Jakie kolumny na wiele lat?

Zaczęty przez marekw 76, Styczeń 18, 2018, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Miałem Pylona Diamondy 28 . Fajne granie ale raczej dla melomana niż audiofila .

Therion

Cytat: Marbo5 w Luty 21, 2018, 07:46Kolumny charakteryzują się wypełnieniem, dynamiką wraz z wyróżniającą się prezentacją wokalu oraz instrumentów akustycznych.

~Sądzisz, że sa lepsze od moich? Chciałem pójść w górę, nie w bok ...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: Therion w Luty 18, 2018, 22:46do 10tys używki, co byście polecili? Podłogówki, 24m2, nisko schodzace basem i długo wybrzmiewajace, (nie lubię punktowego, krótkiego basu) z takich po ciepłej stronie mocy. Przestrzenne jak cholera musza być.

Ew  nowe 12-14tys.
Wypisz, wymaluj, moje Tiriony od Studio16Hertz. Przestrzenne ponadprzeciętnie, ale nie wiąże się to z żadnym rozjaśnieniem czy wyostrzeniem, góra jest jedwabiście gładka, a przy tym zróżnicowana i detaliczna. To zasługa świetnego tweetera Morel Elite. Po Twoim Seasie to będzie jak objawienie. Serio.
Grają po ciepłej stronie, i wprawdzie nie są "rozlazłe", ale uderzenia basowe to nie są suche, żylaste puknięcia, raczej mięsiste łupnięcia. Nadają się do lampy, ja je poganiam sześcioma watami w 24 metrach. Na basie kevlarowy Scan-Speak znany m.in. z Wilson Benesch Act One.

Therion

Kiedys muszę posluchqc czegoś ze stajni 16Hz w normalnych warunkach a nie na AShow.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Zapraszam do mnie. mam w tej chwili dwie pary, i zanosi się na więcej.

MAC

Cytat: Therion w Luty 22, 2018, 09:51Kiedys muszę posluchqc czegoś ze stajni 16Hz w normalnych warunkach a nie na AShow.

Skontaktuj się z naczelnym PRowcem firmy  >:D

Piterski

Cytat: masza w Luty 22, 2018, 11:15Skontaktuj się z naczelnym PRowcem firmy  >:D
Czyli jak rozumiem z Szymonem  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Wygrał Pan talon na wycieczkę do Lichenia  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Luty 22, 2018, 14:41
Wygrał Pan talon na wycieczkę do Lichenia  ;D
Zapraszamy zapraszamy [emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Podłączę się pod stary wątek.

Masa kolegów zaopatrzyła się w różne dziwne kolumny. Zabawy z remontem i strojeniem mieli mnóstwo a efekt ich zadowala.
No to może i ja bym coś innego zamiast Trąb wstawił.
Założenia są takie:
- szukam czegoś co ma szansę dobrze zagrać
- powinno być mocno odjechane
- ma być tanio, nie mam zamiaru szukać docelowych kolumn tylko się pobawić
- prądu jest do woli, skuteczność nieistotna
- Tannoye już mam [emoji4]

Pierwsza moja myśl to Magnepany. Ale może ktoś podsunie pomysł na jakieś inne dziwadła?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 09, 2018, 21:38Pierwsza moja myśl to Magnepany. Ale może ktoś podsunie pomysł na jakieś inne dziwadła?
To w ogóle jest ciekawy kierunek . Ale czy tani ,nie wiem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino


vasa

#187
Cytat: miniabyr w Październik 09, 2018, 21:48
Cytat: vasa w Październik 09, 2018, 21:38Pierwsza moja myśl to Magnepany. Ale może ktoś podsunie pomysł na jakieś inne dziwadła?
To w ogóle jest ciekawy kierunek . Ale czy tani ,nie wiem .
W trójce można się zmieścić.
Odjechane są i wyczerpują listę wymagań.
Ale może ktoś coś jeszcze [emoji38]
Cytat: dino w Październik 09, 2018, 22:01
A co z wynalazkami z Alee ?
O tym cicho  ;)


Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Podnoszę moje pytanie. Może ktoś coś rzuci ? [emoji848]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

W naszym towarzystwie będziesz ekscentrykiem jak sobie Pylony sprawisz [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: vasa w Październik 10, 2018, 18:52
Podnoszę moje pytanie. Może ktoś coś rzuci ?

A lubisz spawać?  ;D

vasa

Cytat: LampowY w Październik 10, 2018, 19:41
Cytat: vasa w Październik 10, 2018, 18:52
Podnoszę moje pytanie. Może ktoś coś rzuci ?

A lubisz spawać?  ;D
Od zera nie.
Ale w zakresie zmian w zwrotnicy to się zmuszę.
Albo kogoś [emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

maniek67

Cytat: vasa w Październik 10, 2018, 18:52
Podnoszę moje pytanie. Może ktoś coś rzuci ? [emoji848]

[emoji485][emoji377]
Infinity Re90 - warto posłuchać.

vasa

Cytat: maniek67 w Październik 11, 2018, 00:16
Cytat: vasa w Październik 10, 2018, 18:52
Podnoszę moje pytanie. Może ktoś coś rzuci ? [emoji848]

[emoji485][emoji377]
Infinity Re90 - warto posłuchać.
Dzięki.
Zapisuję w kajeciku.
Kawał klocków, dużo głośników, na górze jakieś dziwne. Jak bym znalazł to z chęcią posłucham.
Chociaż nie spełniają warunku "odjechania".
Za normalne są [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

maniek67

Na żywo robią niezłe wrażenie;) To szybkie kolumny przy odpowiedniej dawce prądu. Według mnie uniwersalne w repertuarze ze wskazaniem na elektronikę.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Bartolo

Cytat: elem w Październik 11, 2018, 08:20To może coś ze stajni Duevela?
Ciekawe recenzje.. Warto by posłuchać...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Przypominam założenia:
Cytat: vasa w Październik 09, 2018, 21:38Założenia są takie:
- szukam czegoś co ma szansę dobrze zagrać
- powinno być mocno odjechane
- ma być tanio, nie mam zamiaru szukać docelowych kolumn tylko się pobawić
- prądu jest do woli, skuteczność nieistotna
- Tannoye już mam

Cytat: elem w Październik 11, 2018, 08:20To może coś ze stajni Duevela?
Dzięki. Co jak co ale założenie drugie jest spełnione :)
Założenie trzecie też może być bo model "Planet" można kupić za sensowne pieniądze.
Pytanie czy ta konstrukcja ma szanse spełnić założenie pierwsze. Słuchałem kilka razy wyższych modeli podczas różnych prezentacji RCM i szczerze mówiąc nie pamietam jak grały :( W stosunku do Katowickiego RCM zawsze miałem takie odczucie że w analogu są świetni, w elektronice też natomiast kolumny to zawsze był słaby punkt.
Ale Duevel ląduje w kajeciku jako dziwadło do posłuchania ;D

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Vasa nie wiem w ktora strone masz wyczucie piekna, modern czy raczej classic ale moze popatrzna mummie od horna, gdyby nie to ze totalnie nie trafiaja w moj gust to jiz by dawno u mnie staly bo graja rewelacyjnie

LampowY

A ja, jak już będę bogaty...  ;D zakupię sobie Zingali...
Jedne z nielicznych kolumn, którym udało się zrolować moje skarpetki.
Jedyna ich wada... 155 tysięcy dukatów  >:(