Test słuchu.

Zaczęty przez rudy-102, Styczeń 02, 2016, 21:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Proponuję małą zabawę.
Wydajemy grube tysiące na drogi sprzęt. Jedni oczywiście więcej, inni mniej, każdy odpowiednio do swoich możliwości finansowych. Dajemy się "pokroić" za jakieś konkretne lampy, czy kable i mówimy o różnych słyszalnych niuansach.
Statystycznie zabawa w hifi zaczyna się po 40-stce. Właśnie wtedy zaczynamy lub też według teoretyków powinniśmy gorzej słyszeć.
Sprawdźmy to:


rudy-102

Teoretycznie:
21000 Hz słyszą osoby do 5 roku
18000 Hz słyszą osoby do 20 roku
15000 Hz słyszą osoby do 35 roku
12000 Hz słyszą osoby do 50 roku
9000 Hz słyszą osoby do 65 roku
5000 Hz słyszą osoby do 80 roku życia.

miniabyr

Ja zatrzymałem odtwarzanie na 17,777 Hz . to chyba niezły wynik.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Styczeń 02, 2016, 21:14
Ja zatrzymałem odtwarzanie na 17,777 Hz . to chyba niezły wynik.  8)
Super.
Ja testowałem się w nie całkiem idealnych warunkach - rodzina łaziła dookoła.
16333 Hz. :(
Pewnie jestem starszy :).

kawosz

Dobry jesteś  :D 13875 + bo ciężko zatrzymać . Ale mam marne słuchawki  ;) 45 lat to w normie

rudy-102


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Wychodzi na to że muszę uszy stuningować  ;D ::)

miniabyr

Ważne aby przy słuchaniu tych częstotliwosci  kożystać z zamknietych sluchawek  i koniecznie z "ciszą" pokoju w tle. Ma tez znaczenie glosność  z jaka  odtwarzamy ten sygnał.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Te testy z internetu nie odzwierciedlają tego jak na prawdę słyszymy. Z tym trzeba pójść do specjalisty. Ale pobawić się można.
Przy tym teście wychodzi mi okolice 18700 Hz.


rudy-102

Cytat: miniabyr w Styczeń 02, 2016, 21:32
Ważne aby przy słuchaniu tych częstotliwosci  kożystać z zamknietych sluchawek  i koniecznie z "ciszą" pokoju w tle. Ma tez znaczenie glosność  z jaka  odtwarzamy ten sygnał.
Spróbuję jeszcze raz jak wszyscy pójdą spać. Słuchawki zamknięte będę musiał córce podwędzić :)

miniabyr

 Ten "test" traktować trzeba poglądowo i nie napinać się.Tylko wizyta w pracowni audiologicznej i tam badanie da wlasciwy wynik.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Nikt się przecież nie napina.

WOY

Matko jedyna jaki ja już jestem głuchy.
13500

merlin1973

Cytat: WOY w Styczeń 02, 2016, 22:16Matko jedyna jaki ja już jestem głuchy.13500
14200 :( ale powtórze jak bedzie całkowita cisza w mieszkaniu.
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Lepiej nie mówić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

christo

13kHz z ogonkiem. Wiek: prawie 46. Idę się napić. :(
----
Edit.
Ale słuchawki mam otwarte! Może to przez to!
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Keef98

19 kHz. 17 lat.
Mam tylko ileś par półotwartych, bo w zamkniętych mi się uszy smażą, ale uciszyłam brata na chwilkę ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Styczeń 02, 2016, 23:25
19 kHz. 17 lat.
Mam tylko ileś par półotwartych, bo w zamkniętych mi się uszy smażą, ale uciszyłam brata na chwilkę ;)
Skutki cotygodniowych balang w klubach od 12 tego roku życia.
Zamiast regularnych 20 słyszy 19 [emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Mówię o pierwszym teście.
Wiem, że jestem głucha jak pień. ;)
A na balangi nie chodzę, jestem zbyt poważna, chyba...

rudy-102

Powtórzyłem na zamkniętych. Wychodzi w okolicach 16000.

vasa

Cytat: Keef98 w Styczeń 02, 2016, 23:42Mówię o pierwszym teście.
Zrobiłem na pchełkach od telefonu :(
I zostałem pochwalony :)
Very Good 8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Styczeń 03, 2016, 00:02
Cytat: Keef98 w Styczeń 02, 2016, 23:42Mówię o pierwszym teście.
Zrobiłem na pchełkach od telefonu :(
I zostałem pochwalony :)
Very Good 8)

Ja też, mnie wszyscy chwalą :P
Ile to jest very good?

GregWatson

Nie mam słuchawek i w zasadzie nigdy ich nie używałem, więc test na głośnikach (zwykłych komputerowych z Vobisu). Jeden jak i drugi test urywał mi się  w okolicach 17 kHz a jestem po 50-ce. Oba testy powtórzyłem trzykrotnie.
Nie wiem czy to jest prawidłowo ale słyszę jak lodówka chodzi w dalszym pomieszczeniu czy też zegar tyka w trzecim pokoju i zawsze na noc zamykam sobie drzwi bo mnie to wk...a.  :)

W każdym razie zabawa fajna. Bo pewnie real jest bardziej brutalniejszy.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Polecam posłuchać sobie tego testu na kolumnach w miejscu odsłuchowym i z takim poziomem głośności jak normalnie słuchacie. Efekt będzie nieco inny.