Wykonania dziwne i najdziwniejsze oraz niewypały

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 02, 2016, 20:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

A tak mnie naszło bo czasem się niektórym wydaje że śpiewają cudnie a się trochę mylą.

Na początek "Dziwny jest ten świat"

http://youtu.be/X4b8DO-pGPw


i ten od 5:05 min

http://youtu.be/E-7y1q8EXLw
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Turecki mi sie bardziej podoba, przynajmniej na początku, potem to masakra
EdytGórn  to takie udziwnienie - nowoczesność,
   poszukiwanie tego czego jeszcze nie było w tym co już było i jest nie do poprawienia

oba nie dościgają mistrza nad mistrze - Czesia

Chyba powinno sie zakazać - transkrypcji niektórych utwórów
Niektórych nie da sie poprawić bo po prostu są mistrzowskie

na pewno my pamiętający Czesia,
jesetśmy nieobiektywni w ocenie, z tego właśnie względu,
ze pamietamy to na żywo i z winyla i z radia .......




gratefullde

Ja jestem nie obiektywny bo uważam Czesia za ryjadarłego i za nic nie mogę w nim artyzmu wyskubać. Bardziej do kto inni przemawiają. Jednak wiem, że ów Czesław ma wielu zwolenników a ja nic naprzeciw nim nie mam :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Cytat: gratefullde w Listopad 02, 2016, 20:33
Ja jestem nie obiektywny bo uważam Czesia za ryjadarłego i za nic nie mogę w nim artyzmu wyskubać. Bardziej do kto inni przemawiają. Jednak wiem, że ów Czesław ma wielu zwolenników a ja nic naprzeciw nim nie mam :D

I to jest własnie oznaka wielkości artysty,
Obok Czesia nie przechodzi się obojętnie - ma zwolenników i przeciwników -
obojętnych jest promil

malg

poza tym Czesio to nie tylko śpiew - ale i kompozycja

gratefullde

Cytat: malg w Listopad 02, 2016, 20:38ale i kompozycja

I tu się muszę zgodzić. Bo muzycznie mi się podoba ino jego śpiew, nie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Czerwony album - to majstersztyk (w/g mnie, ale chyba nie tylko)

GregWatson

Ja od dawna przyglądałem się mistrzowi bo go pamiętam jeszcze jak zaśpiewał "Wspomnienie" miałem wówczas parę latek i piosenka mi utkwiła bardzo w pamięci. Później było jeszcze lepiej (pierwsze płyty), natomiast do późniejszych płyt instrumentalno - tekstowych to już musiałem dorosnąć żeby je zrozumieć. Ale z pewnością jest to nietuzinkowa postać i długo jeszcze nie będziemy mieli kogoś kto wyprzedzał będzie swoje czasy tak jak on.
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Mój pierwszy kontakt z mistrzem to wznowienie płyty "Dziwny jest ten świat" jako złotej płyty w 1970 roku
Potem to już samo poszło, kolejne 2 albumy to pisenki. Dopiero "4" - czerowny ukazał  mistrza w innym kontekście
innego muzycznie.