Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Marzec 22, 2016, 21:24Dzień dobry!
Czy zastałem taśmę do żarcia?
Ładny kotek, ale lepiej gdyby taśma go nie interesowała :)

miniabyr

Ważne ! Nie kładźcie na kolumnie ani w jej pobliżu taśm!!!!Mamy taki odruch z płytami winylowymi ,że kładziemy je na kolumnie bo wygodnie . Tego nie róbcie ze szpulami! Kasowanko ,kasowanko.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

#402
Chyba się z nim dogadałem  8)
Odwdzięcza się bardzo miłym graniem  :-*

Metalowa śpule i NABy nie doszły. Poczta kufa Polska  >:( Od dwóch lat z tej instytucji nie korzystam.
Przesyłka kurierska kosztuje 16 zł a poczta ponad 20 i daje doopy za każdym razem.

paul_67

Pięknie to panie wygląda.Jakoś łyso było bez tego Tascama :)

MAC

:)
Górna półka jest analogowa, środkowa lampowa, dolna cyfrowa.
No i podłoga też jest lampowa :)

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 23, 2016, 17:11Poczta kufa Polska

Przy winylach się chyba sprawdza. Dotąd nikt się nie skarżył, że coś połamane przyszło. Naklejka "ostrożnie" jednak u nich działa, a nie raz widziałem jak kurierzy rzucają pakami z naklejką  kieliszka. Jeden dzień w tę czy tamtą- jeszcze nie dramat, choć rzeczywiście zlecając im paczkę 24 podpisuję umowę na dostarczenie jej za 24 godziny. Szczególnie, że wysyłałem przed południem, mieli jeszcze pół dnia.

Normalnie postawiłbym tak samo szpulaka, tylko TV za nisko powiesiłem :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Nie ma problemu. Jak widać mam co kręcić  :)

Ja śpulaka przewidziałem wieszając tak wysoko TV jakieś...?? no chyba ze 12 lat ago  :D

miniabyr

Maciek ten element do ciecia taśmy nazywa się Aluminum Splicing Block for 1/4"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Dzięks Paweł.
Lecę szukać.


miniabyr

Ha ha fantastyczne ,ale gadżet  ;D ;D ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Takie z Revoxa znalazłem.
Rozumiem, że to tnie pod kątem 45st tą dźwigienką a dodatkowo skalpelem można pod kątem prostym?




frywolny trucht

A rozbiegówki skąd Państwo biorą?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: masza w Marzec 23, 2016, 19:42
Takie z Revoxa znalazłem.
Rozumiem, że to tnie pod kątem 45st tą dźwigienką a dodatkowo skalpelem można pod kątem prostym?




O taki to sam bym chciał mieć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Marzec 23, 2016, 19:42
A rozbiegówki skąd Państwo biorą?
Ja dostałem za dobre sprawowanie od jednego takiego.-) Pozostaje zakup na ebay.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Jak się to zwie po angielskiemu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 23, 2016, 19:45Pozostaje zakup na ebay.

Rozbiegówki są na allegrze po 5zł za 10m

MAC


wojtek41

Mam takiego cusia. Tylko dawno nie używałem...Chyba z jakimś szpulakiem Teaca, w komplecie kupiłem.


kawosz

#419
Super ten bloczek jest . Mam go w magnetofonie . Ciekawe tylko ile noże wytrzymają . Mój na razie tnie . Dla Warszawiaków . W Nomosie mają rozbiegówki i sprzedają na metry . 1metr 1zł
Do podklejania rozbiegówki można użyć zwyklej taśmy do papieru . Ja tak kleiłem z rok zanim zakupiłem taśmę basfa i się trzymają :)

MAC

Ile się typowo tej rozbiegówki dokleja?

kawosz

Ja naklejam na oko   :) tak żeby wygodnie było nawijać zaraz zmierzę . Pierwsza z brzegu 130 cm . Pewnie metr by wystarczyło ale to takie tanie to nie mierze :) . No ale lepiej trochę więcej jak się mieści na szpuli . Zawsze można później skrócić jak się końcówki zniszczą

kawosz

#422
A jeszcze jeden cwancyk sprzedam . Ondrej mi to podpowiedział . Nagrywając na dwuśladzie słuchamy tylko w jedną stronę a przechowywanie taśmy też jest ważne . Można po każdym odsłuchaniu przewinąć do początku ale wiadomo że taśma nie nawinie się tak równo jak przy odtwarzaniu . Ondrej mi podpowiedział żeby przewijać do początku przed odsłuchem a przechowywać taka niby odsłuchaną . Macie wtedy super nawiniętą taśmę i nie dostaje powietrza a co za tym idzie przedłużacie jej życie ;D . Wtedy trzeba wklejać rozbiegówkę z dwóch stron ale to taniocha przecież :) . Rada zwłaszcza dla posiadaczy Dziadka ;D

MAC

Całkiem niegłupi pomysł  :)

gratefullde

Gramofon przy tym to pikuś ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9