Głośnik bezprzewodowy do 1tyś

Zaczęty przez Pat1234, Wrzesień 24, 2021, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pat1234

Hej Wam,

Szykałam na forum, może nieumiejętnie za co przepraszam jeżeli taki wątek był.

Poszukuje głośnika bezprzewodowego do 1tyś zł.
Przeglądałam różne oferty, ale może ktoś jeszcze mnie natchnie :)

Słyszałam głośniki Sonos, Harmon. 
Słucham naprawdę różnej muzyki. Od pianina po hip hop. Nie, hardkora czy ostrego roka bardzo żadko.

Jakie firmy polecacie jeszcze oprócz tych dwóch podanych przeze mnie.
Za Sonosem przemawia możliwość rozbudowy na późniejszym etapie.

Dziękuje

frywolny trucht

Mam taki, niestety kosztuje więcej. Ma możliwość dołączenia drugiego i wtedy jest stereo. Tak w ogóle to jest głośnik promieniujący dookólnie. Im głośniej, tym gra lepiej. Nie wygląda, a gra i wyraźnie i całkiem łomotać potrafi.

https://www.euro.com.pl/glosniki-przenosne/bose-soundlink-revolve-plus-ii-gy-gl-bt-bose.bhtml

Oraz w biurze dużo wiekszy Harman Kardon Onyx  ( chyba 4). Tym można kruszyć mury :)
Dwie membrany bierne, cztery głośniki.

https://www.youtube.com/watch?v=vQLJayiym94

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Patrzę, że teraz jest już wersja 7 i ona przekracza budżet, ale 6 jest poniżej tysiaka. Test 7 w bonusie :)

https://www.hfc.com.pl/test/4772,harman-kardon-onyx-studio-7.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Powiem ci jeszcze tak. Syncio ma jakiś najwyższy model Sony i to jest takie... no takie. To samo JBL, sprawdzałem gra... Słuchałem SONOS u śwagierki i było zimno. Nie mój system, nie moje ustawienia, nie grzebałem. Jak dla mnie ten Bose jest optymalny. Szczegółowy na górze, acz nie kruszy murów. Do kruszenia murów Harman Karton. Inne można pominąć, lub samodzielnie weryfikować.

Sądzę, że szedłbym w Bose. Wiem, że drogie, ale co odpierdala, to nie wierzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pat1234

Dzięki za wskazówki.
Nie jestem jakimś maniakiem ale jednak cenię sobie dobre dźwięki. Lubię słuchać głośno muzyki ale też żeby była jakość. Udam się do jakiegoś sklepu żeby przetestować ten Bose. Jeżeli chodzi o Harman mój brat ma Omni 10 i naprawdę podobało mi się jak gra. Sonos słyszałam w jakieś knajpie i też mi się spodobało jak grało. Zastanawia mnie ten system skanowania przestrzeni i dostosowanie grania do niej. Czy to jest kit czy hit ;)


vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2021, 02:17Sądzę, że szedłbym w Bose.
Rzadko się z Tobą zgadzam, ale tym razem popieram. Miałem do czynienia z głośniczkiem Bose i on naprawdę cuda robił ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pat1234

A jeszcze mam Panowie pytanie, jak przy słuchaniu klasyki, pianino, smyczki i te sprawy ;)


vasa

Cytat: Pat1234 w Październik 04, 2021, 20:16
A jeszcze mam Panowie pytanie, jak przy słuchaniu klasyki, pianino, smyczki i te sprawy ;)
Małe składy będą OK ale orkiestra symfoniczna już raczej nie będzie sobą [emoji853]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Październik 05, 2021, 08:58
Cytat: Pat1234 w Październik 04, 2021, 20:16
A jeszcze mam Panowie pytanie, jak przy słuchaniu klasyki, pianino, smyczki i te sprawy ;)
Małe składy będą OK ale orkiestra symfoniczna już raczej nie będzie sobą [emoji853]
Orkiestra mało kiedy jest sobą w warunkach domowych, a biorąc pod uwagę kompresję nagrań to czasem lepiej to wypadnie na takich głośniczku niż pełnym zestawie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pat1234

Gra u mnie głównie pianino. Czasami zdarza się z akompaniamentem orkiestry, smyczków.


DarthVader

Odświeżam temat:

Proponuję taki: DENON Home 150 Czarny Głośnik multiroom - niskie ceny i opinie w Media Expert
Zalety:
  • jak na tą cenę jakość IMHO lepiej niż w porządku.
  • świetna funkcjonalność: radio internetowe, dlna, tidal, spotify etc...
  • cena poniżej założeń
  • dwa takie można fajnie skonfigurować w mikro-stereo (wiem, używam)
  • aplikacja sterująca: bezpłatna na androida i iOSa, płatna na Windows i MacOSa (grosze)
  • może funkcjonować jako wyjście audio dla np. macbooków
  • może być używany jako aktywny monitor (wejście AUX)
  • łączność: ethernet lub wifi.
Wady:
  • nie stwierdziłem, używam dwa takie głośniczki sprzężone w stereo od lat kilku właśnie w zastosowaniach gabinetowych

Pozdrawiam, Vader