Lovely Cube Premium

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 12, 2018, 20:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: GregWatson w Sierpień 20, 2018, 13:36Po pierwszych odsłucham mam wrażenie, że sam  Lovely Cube Premium przyniósł więcej pożytku słuchawkom AKG K-240
A jaką one maja impedancje ? Bo jak to wersja studyjna to mogą mieć nawet 600 Ohm i wtedy trzeba dobrego wzmaka żeby je napędzić.

GregWatson

Właśnie 600 łomów.  :)     (AKG K-240 Monitor)
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: dino w Sierpień 20, 2018, 21:44mogą mieć nawet 600 Ohm i wtedy trzeba dobrego wzmaka żeby je napędzić.
Jak mają 600 ohm to tym łatwiej zrobić do nich słuchawkowy wzmacniacz lampowy, nawet taki wybitny.

GregWatson

Cytat: McGyver w Sierpień 20, 2018, 21:45Jak mają 600 ohm to tym łatwiej zrobić do nich słuchawkowy wzmacniacz lampowy, nawet taki wybitny.

Tylko skąd te nerki brać. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Sierpień 20, 2018, 21:47
Cytat: McGyver w Sierpień 20, 2018, 21:45Jak mają 600 ohm to tym łatwiej zrobić do nich słuchawkowy wzmacniacz lampowy, nawet taki wybitny.

Tylko skąd te nerki brać. :)

Toż nie mówię że kupić. Mówię że zrobić. Na to nie trzeba nerki sprzedawać. Powinno wystarczyć sprzedanie butelek ... z ostatniej pięciolatki  >:D

dino

Mc ma absolutna rację - przy 600 Ohm znakomicie sprawdzają się lampowe wzmacniacze OTL.
I nie dziw się, że na typowych wyjściach słuchawkowych słabo działały.
BTW - wiesz skąd się wzięła taka impedancja w słuchawkach studyjnych ? 

GregWatson

Nie mówię nie ale najpierw niech jeden projekt zrobię (Kondo KSL-M7 Line). A to moje początki w składaniu będą. Więc różne rzeczy mogą mi wyjść.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Sierpień 20, 2018, 22:09Więc różne rzeczy mogą mi wyjść.  :)

Żeby nie wyszło jak z tą emerytką z radomskiego łucznika - całe życie wynosiła części maszyn do szycia a jak składała w domu to wychodził kałasznikow.

GregWatson

Cytat: dino w Sierpień 20, 2018, 23:21Żeby nie wyszło jak z tą emerytką z radomskiego łucznika - całe życie wynosiła części maszyn do szycia a jak składała w domu to wychodził kałasznikow.

I tym stwierdzeniem mnie zdopingowałeś. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co prawda jeszcze nie próbowałem nic ale z tyłu Lovely Cube Premium wygląda tak jak poniżej czyli jedno urządzenie wchodzi a drugą parą wychodzi na wzmacniacz. Czy to wyjście na wzmacniacz nie jest czasem pasywne (bez korekcji) bo jaki byłby sens by przechodził przez korekcje samego wzmacniacza słuchawkowego i szedł na drugi wzmacniacz gdzie byłby dodatkowo modyfikowany. Jedynie co mam to mogę pokazać jak to wygląda w środku - może to coś wyjaśni. Ja jeszcze go nie rozkręcałem.

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Z tego zdjęcia ciężko stwierdzić jak jest podłączona druga para RCA. Jak rozkręcisz to Pls. zrób trochę lepsze. "Korekcji" tam raczej żadnej nie ma bo we wzmaku słuchawkowym nie jest potrzebna. Bedzie raczej pasywny podział sygnału i zależnie od stopnia wejściowego urządzenia podpiętego do drugiej pary może się coś dodatkowo dziać.  Czyli niedopasowanie impedancji lub co gorsze zrobi się dodatkowy filtr.

dino

Rudy o tym wspomniał - to może też być wyjście jeżeli wzmak chodzi jako pre.
Tak czy siak - bez zdjęć będzie ciężko.

GregWatson

Rozkręciłem pudełko żeby popatrzeć jaki tam wzmacniacz operacyjny siedzi. No i tak jak przypuszczałem wersja podstawowa (oryginalna) czyli OPA2134. Zapoznawszy się opisami modyfikacji jakie można z nim zrobić aby zagrał lepiej zakupiłem OP2228P i spróbuję jakąś modyfikację Majkela. Ponoć zagrała jeszcze lepiej niż przedstawione testy.
Przypomnę jedynie, że opisy testów były robione na wzmacniaczu AD8599.
Czekamy na przesyłkę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl

U mnie najlepiej zagral opa2604. I nie bylo problemu ze wzbudzaniem. Nakupilem miflexow kiedys jak glupi. ;))

GregWatson

Są na tyle tanie, że można poeksperymentować na swoje ucho - i to jest fajne. Być może na AD8599 też spróbuję ale zobaczę na ile zmieni się w torze po zamontowaniu OPA2228P.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Przyszedł OP2228P razem z podstawką. Fajny dzionek się jutro zapowiada. Posłuchamy i zobaczymy czy coś to wniosło.
Trochę tego i trochę tamtego też.

spalon

Na pewno coś wniesie tylko czy Tobie będzie to pasowało

spalon

Jak tak sobie pomyśle to teraz żałuję że się pozbyłem tego wzmacniacza słuchawkowego, nawet go nie dobrze nie posłuchałem

axolotl

A jak dla mnie to taka zonglerka opampami wnosi tyle, ze ciezko jest sie zdecydowac na ten jeden.
U mnie praktycznie ten wzmak byl caly czas otwarty bo non stop je zmienialem .
Nie moglem sie zdecydowac na ten jeden.

Prawde mowiac to jakbym mial teraz wybierac wzmaka to zainteresowalbym sie forum608 Piotra,
Bardziej mi przypasowal. Tam bylo bajeczne granie  ......

GregWatson

No i wymieniony z podstawowego OPA2134 na OP2228P wg modyfikacji Majkela w opisach wyszedł jeszcze lepiej niż AD8599 czyli wg tego na podstawie którego został zrobiony tak pozytywny opis testów. To jest nówka więc trochę czasu trza zanim się wpasuje w układ.  Posłuchamy - zobaczymy.

Co do wzmaka forum608 Piotra też kiedyś miałem chrapkę, nawet jakiś namierzyłem ale jak zobaczyłem skrzynkę pięć razy większą od tego co jest w środku to jakoś mi się odechciało. Może gdybym najpierw posłuchał to inaczej bym spojrzał na taką konstrukcję. Ale prawdą jest że ma wiele pozytywnych opinii. Może kiedyś się uda zrobić spotkanie nasłuchowców.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i po wymianie OPA na OP2228P słychać różnicę na plus. Szczególnie jak trafi się na płytę która wybitnie pasuje na słuchanie przez słuchawki. Tu mała dygresja - jak lepiej słychać smaczki to też lepiej słychać trzaski płyty. No coś za coś.  :)  Ale jest fajnie może z czasem coś jeszcze w nim pogrzebie jak się przyzwyczaję do tego dźwięku. Nie za szybko bo g...no z tego rozróżnię.  :)  Fajnie słychać chórki, klawisze fortepianu i wolniejsze utwory - wówczas wszystko słuchać detalicznie w rozbiciu na nutki. Jak na początek to nawet fajnie, że go trafiłem. Łatwy w obsłudze ze sporą możliwością wyborów. Polecam innym tym bardziej że ze sprzedażą raczej nie ma problemów gdyby coś nie zagrało.
Trochę tego i trochę tamtego też.

uncle-benz

witam ,
zaciekawiła mnie tu świeża dyskusja  o  wzmacniaczu słuchawkowym
a ze w ciągła mnie materia słuchania muzyki  przez słuchawki w dobrej jakości
zaczęła  się moją przygodę: zacząłem z  układem  TDA7233
następnie  :  SMSL sApII PRO TPA6120A2
w miedzy czasie  polepiłem sobie  z raspberry + DAC  odtwarzacza na Volumio
do czasu budowy DAC'a  odsłuch odbywał się na  sony Z2 z aplikacją "Jet Audio Plus )
moje pytanie  czy  budowa nowego wzmacniacza na bazie Lehmana ( Lovely Cube )  da mi krok do przodu  dźwiękowo ?
rozważam  zakup  modułu clona Lehmana  w chinach
na co trzeba uwazać przy zakupie takiego modułu , czy raczej nie ma róznicy miedzy SMSL sApII PRO TPA6120A2

pozdrawiam
Yamaha RX-V1900 - I.Q ted 5 - I.Q ted 2 (rear) - I.Q ted center  - Multimediaplayer Diy Raspberry Pi3/Libreelec -  DAC Player Diy / Raspberry Pi3/ Volumio2 -  NAS Server/Intel Atom/Openmediavault - Nixie Tube Vu Meter/NI13

rudy-102

Nie znam klona Lehmana. Słyszałem tylko oryginał i mam w domu smsl`a. Różnica jest kolosalna. Niektórzy twierdzą, że klona da się tak zrobić żeby grał nawet lepiej niż oryginał.
Tylko nie z tego co dostaniesz w paczce.

spalon

Miałem te dwa wzmacniacze słuchawkowe i moim zdaniem Lovely Cube był lepszy  SMSL sApII