wiertarko-wkrętarka

Zaczęty przez paul_67, Październik 03, 2018, 10:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67


jajacek1410

Cytat: paul_67 w Październik 07, 2018, 13:57Kto się śmiał, że chce w-wk polerować???
Nikt nie mówił, że się nie da. Tylko o ergonomii i wydajności pracy zapomnij. Deski też można rżnąć piłką do metalu, ale nie chodzi o to , by się zarżnąć samemu :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

paul_67

No i właśnie tak robię.Nie wyciągałem oscylatki do polerowania gałki :)

dino

Cytat: paul_67 w Październik 06, 2018, 07:36https://allegro.pl/zestaw-bitow-35szt-kaseta-bit-4932352068-milwaukee-i6628043541.html
O tych, jeden z klientów napisał krótko :"słaba jakość".Mam wiertła Milwaukee i są bardzo OK.Czy już wszystko zeszło na psy?

I miał rację.

McGyver

Przedwczoraj do Biedronki "rzucili" wkrętarki identyczne jak opisywana tutaj Bavaria, tylko że z pięciometrowym kablem, i rzecz jasna pod biedronkową marką "Niteo". Obmacałem. Cena 79.90, uważam że bardzo dobra. Tu są foty: https://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-niteo-tools-280w-i7612655293.html 
Tymczasem dokupiłem sobie taką małą, lekką i poręczną wkrętareczkę akumulatorową:









Trafiłem nówkę sztukę nigdy nieużywaną zapakowaną i zafoliowaną w super cenie 45zł.

axolotl

Hehehe ale paranoja. Dzisiaj odebralem nowke sztuke stanleya fme 142.

Zakupilem ja specjalnie pod moj stojak wiertarski oraz ze wzgledu na parametry.

http://www.stanleyworks.pl/products/detail/Produkty/ELEKTRONARZĘDZIA+/Wiertarki+/2-biegowa+wiertarka+udarowa%2C+850W+%28FME142K%29

Wywiercilem 2 dziurki i futerko wypadlo . Czy trafienie na dopracowany produkt graniczy z cudem?

paul_67

Wczoraj skręcałem Bavarią meble i wkrętarka przeżyła.Silne ustrojstwo :)

McGyver

W mojej kilkuletniej wkrętarce Black & Decker właśnie się sfajczył silnik. Dosłownie. Iskry i siwy dym. Doszło do tego przy wierceniu wiertłem 1,5mm!
Cholera jasna, a właśnie w ubegłym tygodniu kupiłem do niej dwa nowe akumulatory, bo poprzednie już straciły większość pojemności  :-\


Tymczasem Bavaria made in China śmiga bez zastrzeżeń od lat.

paul_67

Potrzebuję przedłużki elastycznej do bitów, ponieważ mam kilka śrub do wkręcenia w miejscach gdzie niczym nie mogę się dostać.Co macie i polecacie?

GregWatson

Od kilku lat używam Expert Modeco N-91-001 (tam jest taka przedłużka)

Trochę tego i trochę tamtego też.



rudy-102

Cytat: paul_67 w Październik 29, 2018, 21:09
https://allegro.pl/makita-przedluzka-elastyczna-bitow-300-mm-b-29094-i7077884498.html#aboutSeller
Coś takiego się sprawdzi?
Mam coś podobnego od DeWalt. Do miejsc trudno dostępnych jest to jak najbardziej odpowiednie narzędzie, ale przy kręceniu zwykłych śrub cholery można dostać. To nie jest stabilne. Jeśli jest to oryginalna Makita to bierz.

paul_67

Nie będę tym kręcił śrub normalnie dostępnych.Teraz tylko kwestia 200 czy 300 mm?

paul_67


paul_67

"Gęsia szyja" się sprawdziła.Miałem dylemat brać 200 czy 300 mm.Kupiłem dłuższą i to był dobry wybór.Wkręty dokręcone, żona nie marudzi :)

axolotl

Że tak zapytam. Poszukuje sprawdzonej, taniej wiertarki dwubiegowej do metalu z mozliwoscia montazu w uchwycie wiertarskim.

Ktos cos ma, chce sie pozbyc, ktos cos wie?

rudy-102

Cytat: paul_67 w Listopad 18, 2018, 16:02
"Gęsia szyja" się sprawdziła.Miałem dylemat brać 200 czy 300 mm.Kupiłem dłuższą i to był dobry wybór... żona nie marudzi :)
:o :o :o
;)

Kangie

#68
Wczoraj kupiłem wkrętarkę sieciową Makita TD 0101F. Przeznaczenie: dom, ogród, praca przy deskach podłogowych, dachach itp. Jest udar. Dziwne uczucie, bo do tej pory używałem wkrętarek bez udaru. Przewód mógłby być dłuższy. Ma tylko 2,5m długości. Bardzo mocna. 100Nm momentu obrotowego. Chwila nieuwagi i łeb wkręta wrzyna się w drewno jak w masło. Trochę żałuję, że nie kupiłem wkrętarki z regulowanym wysprzęgleniem. Delikatnych prac nie da rady tym ustrojstwem zrobić, chyba że ma ktoś wyczucie i odpuści spust w odpowiednim momencie. Może to kwestia wprawy i za jakiś czas wyczuję ją lepiej.

P.S. Od dobrych 13 lat mam wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Einhell Global AS-G-18. Mam nawet kartonik dołączany do walizki (skan w załączniku). Dość duża. Nawet mocna (18V). Jednak po 3-4 latach padły oba akumulatory, krótko trzymają. Nie zdecydowałem się na regenerację lub zakup nowych. Nie ma to jak sieciówka, gdy jest stały dostęp do gniazda elektrycznego.

gratefullde

Mam sprzęt (z serii pro) Makity i Hitachi. Tylko takie kupuję, mocne i precyzyjne. To sa rzeczy nie do zajechania. Moi pracownicy nie chcą niczego innego. Kiedyś kupowałem Black&Decker ale to porażka...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2019, 12:01Einhell Global AS-G-18
Einhell nie jest niestety dobry. To tania chińszczyzna. Kiedyś, dawno temu dostałem w prezencie ob mojego banku właśnie taką wkrętarkę. Używałem jej sporadycznie, ale mimo to po pół roku  padł akumulator. Nie mogłem reklamować bo prezent reklamowy :(
Później kupiłem sobie Boscha i było niby fajnie, ale dokładnie w tym czasie zacząłem remontować dom i maszynka była często w akcji. Po kilku tygodniach znowu padł akku. Zamówiłem nowego, który kosztował tyle co cała wkrętarka. Po mniej więcej dwóch miesiącach sprawność baterii spadła do pięciu śrubek. Vqurviłem się nielekko i kupiłem Makitę. Minęło dwanaście lat, a wkrętarka działa jak nowa. A nie ma u mnie lekko :)

Kangie

Akumulator w tej Makicie nadal dobry?

muda44

Od iluś tam lat używam SPARKY z NICA która w zestawie ma latarkę na te akumulatory .
Latarka używana jest cały czas i zawsze do końca rozładowuję aku zostawiając ja włączoną aż zgaśnie .

Kangie

P.S. Mam jeszcze młot z udarem pneumatycznym Einhell Bavaria 850, kupiony w 2006 r. za 169zł. Chodzi do dzisiaj. Opierdzielił setki otworów w żelbecie. Pożyczany ojcu, kolegom. Mogłem wtedy kupić niebieskiego Boscha, ale żałowałem 1000zł. Chińszczyzna, ale z tego jestem zadowolony.

rudy-102


Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2019, 16:42
Akumulator w tej Makicie nadal dobry?
Dobry. W komplecie były dwa. Jak jeden padnie to zmieniam a pusty idzie na ładowarkę i tak na zmianę. Na pewno pojemność trochę siadła tym bardziej, że są to akumulatory NiCd ale jakoś tego nie odczuwam. Po naładowaniu można spokojnie przez co najmniej sześć godzin wkręcać śruby.