Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: gratefullde w Grudzień 19, 2015, 11:32
Zaczynam czuć się jak wyrzutek  :o 8)
Założymy klup wyrzutków :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

#128
To może zróbmy jakiś ranking tych 2 śladów . Można było by to podzielić też jakoś na ceny .
Ja się nie znam .
Jak w takim rankingu wygląda TEAC lub TANDBERG



MAC

Każdy tak łatwo można skalibrować?


bubusia

B. podobal mi sie Revox w w hotelu Tulip, b ladne brzmienie, czy ten Otari to podobna klasa?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Na to pytanie to niech lepiej pmcomp sie wypowie bo chyba ma/miał jedno i drugie urządzenie.

Nie wiem jaki tam był Revox.
Jeśli 99 to wg mnie ta sama półka co ten Otari ale jeśli tam grał Studer 807 czy 810 to już podobno wyższa szkoła jazdy.


pmcomp

Cytat: kawosz w Grudzień 19, 2015, 16:00
To może zróbmy jakiś ranking tych 2 śladów . Można było by to podzielić też jakoś na ceny .
Ja się nie znam .
Jak w takim rankingu wygląda TEAC lub TANDBERG



Słabo. To magnetofony amatorskie. Tak jak Pioneer, SONY, Akai itp.

Pozdro

pmcomp

#135

Cytat: masza w Grudzień 19, 2015, 16:04
Każdy tak łatwo można skalibrować?



Prawie. Tylko w niektórych trzeba rozebrac pół magnetofonu ;).

Pozdro

pmcomp

Cytat: bubusia w Grudzień 19, 2015, 16:21
B. podobal mi sie Revox w w hotelu Tulip, b ladne brzmienie, czy ten Otari to podobna klasa?

Nie wiem który Revox grał w Tulipie bo tam nie dotarłem.

Z dwóch, o których wspomniałem dźwiek z Otari MX-50 bardziej mi sie podoba. Jest bardziej muzykalny. Revox PR99 jest bardziej analityczny, ma mniej wypełnienia.

Podobno Otari 5050 to bardzo dobra maszyna. Nie miałem. Trudno wyrwać w dobrym stanie. Jest mnóstwo złomów z USA. Kiedyś każda rozgłosnia radiowa o zasiegu 2 km tam takie miała ;).

Pozdro

pmcomp

Cytat: kawosz w Grudzień 19, 2015, 16:00
To może zróbmy jakiś ranking tych 2 śladów . Można było by to podzielić też jakoś na ceny .
Ja się nie znam .
Jak w takim rankingu wygląda TEAC lub TANDBERG



Już taki chyba kiedys popełniłem. Nawet na tym forum. Poszukaj.

Pozdro

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 19, 2015, 15:43
Takim wielkości pralki?

Cytat: gratefullde w Grudzień 19, 2015, 11:32
Zaczynam czuć się jak wyrzutek  :o 8)

Nic nie chciałem mówić  ;D

Pralkę Otari mam tylko ja  :-* 8)

Pozdro

frywolny trucht

Tak patrzę, że wszystkie Otari na jebaju trzeba ciągać z USA. Pralkę tachałeś zza Oceanu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 19, 2015, 16:53
Tak patrzę, że wszystkie Otari na jebaju trzeba ciągać z USA. Pralkę tachałeś zza Oceanu?

Nie, ze Słowacji :).
Ja polecam kupować magnetofony od Petera z Bratysławy. Po przeglądzie, odnowieniu i z gwarancją.

Pozdro

bubusia

Cytat: pmcomp w Grudzień 19, 2015, 16:45
Cytat: bubusia w Grudzień 19, 2015, 16:21
B. podobal mi sie Revox w w hotelu Tulip, b ladne brzmienie, czy ten Otari to podobna klasa?

Dzieki za odp. Widze, ze jednak trzeba troche doswiadczenia w temacie miec(jak ze wszystkim), i wskakiwanie na tak wysoki pulap moze byc ryzykowne. Jest jeszcze kwestia, czy sie bedzie chcialo nagrywac, chociaz chyba mozna kupic gotowce?

Nie wiem który Revox grał w Tulipie bo tam nie dotarłem.

Z dwóch, o których wspomniałem dźwiek z Otari MX-50 bardziej mi sie podoba. Jest bardziej muzykalny. Revox PR99 jest bardziej analityczny, ma mniej wypełnienia.

Podobno Otari 5050 to bardzo dobra maszyna. Nie miałem. Trudno wyrwać w dobrym stanie. Jest mnóstwo złomów z USA. Kiedyś każda rozgłosnia radiowa o zasiegu 2 km tam takie miała ;).

Pozdro
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Cytat: pmcomp w Grudzień 19, 2015, 16:55Ja polecam kupować magnetofony od Petera z Bratysławy.
A możesz (jesli masz z nim kontakt) spytać się czy ma 5050?

pmcomp

Cytat: masza w Grudzień 19, 2015, 16:58
Cytat: pmcomp w Grudzień 19, 2015, 16:55Ja polecam kupować magnetofony od Petera z Bratysławy.
A możesz (jesli masz z nim kontakt) spytać się czy ma 5050?


Nie ma. Ale wiem, że ma ciągle Telefunkena 15A. I zapewne jakiegoś Studera A80. Ostatnio sprzedał A80 z preampami i wskaźnikami VU. Za 4.000 EUR. Poszedł poza licytacją w ciągu jednej doby.

Poza tym Ty pamiętaj, przyplanowanej ilosci tasm potrzebujesz magnetofonu gdzie wejdzie bobinka 12". Inaczej zbankrutujesz na szpule. Więc zbyt dużego wyboru nie masz. Zero Otari, co najwyżej MTR-12. Poza tym ew. Studer 807 MkII, 810, A80 czy wspomniany Telefunken. I kuniec :(.

Pozdro

frywolny trucht

Audio Show 2014:



Audio Video Show 2015:



REVOX PR99


p.s. Nie znalazłem żadnych wybieraków Fostexa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Jest gdzieś wywiad z Grobel'em. Wszyscy byliśmy zafascynowani dźwiękiem ze szpulaka na AS. Okazuje się, że to CD przegrane grało z taśmy. Oczywiście nic to nie zmienia, że dźwięk był zamaszysty i muzycznie emocjonalny. Piękny.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: pmcomp w Grudzień 19, 2015, 17:15Zero Otari,

No kiedy juz jest :)
Spoko, nie zamierzam mieć 3000 swoich CD na taśmach.
100 dobrych pozycji mi wystarczy. "Damy radę" ;)

miniabyr

A wracając do tego co pisał Pmcomp i jego polecanych szpulaków,to ten Telefunken to kozak ,ale ma swoją specyfike . Po pierwsze to monstrum, po drugie Peter sprzedaje go bez preampów  ,po trzecie aby na nim słuchać trzeba odwrócić taśmę ,bo głowice ustawione są odwrotnie jak w większosci szpulaków. Są jak w kaseciaku od spodu. Bardzo się na ten magnetofon ślinię. Zobaczymy,pożyjemy . ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Czytam Was ale chyba jednak nie ocipieję :)
Chyba szkoda (a może dobrze), że u Pawła nie natknąłem się na szpulaka. Bo jak by się okazało, że Zontek klęka przed śpulkiem to miał bym dylemata. A tak tylko to co piszecie przyjmuje albo nie :)
Mamy konflikt rodzinny bo żonie się podoba. Mnie też. Jednak opory mam jakieś. Zaniedbam vinyl. Na bank. A ja lubię vinyl.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Te vinyl i taśma to dwa światy -oba przyjemne. I tego trzeba się trzymać ,ma być przyjemnie i już.  8) Bez przegięć. ..................ale szkoda,że kiedy byliscie u mnie to Revox było u Ondreja.Już was widzę jak wam ślinka cieknie......... :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !