Wtyki głośnikowe

Zaczęty przez masza19, Grudzień 04, 2020, 21:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

Czy ktoś coś słyszał o takich bananach (koniecznie rodowane) tańszych od Furutecha (nerka) i WBT (dwie nerki).
Potrzebuje komplet 8 sztuk.


paul_67

Mam rozprężne WBT.Według mnie najlepsze, ale i tak ich nie widać :)

masza19

WBT kosztują ok 1k za 4 szt...  :o

paul_67

Już nie pamiętam ile dałem, ale miały ładne pudełeczko i złoty kluczyk :)

masza19


Bedford


masza19

Fajne.
Niestety zależy mi na kątowych.

Bedford


masza19

Paczaj a szukałem i nic nie znalazłem ślepota.

Dzięki!

paul_67

Myślicie,że one mają coś wspólnego z materiałami, o których piszą? No, ale Chińczyk potrafi zrobić 10-krotniej taniej i na tym jeszcze zarobić  ;)

Taniofil

Serio myślisz, że takie wtyki muszą kosztować tysiąc złotych żeby były ,,prawdziwe"?
W tych za tysiąc 90% ceny to audiofilski narzut.

paul_67

Na pewno nie, ale nie potrafię do końca zweryfikować z czego to jest zrobione.Pełno jest w necie opisów wtyków, które sprzedawane były jako miedziane, a okazały się mosiężne.Nie lubię jak kupując jedno dostaje co innego nawet za niedużą cenę.

Pboczek

Cytat: paul_67 w Grudzień 05, 2020, 09:38Nie lubię jak kupując jedno dostaje co innego nawet za niedużą cenę.

Święte słowa Paul.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Dla ścisłości, nie kierowałem się audiofilskością wtyków bo zachowałem w sobie jeszcze resztki zdrowego rozsądku i nie wierze w grające wtyki.
Zależało mi na kątowych ze względu na umiejscowienie gniazd głośnikowych we wzmacniaczu.

Pboczek

Ja również nie wierzę we wtyki za 1kz, tak samo jako Chińczykowi.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

To moja gama niewierzenia brzmienioweo jest znacznie szersza.
Ani w te za 1 zł ani w te za 1k zł. Ani chińskie, ani japońskie  ;D

paul_67

No tak, ale sprzęt za grube tysiące, a wtyki ch.wie co? Wiara wiarą, ale sumienie też trzeba mieć spokojne :)

masza19

Jak nie pomacasz to sie nie przekonasz. 50$ nie majątek. Najwyżej przykręcę druty bezpośrednio pod zaciski bez zbędnych przeszkadzajek  >:D

Za miesiąc sie przekonam  :)

paul_67

Cytat: masza w Grudzień 05, 2020, 12:13
Jak nie pomacasz to sie nie przekonasz. 50$ nie majątek. Najwyżej przykręcę druty bezpośrednio pod zaciski bez zbędnych przeszkadzajek  >:D
Fakt.Co by nie mówić na pewno jedna strona będzie zadowolona (sprzedawca), a może też nabywca?

masza19

Cytat: masza w Grudzień 05, 2020, 12:1350$ nie majątek.

Jeszcze myśl mnie taka naszła!
Te wszystkie Furutechy czy WBT powinny właśnie tyle kosztować. Za 8 sztuk!
Jeśli nie są zrobione ze złota, srebra czy innej platyny nie są więcej warte. Z niezłą przebitką!  :np:

masza19

Dopiero dzisiaj uplotłem Duelunda, oprawiłem w poniższe banany, wpiąłem i odpaliłem.
Tak, to jest ten drut, który pamiętam. Fantastycznie gra jako głośnikowy  ::)


paul_67

Kupiłem na Ali 8 sztuk wtyków bananowych rodowanych (nie podróbek WBT), ale prostych i gra to bardzo dobrze.Estetyka wykonania najwyższym poziomie.

paul_67

Po kilku godzinach odsłuchów mogę powiedzieć z całą stanowczością, że srebrne wtyki bananowe lepiej u mnie "grają" niż oryginały złocone WBT! Dźwięk bardziej otwarty i przestrzenny.Niesamowite!

masza19

Mi srebrne po prostu pasują pod kolor wzmacniacza   :D

krzysiow122

Masza, którego i jak uplotłeś duelunda na kabel głośnikowy? Jak to gra?
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2