HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: ahaja w Wrzesień 14, 2016, 14:15
Ma dokładnie taką samą jaką ma sekcja MM.
Różnica jest tylko w i innych wartościach elementów do nastawów pojemności, impedancji i wzmocnienia.


Dokładnie tak i to słychać,sekcja MM gra fantastycznie!

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2016, 14:20
Wow! Kcem Husarię.






A nie mówiłem?dla mnie to najlepsze pre jakie słyszałem.

tatachabera

Czy jest jakaś różnica in+ z podłączenia:  na wejciu RCA na wyjściu XLR ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

malg

Cytat: gratefullde w Wrzesień 14, 2016, 14:47
Cytat: malg w Wrzesień 14, 2016, 14:23Przepraszam to było w wątku o step-up -ach

Czyli mam coś z pamięcią, niedobrze :(
Było tam o HUSARII - to dlatego  :o,
a z pamięcią ...  swoją drogą - swoje lata mam  :)

ahaja

Różnica in+ jest znaczna kiedy wejdzie się z gramofonu xlr'ami. W stosunku do wejścia po rca.

Wyjścia xlr dodałem pro forma bo a nuż sobie kiedyś zrobię monitory aktywne... Jednak w tym egzemplarzu, który krąży nie ma tych kości, które odpowiadają za wyjścia symetryczne.

Titanic

Wtedy jak sa xlr to chyba cały tor musi być? Jak ćwiczyłem z Krzychem husarię to wyjście xlr nie działało przy sygnale z gramofonu po rca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ahaja

>Titanic
Nie, nie musi.
Znacznie ważniejsze jest, żeby miało stopnie wejściowe czy wyjściowe symetryczne zrobione dobrze. Jak jest dobrze to albo jest to złożone bo bardzo ważne są impedancje albo na kościach dedykowanych - tak jak tutaj. Te z kolei są o tyle dobre, ze mają zaszyte w strukturze laserowo te rezystory. Stąd precyzja i dobre parametry są zachowane.

Nie działało bo >> patrz mój post wyżej. Gdyby ta kość tam była fizycznie to by działało. I to niezależnie od rca.

Oglądałem już symetryczne  stopnie wyjściowe w drogich klockach zrobione na ... rezystorach albo kościach za 0,5zł. Przy koszcie pre rzędu 5-8 tysięcy dolarów ...

Najczęściej jest to zrobione tak, że tor jest SE a wyjście jest dodatkowo symetryzowane. W odbiorniku (wzmaku czy pre liniowym) jest z kolei układ desymetryzujący. A dalej SE.

jacekkudla

Hello,
Husaria dotarla do mnie w piatek, nastawy zrobilem wg wskazan Ahaji, 2 dni sie grzala i dzis razem z Piterskim zrobilismy porownanie na 3 preampach w czasie niemalze rzeczyswistym. Komkurencja dla Husarii byl Audio Research ph5 i Sensor przytargany przez Piterskiego.
Jako ze dupny jestem w opisywaniu dzwieku moze byc nieskladnie ale wyszlo na to ze kazdy preamp gra inaczej w kazdym systemie, u mnie jako ze mam wstegowe glosniki i reszte toru dosyc jasno grajaca najlepiej wypadl ARC, pasmo bylo najbardziej spojne, bas myl miesisty i spajal sie ze srednica, srednica byla dociazona, natomiast gory bylo ile trzeba i nie byla krzykliwa. Husaria pewnie idealnie wpisalaby sie do systemu na lampach bo moze podsuszyla by dzwiek miekkich zazwyczaj lamp. Sensor z kolei gral posrednio troszke mniej wysuszal dzwiek ale brak bylo mu spojnosci ARC i generalnie ARC zagral najbardziej melodyjnie i przyjemnie.
Zmienilismy z czasem nastawy Husarii troszke polepszylo sie dociazenie srednicy ale dalej generlna maniera grania pozostala i niestety w moim systemie sie nie sprawdzila...
Sama prezentacja sceny byla na wszystkich zblizona jedyna roznica byla w nasyceniu i barwie dzwieku...

Jak cos mi sie przypomni to dopisze, prosba do Piterskiego o ewentualne uzupelnienie wypocin mych :)

Jacek

Piterski

Klępię z tabletu więc kròtko.
Husaria u Jacka grała krystaliczną górą. Wręcz błyszczał w tym zakresie ale bez ostrości.
Bas był zwarty i skupiony w określonym zakresie brakowało płynnego przejścia w dolny zakres średnicy.
Głosy ludzkie wyraziste ale zanadto wytrawne brak było pewnej miękkość.
W wyższym zakresie średnicy brakuje wypełnienia jest zbyt chirurgiczna. Skrzypce raniły uszy.
Najbardziej spójnie i melodyjnie wypada AR. Husaria się w tym zestawieniu nie sprawdza.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

A możecie przypomnieć jaka wkładka gra u Jacka? Gramofon VPI chyba kojarzę, ale wkładki zupełnie nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Chyba Rohmann jeśli pamiętam.

jacekkudla

Gramofon to thorens TD 520, ramie jelco 12 cali i ortofon Rohmann

Ale wg mnie to nei kwestia wkładki czy gramiak tylko reszty toru...

frywolny trucht

Masakra, wszystko pochrzaniłem  :(
Ale nie poddawaj się. Szuraj przełącznikami do oporu  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 19, 2016, 21:09
Masakra, wszystko pochrzaniłem  :(
Ale nie poddawaj się. Szuraj przełącznikami do oporu  :D
Frywolny u Jacka w sposób wyrazistszy usłyszałem to co u siebie i Grześka i nie sądzę by znalaz takie ustawienia które dadzą mu coś zbliżonego do tego co ma obecnie.
Niestety nie wszędzie każdy preamp zagra tak jak by się chciało.
Moje go Sensora w systemie Jacka też nie widzę nie na tych kolumnach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Frywolny:

Tylko na początku sugeruj sie tym co mówi Ahaja o ustawieniach (nie zebym mu nie wierzył).
Potem musisz spróbować do oporu szukać optymalnego dziwięku przez nastawianie róznych parametrów.
Z tego co pamiętam, ale ...  poczytaj moje wpisy na stronie 19 i 20 tego wątku, bardzo szczegółowo opisałem jak dochodziłem do optymalnych ustawień.


frywolny trucht

Wydaje mi się, że tak zrobiłem. Najpierw ustawienia jak wykazują dane wkładki, a potem morze korekcji.
Coś nie halo zrobiłem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacekkudla

Jakby ktoś miał ochotę posłuchać jak to u mnie gra to zapraszam :)

vasa

A jak gra :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 19, 2016, 21:57
Wydaje mi się, że tak zrobiłem. Najpierw ustawienia jak wykazują dane wkładki, a potem morze korekcji.
Coś nie halo zrobiłem?
tego nie wiem,
z moich doświadczeń z husarią wynika ze wachlowanie ustawieniami daje w końcu efekty,
po pierwszym dniu testów u mnie nie za bardzo byłem przekonany do husarii,
drugiego dnia systematycznie próbowałem na jednej piosence różne warianty ustawień i to dało dopiero efekty

malg

a próbowałeś z mniejszym gain -em

jacekkudla

hhhmm z ganem nei probowalem, moze to jest trop? narazie tylko ohm ami sie bawilismy z Piterskim...

jacekkudla

Cytat: vasa w Wrzesień 19, 2016, 22:24A jak gra :)

Pytasz o system czy Husarię ?:P

vasa

Cytat: jacekkudla w Wrzesień 19, 2016, 22:52Pytasz o system czy Husarię ?
Husaria w systemie, ciężko to rozdzielić :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacekkudla

Cytat: vasa w Wrzesień 19, 2016, 22:56Pytasz o system czy Husarię ?

Husaria w systemie, ciężko to rozdzielić :P

Pisaliśmy wyżej z Piterskim, akurat u mnie góra jest zbyt ostra, średnica nie zgrywa się z basem, na Audio research całość pasma jest spójna i bardziej muzykalna. Chociaż chwilami husaria fajną górą grała to jednak przy skrzypach już drażniła trochę ucho... no ale może jutro pokombinuje z nastawami...

malg

Cytat: jacekkudla w Wrzesień 19, 2016, 22:52
hhhmm z ganem nei probowalem, moze to jest trop? narazie tylko ohm ami sie bawilismy z Piterskim...
u mnie po zmniejszeniu gain- u zrobiło sie więcej detalu ale scena sie oddaliła minimalnie - z tego co pamiętam