Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

#100
Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 09:11
Dziwne bo one wszystkie są testowane i mierzone u producenta.
Też się zacząłem zastanawiać czy oni ją testowali czy ta karteczka to tylko jest powielana.
Oglądałem tę wkładkę bo Darek mi ją pokazał, wyglądała bardzo apetycznie i nawet zerkaliśmy na igłę przez okular od mikroskopu.
Myślałem wczoraj wieczorem czy jej miernikiem nie sprawdzić przejścia na pinach ale nie wiem jak to jest rozwiązane i czy nie za duży prąd by poszedł na tę uzwojenia cewek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Marzec 20, 2016, 11:32
Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 09:11
Dziwne bo one wszystkie są testowane i mierzone u producenta.
Też się zacząłem zastanawiać czy oni ją testowali czy ta karteczka to tylko jest powielana.
Widziałem ją bo Darek mi ją pokazał wyglądała bardzo apetycznie i nawet zerkaliśmy na igłę przez okular od mikroskopu.
Myślałem wczoraj wieczorem czy jej miernikiem nie sprawdzić przejścia na pinach ale nie wiem jak to jest rozwiązane i czy nie za duży prąd by poszedł na tę uzwojenia cewek.



Reklamuj,nie ma co się pitolić.

vasa

Wkładki nie wolno dotykać miernikiem.
Wykazaliście sporą dozę rozsądku :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 10:35
;) . A jak z tą 103 jest bo wolę się jeszcze upewnić . Jak ją podłączysz pod przedwzmacniacz MM to chyba powinna grać cicho ? Uprzedzę pytania pożyczyłem też wzmacniacz MC RiAudio PH-1 . Pod nim też nie gra .
Możesz jeszcze spróbować podłączyć pod komputer z zainstalowanym programem Soundcard Scope (http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=956.0)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

Szok postanowiłem nią delikatnie potrząsnąć i podłączyć . I zagrała  :o Wkładka wstrząsowa :o kurtka nie wierzę co to jest czary jakieś .

elem

Spała, jet lag ją dopadł  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Ja bym trząsał dalej bo może znowu focha strzeli i co wówczas?
Trochę tego i trochę tamtego też.

kawosz

no możliwe spróbuje . Niech gra non stop zobaczymy  :o

pelot

      :o :o Coś musi być nie tak , skoro  przed wstrząsem nie dawała znaków życia . Miejmy jednak nadzieję że gdy ją zamontujesz i nie będzie wstrząsana to posłuży długo , ciesząc ucho . 8)

MAC

Mógł być jakiś przewodzący syf, który zwierał cośtam.

Albo sie wygrzała  ;D

miniabyr

No coś jest nie tak ! Ale z drugiej strony to potrząsaj jeszcze trochę, może zabrzmi jak Ortofon Windfield  albo coś lepszego.  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D chyba że leciała z międzylądowanie na saharze.

MAC

Jak mówię, że wkładka zaczyna grać po kilkunastu godzinach to nikt mi nie wierzy  ;)

miniabyr

No to teraz ci uwierzą i dodać  trzeba ,że przed pierwszym uzyciem trzeba wstrząsnąć ! ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

 ;D Juliusz napisał maila do Jukiego wczoraj że nie działa i teraz jestem w kropce  :o .
Minimalny nacisk jaki mi się udało ustawić na moim ramieniu to 2.6 czyli trochę większy od zalecanego . Na razie gra bez przedwzmacniacza MC na godzinie 15 . Pierwsze spostrzeżenia to że przybyło mi sporo basu w stosunku do Bronza .

pelot

Bo to bardzo dobra wkładka  za stosunkowo niewielkie pieniądze . Używali ją swego czasu w wielu radiofoniach  np. BBC.

MAC

kawosz, na pierwsze godziny nie ustawiaj więcej niż 2,2 - 2,3g.
Po 10 godzinach daj jej nominalne 2,5g i baw się dobrze.

pelot

#117
Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 16:14
;D Juliusz napisał maila do Jukiego wczoraj że nie działa i teraz jestem w kropce  :o .
Minimalny nacisk jaki mi się udało ustawić na moim ramieniu to 2.6 czyli trochę większy od zalecanego . Na razie gra bez przedwzmacniacza MC na godzinie 15 . Pierwsze spostrzeżenia to że przybyło mi sporo basu w stosunku do Bronza .


A więc niech  dopyta co jest przyczyną takiego zachowania, bo może gdyby coś jej się odwidziało , to trzeba kontynuować temat.

kawosz

Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 16:25kawosz, na pierwsze godziny nie ustawiaj więcej niż 2,2 - 2,3g.
Po 10 godzinach daj jej nominalne 2,5g i baw się dobrze.
Widocznie mam mniejszy ciężarek minimum jakie mi się udało osiągnąć to 2.6g :(

Piterski

Przyklej do ciężarka coś co zwiększy jego masę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Kawosz ale Ty ciężarkiem (pierścieniem) nie ustawiasz nacisku tylko równoważysz ramię, tak?
A/S i Q-D na zerze?
Po zrównoważeniu ramienia, ustawiasz nacisk czarnym pokrętłem, sprawdzasz na wadze ( u mnie skala tego czarnego do wagi cyfrowej ma się idealnie) a na samym końcu ustawiasz A/S i Q-D.

Pytam dla pewności.

W ogóle to pstryknij fotkę Twojej przeciwwagi bo to co piszesz to mi się dziwne wydaje.

kawosz

to ten pierścień jest regulowany  :o  ??? ja tylko tym czarnym zawsze kręciłem  :-[ To jak już trafo mi Niemiaszek przyśle to Cię odwiedzę z całym gramiakiem . To za skomplikowana maszyna dla mnie widocznie  :-[

MAC

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 18:59
to ten pierścień jest regulowany  :o  ??? ja tylko tym czarnym zawsze kręciłem  :-[



Musimy się koniecznie spotkać  :D

Oczywiście, że tak. Jest tylko dokręcony malutką śrubeczką. Poszukaj jej i wkrętakami zegarmistrzowskimi odkręć. Ustaw skalę na zero, A/S i Q-D tez na zero i pierścieniem zrównoważ ramię. Potem dokręć i dopiero czarnym ustawiasz nacisk.

Masz instrukcję czy Ci podesłać?

MAC

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 18:59To jak już trafo mi Niemiaszek przyśle to Cię odwiedzę z całym gramiakiem
Koniecznie!

Ramię jakby co ma też regulację wysokości (VTA)  ;)

kawosz

wysokości to wiem . Udało się osiągnąć 2.20 . Ale nie udało mi się jej zrównoważyć wcześniej . Trafo to na dniach  będzie stawiam pn , wt