Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: Bedford w Luty 13, 2020, 22:53Kleiłeś silikonowe oringi o grubości 2mm?  Można wiedzieć czym konkretnie.
Nawet 2,5 i 3 mm.Już nie mam tego kleju, ale jeśli się nie mylę to był Elastosil.

Bedford

Cytat: paul_67 w Luty 14, 2020, 16:32
Cytat: Bedford w Luty 13, 2020, 22:53Kleiłeś silikonowe oringi o grubości 2mm?  Można wiedzieć czym konkretnie.
Nawet 2,5 i 3 mm.Już nie mam tego kleju, ale jeśli się nie mylę to był Elastosil.
Elastosil to chyba raczej do większych powierzchni silikonowych. Ale nawet gdyby - to mało sensowne jest stosowanie tak drogiego kleju[60-80zł najmniejsze opakowanie] do sklejenia kilku pasków.

paul_67

Są jeszcze inne kleje (tańsze) do tego celu służące :) Przeszukaj internet.
ELASTOSIL E 43 stosowany jest do klejenia gumy silikonowej do innych podłoży oraz elementów poddanych wibracjom lub wysokim temperaturom (do 180oC). Służy również do łączenia sznurów i profili silikonowych.
Cena ok 44 zł.

paul_67

Cytat: Bedford w Luty 14, 2020, 17:35Ale nawet gdyby - to mało sensowne
Cena oringu i kleju (którego wystarczy na sklejenie kilkudziesięciu pasków) jest jak najbardziej OK w porównaniu do  5dych za oryginalny, ale rób jak uważasz.Tobie to nie musi przecież odpowiadać.

Bedford

Cytat: paul_67 w Luty 14, 2020, 18:24
Cytat: Bedford w Luty 14, 2020, 17:35Ale nawet gdyby - to mało sensowne
Cena oringu i kleju (którego wystarczy na sklejenie kilkudziesięciu pasków) jest jak najbardziej OK w porównaniu do  5dych za oryginalny, ale rób jak uważasz.Tobie to nie musi przecież odpowiadać.
Jeżeli zamierzasz skleić od razu kilkadziesiąt pasków to OK. Ale jeżeli tylko kilka to już chyba nie. Ale w każdym razie daj znać jak już coś skleisz , jak to się sprawdza w użytkowaniu.

moon

a propos paska, jakiej dlugosci powinien byc? niedawno wlozylem nowy, bo porownalem z tym na gramofonie i ten wygladal na rozciagniety. A teraz obroty mi mocno lataja w kazda strone i nie wiem, czy pasek jednak byl juz uzywany, czy powinene nabyc nowy czy problem lezy gdzie indzej?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Może problem leży w naciągu paska, może być zbyt duży lub zbyt mały.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

wiem, probowalem kilku wariantow, dlatego pytam o dlugosc, by miec pewnosc, ze dalem nieuzywany:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Luty 15, 2020, 12:12dlatego pytam o dlugosc
Okolice 1000 mm po obwodzie.

Therion

A moze dowiedzcie się po ile są paski do Transka? Wydaje się być nie do zabicia. Długość wg mnie podobna.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


daria

Powiedzcie, używacie przewodu od Pana Andrzeja, czy raczej od razu zmienialiście na lepszy?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

andrzej analogowy

Właśnie z ogromnym przytupem wchodzę na rynek niemiecki a za chwilę do beneluksu.Poważne zamówienia i poważne pieniądze/do wydania i do zarobienia.Czasem nie mam już siły i czuję się staro,ale uśmiech wniuczki  bardzo motywuje jeszcze rok-dwa i trzeba będzie szukać kupca na patent......Pozdrawiam Was serdecznie moi sympatycy.Bez Waszego krytycznego spojrzenia nie było by tego sukcesu...

rudy-102


andrzej analogowy

Recenzja-podobno bardzo przychylna ukazała się w image hi fi magazine.Próbuję  coś od braci niemców zrozumiec

Piterski

Brawo panie Andrzeju, trzymam kciuki  :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Panie Andrzeju, trzymamy kciuki. Ad Fontes obroni się sam swym brzmieniem, jestem pewien. Pozdrawiam serdecznie i idę zmienić płytę  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Cytat: andrzej analogowy w Czerwiec 11, 2020, 22:44
Recenzja-podobno bardzo przychylna ukazała się w image hi fi magazine.Próbuję  coś od braci niemców zrozumiec

A czy można prosić linka do tej recenzji?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Super. Brawo Panie Andrzeju...!!!
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Gratulacje.
Prosimy o link do niemieckiego testu.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

andrzej analogowy

Żebym to  ja potrafił ten link podać.Dostałem kilka obrazków od przyjaciela z Niemiec.Wszedłam na stronę gazety i tyle potrafię..

Kangie

Gratulacje! Niechaj spełniają się pańskie marzenia i żeby nie miał Pan czasu na nudę, Panie Andrzeju! ;)

Therion

Cytat: andrzej analogowy w Czerwiec 11, 2020, 22:32Właśnie z ogromnym przytupem wchodzę na rynek niemiecki a za chwilę do beneluksu.Poważne

I Elegancko! Gratuluję!

Andrzeju, jeszcze chwilunia dla podbudowania marki i później będzie z górki. Zobaczysz, jaką będziesz miał satysfakcję widząc Fontka na największych targach.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

andrzej analogowy

Pozwolę sobie przedstawić początkowe strony: