Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Czarnym do dołu  ;D

Ok, mam wysokie tony  :D
Ja gupia ci......pa podłączyłem grata do drugiego wyjścia z DACa AN i nie zauważyłem, że na tym drugim wyjściu miałem włączoną De-emphasis  ;D

Już jest OK

vasa

A co to za tfór ten deemphasis?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nie mam pojęcia. W instrukcji AN jest to lakonicznie opisane w pół zdania z konkluzję, że nie zalecają używać  :D

MAC

Słucham nagranego Evansa z taśmy

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Z taśmy powstałeś w taśmę powrocisz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Na pewno dynamika jest większa z taśmy niż prosto z cyfry.
Skubaniec bardzo ale to baaardzo wiernie nagrywa.

Spektakularnych różnic brzmieniowych nie ma ale przez tą większą dynamikę nagrania lepiej się słucha z taśmy.

Posłuchałbym z przyjemnością tej sławnej pramatki  :)

frywolny trucht

Ja bym ci nie pożyczył :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#358
Ale, że suka?  ;D

Teraz próbuję nagrywać na 19cm/s


frywolny trucht

Rozgryzłeś do czego służy CUE, ATT czy Pitch cont? Też to mam, ale może nie będę zmuszony tego rozszyfrowywać?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

CUE to chyba przewijanie z podsłuchem, ATT to coś z mikrofonem i jakimiś decybelami dodatkowymi  ;D
Pitch to ręczna regulacja odchyłek przesuwu taśmy.

frywolny trucht

Czy u ciebie też potencjometr przy PHONES zwiększa-zmniejsza poziom wyjściowy  i możesz w ten sposób regulować głośność tego co słyszysz na kolumnach? W sumie nie wiem po co tak wymyślili. No po co?

Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 19:56Pitch to ręczna regulacja odchyłek przesuwu taśmy

O! Na mądrzejszego trafiłem. A w jakiej intencji ta funkcja?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 19:49Teraz próbuję nagrywać na 19cm/s

Ki uj....?  :o
Dlaczego bardziej mi się podoba nagrywane na 19cm? Dźwięk jest o wiele bardziej organiczny niż z cyfry. Bardzo "o wiele".
Przy 38cm jest sterylny, techniczny jak z CD a przy 19cm to jest to co słyszałem u miniaka na dziaduniu  :o :o :o

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Marzec 22, 2016, 19:56PHONES zwiększa-zmniejsza poziom wyjściowy  i możesz w ten sposób regulować głośność tego co słyszysz na kolumnach? W sumie nie wiem po co tak wymyślili. No po co?

Może dlatego, że gniazdo Phones to wyjście na słuchawki, więc logicznym jest, że ma regulowany poziom wyjścia.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 22, 2016, 19:56A w jakiej intencji ta funkcja?

Pewnie jak masz taśmę nagraną na innym magnetofonie, który nie trzymał obrotów jak Twój. To sobie wyrównasz.

Cytat: frywolny trucht w Marzec 22, 2016, 19:56Czy u ciebie też potencjometr przy PHONES zwiększa-zmniejsza poziom wyjściowy

Nie. Do regulacji wyjścia mam osobną gałę z możliwością regulacji balansu.

Tu są opisane wszystkie guziory

http://www.angelfire.com/electronic2/vintagetx/Tascam32.html

frywolny trucht

#365
Jasne. W Teac-u też prawe duże pokrętło służy do poziomu wyjściowego. Pytanie jednak dlaczego ten poziom nie jest stały jak np wychodzi z CD? Trochę to komplikuje kwestie nagrywania.  W Akai zaś wymyślili, że potencjometr słuchawek ustawia też poziom wyjściowy sygnału opuszczającego magnetofon.

Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 19:59Przy 38cm jest sterylny

Jeszcze nie próbowałem, a na 19 nagrywa bardzo miło. Młody sobie dogrywa szpulę zaczętą na Akaju :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 22, 2016, 20:07
Jasne. W Teac-u też prawe duże pokrętło służy do poziomu wyjściowego. Pytanie jednak dlaczego ten poziom nie jest stały jak np wychodzi z CD? Trochę to komplikuje kwestie nagrywania.  W zaś Akai wymyślili, że potencjometr słuchawek ustawia też poziom wyjściowy sygnału opuszczającego magnetofon.

Mi line output nie reaguje na kręcenie potkiem od słuchawek.
Większość CD ma dwa wyjścia. Jedno zafixowane a drugie regulowane.
Jaki cudem przeszkadza Tobie to w nagrywaniu?

MAC

Ty mi powiedz czy masz podobne odczucie jeśli chodzi o prędkość nagrywania?
Bo ja jestem bardzo mile zaskoczony. Zajebista oszczędność serpentyn przy okazji  :)

frywolny trucht

Bo młody sobie wykoncypował, żeby ustawić OUT na maksa i w ten sposób sobie rekompensuje to, że mu się cicho nagrywa. Wiesz jak np z tunerem satelitarnym. Jakoś tak tam na wyjściu cicho, a  na wzmaku godzina 12, żeby było coś słychać.

Jutro się pobawię 38. Zdam relację.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 19:59
Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 19:49Teraz próbuję nagrywać na 19cm/s

Ki uj....?  :o
Dlaczego bardziej mi się podoba nagrywane na 19cm? Dźwięk jest o wiele bardziej organiczny niż z cyfry. Bardzo "o wiele".
Przy 38cm jest sterylny, techniczny jak z CD a przy 19cm to jest to co słyszałem u miniaka na dziaduniu  :o :o :o
Bo nie zawsze 38 brzmi fajniej od 19 . W większości 38 ma lepsze parametry ,ale 19 ma tez swoje zalety . To było bardzo często spotykane przy nagrywaniu wielosladowym ,gdzie niektóre gatunki muzyki  brzmiały lepiej na 19 cm/s  niż 38 cm/s . Ale Amerykanie potrafili z tego korzystać odpowiednio wysterowując  sygnał .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ktoś mi wytłumaczy co na Tascamie na plecach robi gigantyczny napis SHURE?

frywolny trucht

Z innych dziwnostek. Chyba głowica 4 ścieżkowa była długo nieużywana. Na początku grała cicho, jak z dupy purki. Właściwie miałem to zignorować- tak widać ma być, a idzie o dwie ścieżki, ale zostawiłem dziada na kilkanaście minut, ktoś mnie zagadał, wracam i gra :) Ale gra gorzej niż grał Akai. Dam mu jeszcze trochę czasu, choć przecież głowice mogą być w nieco innej pozycji i nigdy nie zagra. Różnicę robi dopiero nagranie już na funkcji dwuśladu. Ale z drugiej strony AKAI GX 620 to prosta maszyna, maksimum czterościeżkowców leży zdecydowanie wyżej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Głupawe strasznie jest, że przy odtwarzaniu wycieraczki nie pokazują rzeczywistego poziomu zapisu tylko poziom wyjściowy nastawiony gałą.
Czyli, żeby wyrównać poziom z CD, gałę w gracie muszę nastawić na poziom 8. I przy odtwarzaniu wycieraczki nie schodzą z czerwonego pola  :-\

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 20:31Głupawe strasznie jest, że przy odtwarzaniu wycieraczki nie pokazują rzeczywistego poziomu zapisu tylko poziom wyjściowy nastawiony gałą.
Czyli, żeby wyrównać poziom z CD, gałę w gracie muszę nastawić na poziom 8. I przy odtwarzaniu wycieraczki nie schodzą z czerwonego pola 

Dokładnie tak mam. Tutaj Akai było mądrzejsze.




Cytat: masza w Marzec 22, 2016, 20:22
Ktoś mi wytłumaczy co na Tascamie na plecach robi gigantyczny napis SHURE?


Gdzie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#374
A nie macie regulacji przed taśmą i po taśmie ? że Wam takie przestery wychodzą ?
Takim testem można równo ustawić kanały .
https://www.youtube.com/watch?v=dvqbq_0jZ_U
Można oczywiście zgrać sobie na płytę sygnał będzie bardziej audiofilsko  ;)