w przyszłości produktem  na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Czego bym sobie i wszystkim zainteresowanym  poczynaniami  Krzysztofa życzył.

krzysiek

Cytat: pelot w Sierpień 25, 2016, 21:36musisz kogoś jeszcze dokoptować do odsłuchów we dwóch łatwiej dopasować nastawy

wiem, już jestem wstępnie umówiony z kolegą Arkiem (sonik77) i Rafałem (Titanic)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Piterski

Zwróć uwagę na bas czy potwierdzi Ci się moje spostrzeżenie, że jego nie jest wcale mniej ale jest bardziej zróżnicowany więcej słychać szczegółów w tym zakresie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Titanic

Husaria nie długo ale dzięki Krzysztofowi zagrała w moim torze,
Pierwsze odczucie ze dołu mniej
Ale po wsłuchaniu raczej brzmi wszystko spójnie równo i analogowo jak sobie wyobrażam
Bez żadnych fajerwerków tu czy tam, scena wspaniała ale bardziej za kolumnami niż na mojej Rega Arii
Gra zachęcająco do słuchania klasyki i dżezu ale juz przy starym rocku mało rockowego pazura
Tor
Adfontes quintet black, endo 2 baltlaba i redwine(kolumny nie trunek
Dzięki za możliwość odsłuchu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krzysiek

Dzisiaj z kolegą sonik77 słuchaliśmy u mnie Husarii, Nudy i przedwzmacniacza Darka Kuleszy. Wszystkie grają porządnie, każdy inaczej. Wielkie podziękowania dla Krzysztofa (ahaja) za możliwość odsłuchu Husarii we własnym systemie.
Dzisiaj system z gabinetu zainstalowałem w salonie. Słuchaliśmy starych, tanich podłogówek B&W pędzonych Rotelem. Najpierw porównaliśmy przedwzmacniacze na Redze RP6 z Benz Ace SL.
Potem włączyłem Sony PS-X65 z Denon DL-103R, 15 godzin na liczniku, który to w gabinecie grał szczupłym basem. Jak podłączyłem, to już grał tylko Sony+Denon.
Poprosiłem kolegę Arka (sonik77), by się zarejestrował na AM i napisał parę słów od siebie. Mi czasami najbardziej podobała się Nuda, czasami Kulesza, a czasami Husariaa. Słuchaliśmy dość różnej muzyki, co ciekawe moim zdaniem Husariaa świetnie wypadła na płytach Behemotha i Entropii pod DL-103R.
Jutro cały dzień będę pracował (w salonie) słuchając i porównując. Dopóki rodzina mnie nie wykopie :D
Trzeba by sklecić drugi zestaw z porządnymi kolumnami i dobrym wzmacniaczem do salonu...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

burz

Czy można się jeszcze dopisać do odsłuchów Husarii?

frywolny trucht

Teoretycznie dziś ma dotrzeć do mnie. Czyli Bydgoszcz. Za tydzień jacekkudla- czyli Wawa jak dobrze pamiętam. Gdzie mieszkasz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

burz