Cło, VAT - USA itp.

Zaczęty przez moon, Listopad 30, 2017, 10:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

czesc

do jakiej kwoty ze Stanow nie sciagaja clo itp.? 150 euro? towar w pace to LP, kasety i koszulki
VAT do takich produktow doliczaja?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

nie znam przepisów,
jak kupiłem 20m beldena 9497 to naliczyli mi vat od kwoty okolo 400 zł

Z tego co słyszałem to:
  - naliczanie jest trochę uznaniowe, ze względu na to czy celnik sprawdzi ten przedmiot czy nie
  - jeśli przedmiot jest używany to można się wykłócać / odwoływać (info od znajomego, sam tego nie robiłem)



moon

czyli lepiej za duzej paczki nie robic, mam w koszyku kolo 180 dolarow, to juz VAT mi moga naliczyc

dzieki
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

można pewnie rozdzielic na 2-3 paczki ale wtedy koszt przesyłki sie zwiększy
trzeba to sobie przekalkulować

Mozna też (było gdzies o tym pisane, przy okazji zakupów u Jukiego), podać zaniżona wartość przesyłki
ale jak urzędnik sprawdzi trzeba mówic prawdę, więc jest ryzyko

moon

jak nawsadzam plyt 4-5kg, to pewnie daloby sie zalatwic nizsza wartosc, bo znam wlasciciela tej amerykanskiej wytworni, ale nie wiem czy i tak nie bedzie to podejrzane;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Jeśli będą mieć wątpliwości, to poproszą Cię o fakturę i dowód zapłaty z Paypal.  Oprócz cła i VAT doliczą Ci jeszcze kilka zł za obsługę papierów.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

wiem, rok temu z Japonii dziecku na gwiazdke kupowalem, nie dosc, ze nie przesylka nie zdazyla na czas, to jeszcze oclilili, owacili i na koniec uslyszalem te pare groszy za papiery, myslalem, ze pania w tym okienku rozszarpie;))))
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Wkładki od jukiego przechodzą bo to małe, lekkie paczkuszki. Do tego z zadeklarowaną niską wartością. Dla przeciętnego zjadacza chleba (a takim jest celnik) przez myśl nie przyjdzie, że takie gówienko może aż tyle kosztować. :) Dlatego z reguły są odrzucane na starcie przy wstępnej selekcji. Co innego kilkukilogramowa paczka. Taką raczej skontrolują. Uniknąć opłat możesz tylko wówczas gdy nadawca zaniży wartość przesyłki w deklaracji ale zrobi to z głową. Jak napisze wartość $10 albo gift - raczej nie przejdzie. Ale jak napisze np. $54 - w najgorszym razie zapłacisz vat od tych 54 dolarów. No chyba, że zażąda dowodu wpłaty. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

zdaje sobie sprawe, gosc po prostu ma w koncu deal z DHL i paczki od niego w okolicach 2kg wychodza ok 20 dolarow, przez kilka lat ceny byly zaporowe i nie warto bylo zamawiac, wiec wyglada, ze lepiej wciaz 3-4 lp w okolicach 2kg i miec swiety spokoj, ze przejdzie bez dodatkowych oplat, ale juz jak wsadze bluze z kapturem do tych plyt, moze byc roznie.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Kupiłem w Serbi, IC nadane EMS i przeszło bez problemu.
Przesyłka nadana jako prezent bez podania wartości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

w koncu zebralem sie do tego zamowienia, co ciekawe, wytwornia sle DHL do Polski, tyle, ze jak sie dowiedzialem, cla te paczki w Niemczech i jak idzie to do Polski,mowa o paczkach powyzej 4 funtow, to traktowane jest to jak przesylka z Niemiec i praktycznie zadnych cel nie ma wtedy, mam nadzieje, ze na mnie nie trafi;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Pytanie. Czy jeśli kupując na ebay'u do ceny doliczana jest opłata importowa, mogę zostać dodatkowo obciążony jakimiś kosztami przez polski UC? Poniżej przykład:
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC


moon

a to jest wysylane przez ten Ebay Global Shipping ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

I cło chyba. Więc do całości ok 26 % musisz doliczyć.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Bzdura. Ebay Global Shipping z góry nalicza cło i VAT, nic więcej się nie dopłaca przy odbiorze.

moon

Cytat: McGyver w Luty 14, 2018, 14:46Bzdura. Ebay Global Shipping z góry nalicza cło i VAT, nic więcej się nie dopłaca przy odbiorze.

o to wlasnie pytam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Cytat: gratefullde w Luty 14, 2018, 14:45I cło chyba. Więc do całości ok 26 % musisz doliczyć.
Nie. Cło płaci sprzedający bo ma taką możliwość i to zaznaczył aukcji. Na VAT nie ma bata :(

MAC

#20
Cytat: McGyver w Luty 14, 2018, 14:46
Bzdura. Ebay Global Shipping z góry nalicza cło i VAT, nic więcej się nie dopłaca przy odbiorze.
Nie masz racji. Płaciłem i nie było dyskusji.
Tzn, jeśli sprzedawcą jest firma i do przesyłki dołączona jest faktura to zapłacisz VAT na 100%.

McGyver

Cytat: masza w Luty 14, 2018, 14:48
Cytat: McGyver w Luty 14, 2018, 14:46
Bzdura. Ebay Global Shipping z góry nalicza cło i VAT, nic więcej się nie dopłaca przy odbiorze.
Nie masz racji. Płaciłem i nie było dyskusji.
To źle zrobiłeś że płaciłeś, bo zapłaciłeś dwa razy. Widać trafiłeś na jakiegoś nieuka, kołka który nie powinien zajmować stanowiska na którym pracuje. Trzeba było reklamować na ebaju, oni by już temu kołkowi podesłali stosowne dokumenty.
Ja bym złożył skargę na tego kołka do jego przełożonych. Kilka razy ciągnąłem różne rzeczy z USA przez global shipping, i nigdy nic nie płaciłem dodatkowo przy odbiorze. Tak to ma funkcjonować, a jak jakiś cymbał tego nie wie, to niech się douczy albo niech wyleci z roboty na zbity pysk.

MAC


McGyver

Nawet w takim wypadku nie powinieneś zapłacić, bo płacisz drugi raz. Trzeba było reklamować. Jakiś nieuk Ci naliczył drugi raz już pobrane opłaty, a Ty się dałeś na to nabrać.

MAC

Cytat: McGyver w Luty 14, 2018, 14:56a Ty się dałeś na to nabrać.
Nie dałem. Wisi mi to kalafiorem bo vat odliczyłem.